Pasaulyje

2020.03.26 17:16

Lenkų kunigas siūlo išpažintį tikintiesiems atlikti neišlipant iš automobilio

BNS2020.03.26 17:16

Lenkijoje vieno miestelio kunigas savo parapijos tikintiesiems siūlo prieš Velykas atlikti išpažintį neišlipant iš savo automobilių, koronaviruso pandemijai privertus žmones laikytis saugaus atstumo.

„Mes jau išbandėme, kaip tai vyks praktikoje... Jau rytoj turiu susitikimą su penkių asmenų šeima, o kitą savaitę klausysiu vieno parapijos nario išpažinties už viso gyvenimo nuodėmes“, – naujienų agentūrai AFP sakė tėvas Adamas Pawlowskis.

Vakarinio Rogalino miestelio kunigas ketina pastatyti savo automobilį gatvelėje šalia bažnyčios ir nuleisti šoninį langą per mažiausiai 1,5 metro atstumą prie jo kitu automobiliu privažiavusiam parapijiečiui, kad sumažintų riziką užsikrėsti koronavirusu.

Kasmet daugybė 38 mln. gyventojų turinčios Lenkijos katalikų prieš Velykas atliekas išpažintį. Tačiau šiemet kilus koronaviruso protrūkiui jau susirgo 1 120 žmonių, 14 užsikrėtusiųjų neišgyveno.

Bažnytinė valdžia tikintiesiems primena, kad išpažintis telefonu arba internetu yra negaliojanti, tačiau leidžia išpažintį atlikti ne tik prie bažnyčios klausyklos.

Žmonėms siekiant gyventi jiems įprastą gyvenimą, Jungtinėse Valstijose atsiranda mobiliųjų išpažinties klausyklų, pamaldos laikomos internetu, imamasi įvairių kitų iniciatyvų.