Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.26 07:57

Kraistčerče žudynes surengęs ir 51 žmogų nušovęs australas pripažino kaltę

BNS 2020.03.26 07:57

Australas, kaltinamas praėjusiais metais dviejose Naujosios Zelandijos Kraistčerčo miesto mečetėse nušovęs 51 musulmonų maldininką, ketvirtadienį netikėtai padarė kaltės pripažinimo pareiškimą dėl visų jam pateiktų kaltinimų.

Baltųjų viršenybės šalininku pasiskelbęs 29 metų Brentonas Tarrantas anksčiau neigė savo kaltę dėl 51 žmogaus nužudymo, pasikėsinimo nužudyti 40 žmonių ir teroro akto įvykdymo.

Tačiau ketvirtadienį per skubiai surengtą teismo posėdį jis pareiškė pripažįstantis savo kaltę dėl visų jam pateiktų kaltinimų.

„Taip, kaltas“, – pareiškė B. Tarrantas, kai jam buvo perskaityti visi kaltinimai.

Į Kraistčerčo aukštąjį teismą jis kreipėsi vaizdo ryšiu iš Oklando kalėjimo.

Pilkus marškinėlius vilkėjęs B. Tarrantas kaltės pripažinimo pareiškimą padarė įdėmiai žvelgdamas į vaizdo kamerą.

Nebuvo nurodyta, kodėl kaltinamasis pakeitė savo poziciją. Tai reiškia, kad B. Tarrantas nebebus teisiamas. Pareigūnai būgštavo, kad kaltinamasis gali pasinaudoti teismo procesu kaip tribūna savo rasistinei ideologijai skleisti.

Ministrė pirmininkė Jacinda Ardern pareiškė, kad B. Tarranto sprendimas pripažinti kaltę suteiks šiokį tokį palengvėjimą daugeliui žmonių, kurių gyvenimus sugriovė tas išpuolis.

„Kaltės pripažinimas ir nuosprendis reiškia patraukimą atsakomybėn už tai, kas įvyko. Be to, tai apsaugos artimųjų netekusias ir nukentėjusias šeimas bei kitus liudytojus nuo sunkaus teismo proceso“, – sakė premjerė.

Teisėjas Cameronas Manderis įrašė į protokolą apkaltinamuosius nuosprendžius dėl visų kaltinimų ir sakė, kad bausmė B. Tarrandui bus paskirta vėliau.

„Kaltės pripažinimo pareiškimai yra labai reikšmingas žingsnis šio baudžiamojo proceso užbaigimo link“, – sakė teisėjas.

B. Tarrantas kaltės pripažinimo pareiškimą padarė Naujojoje Zelandijoje prasidėjus keturių savaičių karantinui, paskelbtam dėl koronaviruso pandemijos.

C. Manderis sakė, kad bausmė B. Tarrantui bus paskelbta, „kai nukentėjusieji ir jų artimieji galės asmeniškai dalyvauti teismo posėdyje“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi