Pasaulyje

2020.03.26 17:58

ES valstybės susitarė dėl naujos ginklų embargo į Libiją misijos

ELTA2020.03.26 17:58

Viduržemio jūroje vėl patruliuos ES laivai, bloko ministrams suteikus įgaliojimus naujajai misijai, prižiūrėsiančiai ginklų embargo į karo krečiamą Libiją vykdymą, DPA žurnalistams sakė diplomatinis šaltinis.

Misijos „Operation Irini“ sukūrimą dar turės patvirtinti ES šalių lyderiai. Tai jie turėtų įgyvendinti ateinančiomis dienomis, kol pasibaigs ankstesnė „Operation Sophia“ misija.

Bloko užsienio reikalų ministrai praėjusį mėnesį iš esmės susitarė dėl naujos misijos, kurią sudarys sausumos ir jūrų daliniai, jiems talkins palydovai, tačiau pagrindinės detalės vis dar neišspręstos.

Austrija garsiausiai iš visų valstybių skelbė apie tai, kad patruliavimas Viduržemio jūroje gali pritraukti dar daugiau migrantų, norinčių pasiekti Europą. ES pareigūnai šį argumentą atmetė.

Pastarosiomis savaitėmis Budapešto remiama Viena reikalavo užtikrinti, kad naujoji misija neskatins migracijos.
Nors ankstesnė ES misija „Operation Sophia“ buvo įkurta tam, kad pristabdytų prekybą žmonėmis, galiausiai ji rūpinosi tūkstančių Viduržemio jūroje įstrigusių migrantų gelbėjimu.

Dėl šios priežasties „Operation Sophia“ veikla buvo sustabdyta beveik prieš metus.

ES diplomatijos vadovas Josepas Borrellis šios savaitės pradžioje vylėsi, kad „Operation Irini“ misija savo veiklą pradės jau kovo pabaigoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.