Pasaulyje

2020.03.26 14:26

Diplomatinis G7 ginčas: JAV siekė įtraukti į bendrą pareiškimą „Uhano virusą“

LRT.lt2020.03.26 14:26

Trečiadienį vykusiame G7 virtualiame susitikime JAV Valstybės departamentas primygtinai siekė į bendrą pareiškimą įtraukti žodžius „Uhano virusas“, tačiau kitos valstybės atsisakė tai padaryti. Tai suskaldė šalis ir buvo išleisti atskiri pareiškimai, rašo CNN.

„Tai, ką siūlė Valstybės departamentas, yra raudonoji linija. (...) Tu negali sutikti su tokios etiketės klijavimu virusui ir bandymu taip komunikuoti“, – CNN sakė vienas Europos diplomatas.

Jis taip pat nurodė, kad JAV pateiktame bendro pranešimo juodraštyje Kinija buvo kaltinama dėl pandemijos išplitimo.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) šiai ligai suteikė oficialų COVID-19 pavadinimą. Naujasis koronavirusas praėjusių metų pabaigoje prasidėjo Kinijos Uhano mieste.

JAV pirmininkavo G7 susitikimui ir buvo atsakinga už bendro pareiškimo juodraščio parengimą. Tačiau jame atsiradus žodžiams „Uhano virusas“, kelios valstybės po užsienio reikalų ministrų pokalbių trečiadienį išplatino savo atskirus pareiškimus.

Tuo tarpu po kovo 16-ąją surengto G7 valstybių vadovų pokalbio, kuriame dalyvavo ir JAV prezidentas Donaltas Trumpas, išplatintame bendrame pareiškime Kinija iš viso nebuvo minima.

Viešuose pareiškimuose JAV Valstybės sekretorius Mike`as Pompeo kelis kartus kaltino Kiniją, kad ji slėpė tikruosius duomenis apie pandemijos plitimą šalyje.