Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.26 09:37

Europos valstybės ieško, ką koronaviruso pandemijos akivaizdoje daryti su benamiais

Pasauliui kovojant su koronavirusu ir įvedant karantiną, iššūkiu tampa benamiai. Prancūzijoje savanoriai piktinosi, kai policija baudė benamius už tai, kad jie nesėdėjo namuose. Užsidarant įprastoms prieglaudoms, daugelis šalių benamiams atveria viešbučius, arba kuria lakinus centrus.

Dėl koronaviruso buvo atšauktas Kanų kino festivalis, o vietoje kur jis paprastai vyksta, įkurdinti benamiai. Prancūzijos prezidento paliepimas visiems likti namuose šiems žmonėms tapo iššūkiu.

Žinios. Švietimo ministras pristatys pasirengimą nuotoliniam mokymui: jis turėtų prasidėti pirmadienį

„Šioje simbolinėje vietoje paprastai būna žvaigždės, dabar ji pritaikyta benamiams. Čia kiekvieną naktį būna nuo 50 iki 70 žmonių“, – pasakoja Kanų miesto atstovė Dominique Aude-Lasset.

Savanoriai kritikavo šalies policiją, skyrusią baudas benamiams už karantino taisyklių pažeidimus. Koronavirusu užsikrėtusiems benamiams ketinama įrengti specialius centrus, o sveikuosius apgyvendinti viešbučiuose.

Briuselio benamiai skundžiasi, kad dėl koronaviruso įvestų apribojimų sumažėjo vietų kur jie galėtų pernakvoti, be to, mažiau žmonių gatvėse, reiškia, mažiau aukų.

„Juokinga kai kalba apie higieną, kai mes nebegalime daugiau naudotis dušais, negalime nusiprausti. Negalime pasikeisti drabužių. Mes tikrai palikti likimo valiai“, – sako vienas vyras.

Užsidarant benamių prieglaudoms, Raudonojo kryžiaus centras Briuselyje perpildytas. Atskira patalpa įrengta ir tiems, kurie jaučia koronaviruso simptomus.

„Iš esmės, mums trūksta visko, nes tokia situacija visiems buvo netikėta. Tiekėjai nieko neturi. Trūksta kaukių ir ligoninėms, ir mums“, – sako Belgijos Raudonojo kryžiaus atstovas Freddy Simonas.

Ispanijoje benamiais rūpinasi kariai – įrengę kelis šimtus vietų miegojimui, atveža jiems ir maisto. Ispanijoje pastarosiomis dienomis išaugo ir užsikrėtusiųjų, ir mirčių nuo koronaviruso skaičius.

„Šiem pažeidžiamiem žmonėm, kurie buvo ir liko socialinėje rizikoje, ši krizė dvigubai sunkesnė“, – teigia Barselonos miesto tarybos narė Gemma Tarafa.

Skaičiuojama, kad vien Barselonoje benamių per tūkstantį. Ispanijos valdžia ragina benamius eiti į prieglaudas, tačiau jose trūksta vietų.

„Tai siaubinga, gatvėse nieko nėra, gamtinius reikalus turime atlikti bet kur. Labai daug policijos, jie liepia mums eiti namo, bet mes neturime kur eiti“, – pasakoja viena moteris.

Benamiai Londone taip pat apgyvendinami viešbučiuose. O Vokietijoje, Leipcige parama, dezinfekcijos priemonės, maistas benamiams kabinamas ant pramintos aukų tvoros.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi