Pasaulyje

2020.03.26 10:48

Italijos pareigūnas pasakoja, kaip galėjo išplisti COVID-19 – kaltas futbolo mačas?

Voice of America, LRT.lt2020.03.26 10:48

Vieno Italijos miestelio pareigūnas teigia, kad futbolo rungtynės ir neidentifikuotas vienas iš pirmųjų užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų galėjo turėti lemiamos įtakos infekcijos plitimui pandemijos itin paveiktoje šalyje.

Ši publikacija yra LRT.lt portalo partnerio „Voice of America“ originalus kūrinys.

Bergamo meras Giorgio Gori teigia, kad jo miestas, kaip ir daugelis kitų Italijoje, buvo nepasiruošęs koronaviruso protrūkiui. Bergame ne iš karto buvo įvesta griežta izoliacija kaip dešimtyje kitų Lombardijos ir viename Veneto mieste.

Vienas nuo plaučių uždegimo Bergamo ligoninėje gydytas pacientas greičiausiai sirgo koronavirusu, kuris jam tuo metu nebuvo nustatytas. G. Gori įsitikinęs, kad nuo šio paciento užsikrėtė kiti ligoninėje gydyti asmenys ir personalas.

G. Gori taip pat mano, kad viruso plitimą jo mieste paspartino dar vienas įvykis – vasario 19 d. vykusios Čempionų lygos rungtynės.

G. Gori teigimu, 40 tūkst. aistruolių iš Bergamo stebėjo Milano „San Siro“ stadione vykusį „Atalanta“ ir „Valencia“ komandų susitikimą.

G. Gori priduria, kad kiti šias rungtynes žiūrėjo namuose, didelėmis kompanijomis, todėl nenuostabu, kad po tokių masinių susibūrimų užsikrėtusiųjų virusu skaičius staiga išaugo iki 7 tūkst.

Nuo to laiko Bergamo provincijos ligoninės perpildytos. Aukų skaičius nesiliauja augęs, o vietos valdžia nežino, kur dėti mirusiųjų kūnus.

G. Gori teigimu, miesto administracija buvo priversta prašyti laidojimo paslaugų bendrovių iš kitų Italijos regionų pagalbos, tuo tarpu kariškiai padėjo nugabenti mirusiuosius į atokesnėse vietose esančius krematoriumus.

Per pastarąsias tris dienas patvirtintų užsikrėtimo atvejų Italijoje sumažėjo, todėl atsargiai tikimasi, kad infekcijos protrūkis po truputį ima slopti. Tačiau vyriausybinės koronaviruso krizės valdymo grupės vadovas Domenico Arcuri paragino italus ir toliau laikytis griežtų karantino sąlygų, nes tai yra vienintelis būdas suvaldyti krizę.

D. Arcuri sako, kad „labai netikėtai mus žiauriai užpuolė nematomas priešas“, pridurdamas, kad „nepaisant visų sunkumų, reagavome iš karto, kur kas greičiau nei daugelis kitų šalių.“

Pareigūnas teigė, kad Italija susidūrė su beprecedente situacija, todėl kiekvienas turi padaryti viską, kad „ji neišplistų į tuos regionus, kur situacija vis dar sėkmingai valdoma.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.