Pasaulyje

2020.03.26 10:36

ES dokumentas rodo, kad šalims reikia 10 kartų daugiau medicinos reikmenų

LRT.lt2020.03.26 10:36

Europos Sąjungos šalims reikia 10 kartų daugiau asmeninės apsaugos priemonių ir kitų medicinos įrenginių bei reikmenų, pavyzdžiui, ventiliatorių, nei gali suteikti įprastinės tiekimo linijos. Tai rodo vidinis ES dokumentas, kurį matė agentūra „Reuters“.

Bendrija jau kurį laiką stengiasi gauti būtiniausius reikmenis, pavyzdžiui veido kaukes, ventiliatorius sergantiems žmonėms ir kitus medicinos produktos, kol žemyne plinta COVID-19 pandemija.

Bet nepaisant šių pastangų, „asmeninių apsaugos priemonių ir kito medicinos inventoriaus, ypač ventiliatorių, prieinamumas visoje Europoje kelia nerimą“, rašoma kovo 25-osios Europos Komisijos dokumente, kurį matė „Reuters“.

„Komisijos skaičiavimais, „tradicinis“ tiekimas galės patenkinti apie 10 proc. paklausos“, rašoma dokumente.

Tai didina COVID-19 plitimo riziką ir galimų mirčių skaičių ES valstybėse. Komisija savo dokumente nurodo, kad daugelio ES valstybių atsargos ir pasirengimas didinti reikalingų priemonių gamybą yra ribotos.

Antradienį EK nurodė priartėjusi prie susitarimo dėl kaukių, akinių ir kitų medicininių reikmenų priemonių gamintojais bendram jų įsigijimui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.