Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.26 07:43

Užsikrėtusių koronavirusu šuolis JAV: daugiau nei 82 tūkst. infekuotų ir aplenkta Kinija

Prancūzijoje nuo infekcijos mirė 16-metė; atnaujinta 00.10
BNS, ELTA, LRT.lt 2020.03.26 07:43

Į ligonines Didžiosios Britanijos sostinėje plūsta COVID-19 pacientai, ketvirtadienį sakė valstybinės Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos (NHS) vadovams atstovaujančios organizacijos lyderis, o JAV užsikrėtusių žmonių skaičius jau pralenkė Kinijos statistiką.

Atnaujinta 00.06

Jungtinėse Valstijoje ketvirtadienį užfiksuota beveik 14 tūkst. naujų koronaviruso SARS-CoV-2 sukeltos ūminės kvėpavimo takų ligos atvejų bei 150 naujų mirčių nuo COVID-19.

Iš viso šia liga iki šiol užsikrėtė 82,404 amerikiečiai, naujausius duomenis skelbia CNN.

Pagal užsikrėtusius koronavirusu žmones JAV jau pralenkė Kiniją, kurioje ir prasidėjo šios infekcijos plitimas.

Atnaujinta 22.42

Didžiojo dvidešimtuko (G-20) šalys ketvirtadienį pažadėjo „vieningą frontą“ kovoje su koronavirusu ir sakė, kad skiria 5 trln. dolerių (4,62 trln. eurų) pasaulio ekonomikai, dėl koronaviruso pandemijos prognozuojant didelę recesiją.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas dalyvavo skubioje vaizdo konferencijoje, kuriai pirmininkavo koordinuoti veiksmus raginęs Saudo Arabijos karalius Salmanas, kuris taip pat spaudžiamas nutraukti naftos kainų karą su Maskva, sudrumstusį energetikos rinkas.

Derybos buvo surengtos nuskambėjus kritikai, kad šis išsivysčiusių valstybių klubas per lėtai reaguoja į COVID-19 pandemiją, pareikalavusią jau per 23 tūkst. gyvybių visame pasaulyje ir sukėlusią finansinius sukrėtimus, nes daugiau nei trys milijardai žmonių visame pasaulyje priversti užsidaryti savo namuose.

„Mes tvirtai įsipareigoję sudaryti vieningą frontą prieš šią bendrą grėsmę“, – sakoma po viršūnių pasitarimo paskelbtame bendrame lyderių pareiškime.

„Įliejame per 5 trln. dolerių į pasaulio ekonomiką, kaip dalį tikslinės fiskalinės politikos, ekonominių priemonių ir garantijų schemų pandemijos socialiniam, ekonominiam ir finansiniam poveikiui atsverti“, – sakoma pareiškime.

Šis skaičius yra fiskalinių paskatų paketų, kuriuos priėmė atskiros G-20 valstybės, suma, sakė Kinijos užsienio reikalų ministerija, kuri pridūrė, kad Pekino dalį sudaro 344 mlrd. dolerių.

Didėjant susirūpinimui dėl skurdesnių šalių, neturinčių tinkamų gydymo įstaigų bei galimybių pasinaudoti kapitalo rinkų finansavimu, G-20 lyderiai taip pat pažadėjo dirbti su tokiomis institucijomis kaip Tarptautinis valiutos fondas (TVF) ir pateikti „stiprų“ finansinį paramos besivystančioms šalims paketą.

„Tai mūsų atsakomybė – ištiesti pagalbos ranką besivystančioms šalims ir mažiausiai išsivysčiusioms šalims“, – sakė karalius Salmanas.

V. Putinas ragino pandemijos metu paskelbti sankcijų „moratoriumą“ ir G-20 lyderiams pasakė, kad tai yra „gyvybės ir mirties“ klausimas.

Rusijos lyderis kalbėjo gana aptakiai ir konkrečiai nenurodė, kurioms šalims turėtų būti sušvelnintos sankcijos.

Dėl Krymo aneksijos 2014 metais ir vaidmens Ukrainos krizėje Rusijai paskelbta daugybė Vakarų sankcijų.

Rusija taip pat yra daugelio kitų šalių, kurioms Vakarai yra paskelbę sankcijų, sąjungininkė, pavyzdžiui – Irano ir Šiaurės Korėjos.

Atnaujinta 22.09

Prancūzijoje per pastarąją parą užfiksuotos dar 365 mirtys nuo koronaviruso, o tarp aukų yra viena 16-metė, ketvirtadienį pranešė vyriausiasis sveikatos apsaugos pareigūnas Jerome'as Salomonas.

Tai yra didžiausias su susirgimu COVID-19 siejamų aukų skaičius per dieną šioje šalyje

J. Salomonas nurodė, kad iš viso nuo koronaviruso Prancūzijos ligoninėse mirė 1 696 žmonės. Jis pabrėžė, kad į šį skaičių neįtraukti mirusieji namie ar senelių namuose.

Jis sakė, kad iki šiol Prancūzijoje 29 155 žmonių koronaviruso testas buvo teigiamas, ir pridūrė, kad tikrasis atvejų skaičius greičiausiai yra daug didesnis, nes tiriami tik didelės rizikos pacientai.

Atnaujinta 19.58

Europoje mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius perkopė 15 tūkstančių

Europoje nustatytų mirties nuo koronavirusinės infekcijos atvejų skaičius perkopė 15 tūkst., rodo iki ketvirtadienio vakaro naujienų agentūros AFP gauti duomenys.

Visoje Europoje pranešta apie 15,5 tūkst. mirties nuo koronaviruso atvejų. Daugiausia jų – Italijoje (8 165) ir Ispanijoje (4 089). Prancūzijoje virusas pareikalavo 1 331 gyvybės.

Senajame žemyne bendras patvirtintų susirgimo COVID-19 atvejų skaičius šiuo metu yra 268 191. Europa šiuo metu yra labiausiai nuo gruodį Kinijoje atsiradusio koronaviruso nukentėjęs žemynas.

Manoma, kad realus užsikrėtusiųjų skaičius yra gerokai didesnis, nes daugelis šalių tyrimus dėl koronaviruso atlieka tik sunkiai sergantiems asmenims arba žmonėms, kuriems būtina hospitalizacija.

Atnaujinta 19.46

Italijoje antrą dieną iš eilės fiksuojamas mirčių nuo koronaviruso mažėjimas.

Nors paskutinę parą nuo šios infekcijos mirė net 662 žmonės, tačiau tai 21 asmeniu mažiau nei tai buvo trečiadienį.

Antradienį Italijoje buvo fiksuotos net 743 mirtys.

Tiesa, priešingai Italijai, virusas itin sunkiai suvaldomu tampa netolimoje Ispanijoje.

Ten ketvirtadienį fiksuota beveik 500 mirčių. Tiesa, išvakarėse tokių atvejų buvo net 656.

Atnaujinta 18.50

Niujorke per dieną užfiksuota 100 mirčių nuo koronaviruso

Niujorko gubernatorius Andrew Cuomo ketvirtadienį informavo, kad mirčių nuo koronaviruso skaičius išaugo iki 385, o vien per pastarąją parą jau užregistruota 100 mirčių.

Pranešimas paskelbtas praėjus kelioms valandoms po to, kai JAV mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius perkopė tūkstantį. Niujorkas šalyje yra laikomas COVID-19 viruso epicentru. Niujorko valstijoje jau užregistruota 37 258 užsikrėtimo atvejai, ligoninės šiame regione jau ruošiasi dideliam pacientų antplūdžiui.

Atnaujinta 18.21

Kinija neįsileis daugumos patekti į šalį norinčių užsieniečių

Kinija į šalį neleis atvykti didžiajai daliai užsieniečių, tarp jų ir tiems, kuriems yra išduotos galiojančios vizos bei leidimai gyventi. Tokiomis priemonėmis siekiama stabdyti koronaviruso plitimą, ketvirtadienį paskelbė Kinijos užsienio reikalų ministerija.

„Šis draudimas yra laikina priemonė, kurios Kinija privalėjo imtis koronaviruso protrūkio akivaizdoje“, – pareiškime teigė ministerija. Draudimas įsigalios šeštadienį vidurnaktį.

Atnaujinta 17.54

Vokietija kas savaitę atlieka tyrimus dėl naujojo koronaviruso iki 500 tūkst. žmonių, ketvirtadienį pareiškė vienas virusologas ir pridūrė, kad ankstyvas diagnozavimas yra viena pagrindinių priežasčių, dėl kurių šalyje nuo COVID-19 miršta palyginti mažai pacientų.

Vokietijoje nustatyti daugiau nei 36 tūkst. užsikrėtimo atvejų – tai yra vienas didžiausių skaičių Europoje, tačiau šaliai pavyko išvengti aukšto mirtingumo lygio, fiksuojamo nuo pandemijos smarkiai nukentėjusiose Italijoje ir Ispanijoje.

Ekspertai sako, kad platus masto susirgimo COVID-19 atvejų diagnozavimas ir sekimas yra veiksminga strategija norint apriboti ligos plitimą. Tokio požiūrio laikomasi ir Pietų Korėjoje bei Singapūre, kurioms daugiausia pavyko suvaldyti protrūkį.

Vokiečių virusologo Christiano Drosteno nuomone, tai padėjo apriboti mirties atvejų skaičių.

„Priežastis, kodėl Vokietijoje miršta tiek mažai žmonių, palyginti su užkrėstųjų skaičiumi, gali būti ta, kad mes atliekame nepaprastai daug laboratorinių diagnostinių tyrimų“, – sakė Ch. Drostenas, vadovaujantis Berlyno universitetinės ligoninės „Charite“ Virusologijos institutui.

„Pastarųjų dienų įvertinimai rodo, kad per savaitę atliekame pusę milijono tyrimų“, – pažymėjo jis.

Instituto vadovas pridūrė, kad atlikti plataus masto tyrimus padėjo didžiulis laboratorijų tinklas šalyje.

Vokietijos sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas patvirtino, kad vien praėjusią savaitę Vokietijoje buvo atlikta 300–500 tūkst. testų, iš kurių maždaug 10 proc. turėjo teigiamą rezultatą.

„Tai tikriausiai yra didžiausias tyrimų skaičius bet kurioje pasaulio šalyje tiek absoliučia, tiek santykine išraiška“, – nurodė J. Spahnas.

Remiantis Roberto Kocho visuomenės sveikatos instituto duomenimis, 36 508 iš 83 mln. Vokietijos gyventojų yra užsikrėtę koronavirusu; iš jų 198 mirė.

Atnaujinta 16.44

Ketvirtadienį Jerevane mirė pagyvenęs vyras, kuriam buvo nustatytas naujasis koronavirusas. Tai pranešė Armėnijos sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnybos atstovai.

„Ligoninėje „Nork“ užfiksuotas mirties atvejis. 72 metų amžiaus pacientui buvo diagnozuotas koronavirusas, taip pat abipusis plaučių uždegimas, poliorganinis nepakankamumas, hipertonija ir širdies ritmo sutrikimai. Deja, paciento nepavyko išgelbėti‘, – sakoma žinybos pranešime.

Atnaujinta 16.15

Estijos maisto ir veterinarijos departamentas paskelbė, jog nėra mokslinių įrodymų, kad COVID-19 gali plisti per maistą.

Tarnybos maisto produktų skyriui vadovaujanti Kairi Ramjalg paaiškino, kad toks pranešimas išplatintas todėl, kad sulaukta atitinkamų paklausimų tiek iš maisto gamintojų, tiek ir iš vartotojų.

„Galime pareikšti, kad koronavirusams daugintis būtinas organizmas-šeimininkas, tai yra gyvūnai ar žmogus. Koronavirusai negali daugintis maiste. Tiesa, virusas ant paviršių išlieka iki 72 valandų, nėra moksliškai įrodyta, kad virusas gali plisti per maistą“, – aiškino ji.

Estijos maisto ir veterinarijos departamentas yra parengęs įvairių instrukcijų maisto gamintojų ir vartotojų apsisaugojimui nuo infekcijų, jas išplatino visiems, kas teikia maisto pristatymo paslaugas namuose užsidariusiems šalies gyventojams.

Užsikrėtimų daugėja Švedijoje

Švedijoje užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius per parą padidėjo 291 ir išaugo iki 2806. Tai ketvirtadienį pranešė šalies medicinos tarnybų atstovai.

Iki šiol Švedijoje koronaviruso aukomis tapo 66 žmonės (58 proc. – vyrai, vidutinis amžius – 83 metai), 178 infekuotieji gydomi intensyviosios terapijos skyriuose, jų vidutinis amžius – 62 metai. Bendras infekuotųjų skaičius šalyje iš tikrųjų gali būti didesnis, nes tiriami tik tie žmonės, kurie kreipiasi į medikus.

Švedijos vyriausybė uždarė sienas užsieniečiams, negyvenantiems ES šalyse, paragino piliečius neorganizuoti renginių, kuriuose dalyvautų daugiau kaip 500 žmonių. Vyresniųjų klasių moksleiviams ir studentams rekomenduojama mokytis nuotoliniu būdu.

Atnaujinta 16.06

Trečiadienio dieną Latvijoje buvo patvirtinti dar 23 nauji užsikrėtimai COVID-19. Iš viso šalyje jau užfiksuoti 244 užsikrėtimai, rašo LSM.

Atnaujinta 16.02

Prancūzijos policija ketvirtadienį perspėjo Vidaus reikalų ministeriją, kad laikinai nebevykdys savo pareigų, jei pareigūnams nebus parūpinta pakankamai medicininių kaukių, ketvirtadienį pranešė laikraštis „Le Figaro“.

Policininkams atstovaujančios profesinės sąjungos bendrame pareiškime nurodė, kad „policija vykdys tik tikrai būtinas užduotis ir nebevykdys [koronaviruso plitimo] kontrolės“, jei pritrūks apsauginių priemonių.

Išvakarėse kelios profsąjungos sukritikavo VRM sprendimą perduoti apsaugai nuo viruso skirtus respiratorius medicinos darbuotojams be jokios kompensacijos.

Anot „Le Figaro“, policija dar turi kaukių atsargų, tačiau mano, kad jų nepakanka norint visiškai apsaugoti pareigūnus.

Lig šiol Prancūzijoje COVID-19 infekcija buvo diagnozuota daugiau nei 25,2 tūkst. žmonių; dar per 1,3 tūkst. mirė, o 3,9 tūkst. – pasveiko.

Atnaujinta 15.44

Japonijos ministras pirmininkas Shinzo Abe ketvirtadienį sušaukė už atsaką į koronaviruso epidemiją atsakingos darbo grupės susitikimą, įpareigodamas visų 47 prefektūrų lyderius parengti nepaprastąsias kovos su COVID-19 priemones, reaguojant į vertinimus, kad koronavirusas dabar siaučia visoje šalyje.

Darbo grupė buvo suformuota anksčiau šį mėnesį priėmus specialųjį įstatymą, leidžiantį Sh. Abe paskelbti nepaprastąją padėtį, nors aukščiausio rango pareigūnai teigia, jog kol kas neplanuojama žengti tokio žingsnio.

Vėliausias susitikimas buvo surengtas praėjus dienai po to, kai Tokijo gubernatorė Yuriko Koike paprašė 1,3 mln. Japonijos sostinės gyventojų šį savaitgalį pasilikti namuose dėl naujų užsikrėtimo atvejų, įskaitant tuos, kurių neįmanoma atsekti, šuolio. Ji neatmetė galimybės, kad mieste gali būti paskelbtas karantinas, jei infekcija plis taip sparčiai kaip Europoje ir JAV.

Pasak Sh. Abe, vyriausybė uždraus įvažiuoti į Japoniją keliautojams iš Irano ir 21 Europos šalies, taip pat iki balandžio pabaigos įšaldys šių valstybių piliečiams išduotas vizas. Premjeras pažymėjo, kad iki kito mėnesio pabaigos pratęsiamos panašios priemonės Kinijai ir Pietų Korėjai.

Tokijuje ketvirtadienį buvo nustatyti 47 užsikrėtimo atvejai – tai yra rekordinis jų padidėjimas per parą. Ankstesnę dieną mieste buvo užfiksuotas 41 atvejis. Iš viso Japonijoje yra maždaug 2 000 tūkst. infekuotųjų, įskaitant 259 susirgusius sostinėje.

Atnaujinta 15.19

Vokietija atliks dar daugiau tyrimų dėl koronaviruso – šis rodiklis didinamas iki 500 tūkst. tyrimų per savaitę, ketvirtadienį sakė virusologas. Jis tvirtino, kad koronavirusą pacientams nustatant ankstyvoje fazėje, išlieka daugiau galimybių mirusiųjų skaičių šalyje išlaikyti palyginti mažą.

„Vokietijoje mirčių, lyginant su užsikrėtusiųjų skaičiumi, yra nedaug todėl, kad mes atliekame itin daug laboratorinių diagnostinių tyrimų“, – sakė virusologijos instituto Berlyno „Charite“ universitetinėje ligoninėje vadovas Christianas Drostenas.

„Pastarųjų dienų duomenys rodo, kad atliekame pusę milijono tyrimų per savaitę“, – teigė jis.
Ch. Drostenas sakė, kad ankstyvą ligos nustatymą Vokietijoje lemia ir tankus visoje šalyje veikiančių laboratorijų tinklas.

Tyrimų ministerija savo ruožtu informavo, kad ligoninių ir laboratorijų tarpusavio komunikacijai gerinti skirs papildomus 150 mln. eurų. Tikimasi, kad bendradarbiavimas paspartins ir vakcinos nuo koronaviruso atsiradimą.
Remiantis oficialiais ligų kontrolės agentūros Roberto Kocho instituto duomenimis, Vokietijoje koronavirusu yra užsikrėtę 36 508 žmonės, užregistruoti 198 mirties atvejai.

Vokietijoje mirtingumo rodiklis (0,54 proc.) yra gerokai mažesnis nei Ispanijoje, kur mirusieji sudaro 7,3 proc. užsikrėtusiųjų asmenų skaičiaus. Ispanijoje užfiksuota 56 188 užsikrėtimo atvejai ir 4 089 mirtys.

Atnaujinta 15.00

Šveicarijoje per parą užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius padidėjo beveik 949 žmonėmis ir išaugo iki 10 714, mirusiųjų skaičius padidėjo 58 – iki 161 žmogaus. Tai ketvirtadienį pranešė Šveicarijos federalinė sveikatos apsaugos valdyba.

Kovo 25 d. duomenimis, šalyje buvo 9765 infekuotieji, užfiksuoti 103 mirties atvejai. Pirmasis užsikrėtimo koronavirusu atvejis Šveicarijoje buvo nustatytas vasario 25 d.

Šveicarijoje vidutinis susirgusiųjų amžius – 52 metai. Daugiausia infekuotųjų rasta su Italija besiribojančiame Tičino kantone.

Baltarusija įveda privalomą izoliavimą

Baltarusijos vyriausybė priėmė nutarimą dėl priemonių kovai su koronaviruso infekcijos įvežimu ir plitimu, ketvirtadienį pranešė ministrų kabineto spaudos tarnyba.

„Numatyta, kad asmenys, atvykstantys į Baltarusiją iš šalių, kuriuose registruojama [koronavirusinės infekcijos] COVID-19 atvejų, nuo atvykimo dienos turi 14 dienų būti izoliacijoje savo namuose ir nepasibaigus šiam laikotarpiui jie negali kirsti valstybės sienos“, – nurodė spaudos tarnyba.

Nutarime rašoma, kad reikalavimas dėl saviizoliacijos nebus taikomas užsienio valstybių diplomatams, tarptautinių organizacijų darbuotojams, oficialių delegacijų vadovams bei nariams.

Saviizoliacija taip pat nebus būtina tolimųjų reisų vairuotojams, orlaivių, vidaus vandenų laivų įgulų nariams, traukinių brigadų nariams, taip pat užsieniečiams, vykstantiems į savo šalis tranzitu per Baltarusiją.

Spaudos tarnyba informavo, kad oficialiame Sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje skelbiamas sąrašas šalių, kur registruojama COVID-19 atvejų.

Atnaujinta 14.15

Europoje nustatytų koronavirusinės infekcijos atvejų skaičius perkopė 250 tūkst., daugiau nei pusė jų – Italijoje ir Ispanijoje, rodo iki ketvirtadienio vidurdienio (14 val. Lietuvos laiku) naujienų agentūros AFP gauti duomenys.

Senajame žemyne bendras patvirtintų susirgimo COVID-19 atvejų skaičius šiuo metu yra 250 068, įskaitant 14 640 mirčių.

Italijoje nustatyti 74 386 infekcijos atvejai, Ispanijoje – 56 188, rodo nacionalinių sveikatos priežiūros institucijų ir Pasaulio sveikatos organizacijos duomenys.

Manoma, kad realus užsikrėtusiųjų skaičius yra gerokai didesnis, nes daugelis šalių tyrimus dėl koronaviruso atlieka tik sunkiai sergantiems asmenims arba žmonėms, kuriems būtina hospitalizacija.

Atnaujinta 13.51

Grupės „NHS Providers“ vadovas Chrisas Hopsonas BBC radijui sakė, kad Londono ligoninės susidūrė su „paklausos sprogimu“ kalbant apie „sunkiai sergančius pacientus“.

Padėtį Ch. Hopsonas palygino su „nepertraukiamu cunamiu“.

Prognozuojama, kad ateinančias dvi savaites besikreipiančiųjų į medicinos įstaigas tik daugės.

„Jie kalba apie bangą po bangos, po kitos bangos, – sakė Ch. Hopsonas. – Man dažnai pasakomas apibūdinimas yra, [kad tai] tam tikras nepertraukiamas cunamis.“

Kaip rodo naujausi skaičiai, šalyje nuo COVID-19 mirė 463 žmonės, o patvirtintų užsikrėtimo atvejų yra daugiau kaip 9,5 tūkstančio. Londone užregistruota trečdalis visų Jungtinės Karalystės atvejų.

Vyriausybė kitą savaitę atidarys laikiną 4 tūkst. lovų ligoninę viename iš Londono parodų centrų, kurioje bus gydomi koronavirusu užsikrėtę pacientai.

Britų žiniasklaida pranešė, kad visoje šalyje gali būti įsteigta 10 panašių ligoninių.

Pasak Ch. Hopsono, padidėjusio pacientų srauto problemą sunkina beprecedentis nedirbančių medicinos darbuotojų skaičius.

„Dabar matome 30, 40, o kai kur net 50 proc. sergančių [medikų]", – nurodė jis ir pridūrė, kad taip pat iškilo „reali problema“ dėl dirbtinio plaučių vėdinimo aparatų ligoninėse.

Atnaujinta 13.23

Pietų Korėjos pilietė 93-ejų p. Hwang pripažinta vyriusiu nuo COVID-19 pagijusiu žmogumi pasaulyje, praneša CNN. Čeongdo apskrityje, kuri yra netoli koronaviruso židiniu šalyje tapusio Daegu, gyvenančiai moteriai užsikrėtimas COVID-19 buvo patvirtintas kovo 13-ąją. Ji buvo gydoma ligoninėje, o dabar paleista karantinuotis namo.

Atnaujinta 13.15

Ispanijoje per parą mirus dar 655 koronavirusu užsikrėtusiems žmonėms epidemijos aukų bendras skaičius ketvirtadienį pasiekė 4 089, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Šis paros aukų skaičius yra 19 proc. didesnis už skelbtą trečiadienį.

Tuo metu bendras patvirtintų susirgimo COVID-19 atvejų skaičius išaugo iki 56 188.

Ispanija pagal mirusių pacientų, užsikrėtusių COVID-19, skaičių dabar yra antra pasaulyje po Italijos.

Atnaujinta 12.35

Estijoje trečiadienį naujų ūminės kvėpavimo takų ligos COVID-19 atvejų patvirtinta triskart daugiau nei ankstesnę parą – 134, pranešė Sveikatos departamentas.

Staigus užsikrėtimų padaugėjimas aiškinamas tuo, kad atliekamų tyrimų mastai padvigubėjo iki tūkstančio per dieną.

Skelbiama, jog naujojo koronaviruso sukelta liga Estijoje jau susirgo 538 žmonės, iš jų 23 proc. – 60 metų ir vyresni. 29 sergantieji hospitalizuoti, iš jų šeši – reanimacijos palatose.

Pirmoji ir kol kas vienintelė mirtis dėl COVID-19 Estijoje užfiksuota kovo 25-ąją.

Nuo sausio 31-osios Estijoje dėl viruso SARS-CoV-2 patikrinti 7090 žmonių.

Atnaujinta 12.31

Italijoje koronavirusu užsikrėtė 6 205 gydytojai, sanitarai ir slaugytojai. Tai yra 9 proc. visų infekuotųjų šalyje, ketvirtadienį pranešė Italijos medikų profsąjunga, kuria remiasi žiniasklaida.

Nuo epidemijos pradžios 36 gydytojai mirė, paskutinės trys aukos yra iš Bergamo – epidemijos epicentro Lombardijoje. Profsąjungos duomenimis, daug užsikrėtusiųjų yra šeimos gydytojai. Premjeras Giusepė Contė pagyrė nenuilstamą medikų kovą su epidemija.

Italijoje, trečiadienio duomenimis, COVID-19 aukų ir infekuotojų skaičiai augo, tačiau buvo mažesni nei ankstesnę parą. Mirusiųjų padaugėjo 683 iki 7 503.

Atnaujinta 12.30

Irane per pastarąją parą nuo naujojo koronaviruso infekcijos mirė 157 žmonės, pranešė Irano sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Kianushas Jahanpuras.

Irane patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius dabar siekia 29 406. Iki šiol nuo ligos mirė 2 234 žmonės.

K. Jahanpuras teigė, kad per pastarąsias 24 valandas šalyje buvo užfiksuoti 2 389 nauji užsikrėtimo atvejai, ir paragino iraniečius būti namuose.

Atnaujinta 12.04

Vatikane dirbančiam italų dvasininkui, kuris gyvena toje pačioje rezidencijoje kaip ir popiežius Pranciškus, testais nustatytas užsikrėtimas naujuoju koronavirusu, pranešta ketvirtadienį.

Keli italų laikraščiai, turintys patikimų šaltinių Vatikane, rašė, kad šis dvasininkas, kuris dabar yra paguldytas į ligoninę, daug metų gyvena Šv. Mortos svečių namuose.

Popiežius Pranciškus praėjusio mėnesio pabaigoje peršalo ir tuo to laiko beveik neina iš savo rezidencijos.

83 metų pontifikas turi mažą butą tame pastate, ten valgo. Jis taip pat ten rengia privačius susitikimus, o kartais nuvyksta į Vatikano biblioteką įrašyti tiesiogiai internetu transliuojamų kalbų pasaulio katalikams.

Laikraščiai „La Stampa“ ir „Il Messaggero“ rašė, kad Romoje hospitalizuotas žmogus iš Šv. Mortos svečių namų, kurio pavardė nenurodoma, ir kad imtasi dezinfekuoti pastatą.

„La Stampa“ taip pat pranešė, kad popiežius Pranciškus atsargumo dėlei „kurį laiką valgys vienas savo kambaryje“.

„Jis daug laiko praleidžia savo bute, o kai juda rezidencijos viduje, laikosi būtinų saugių atstumų“, – rašė „La Stampa“.

Vatikano atstovas Matteo Bruni naujienų agentūrai AFP sakė negalintis nei patvirtinti, nei paneigti šių pranešimų.

Oficialioje Vatikano naujienų svetainėje „Vatican News“ sakoma, kad Vatikane koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius padidėjo iki keturių. Pirmajam iš šių žmonių virusas buvo nustatytas kovo 6 dieną.

Atnaujinta 11.43

Turkijoje koronaviruso infekcijos (Covid-19) aukų skaičius padidėjo 15 – iki 59.

Sveikatos apsaugos ministro Fahrettino Kocos teigimu, patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius šalyje išaugo iki 2 433.

Atnaujinta 11.09

Naujasis koronavirusas, anot aukšto JAV eksperto, gali tapti kasmet grįžtančia problema – panašiai kaip įprastas gripas.

Nerimą kelia tai, kad patvirtintų infekcijų skaičius šiuo metu auga Pietų pusrutulyje, kur pamažu orai vėsta, trečiadienio vakarą Baltuosiuose rūmuose sakė Nacionalinio infekcinių ligų instituto direktorius Anthony‘is Faucis. Todėl esą tikėtina, kad virusas čia plis ir tada kitą žiemą iš ten vėl sugrįš į šiaurinį pusrutulį.

„Mes turime būti pasiruošę“, – reikalavo A. Faucis. Dėl šios priežasties, anot jo, būtina kuo skubiau sukurti vakciną ir atlikti klinikinius bandymus, kad būtų rasti efektyvūs medikamentai COVID-19 susirgimui gydyti.

Neužtenka tik dabar kovoti su COVID-19 virusu. „Mes tikrai turime būti pasiruošę kitam ciklui“, – pabrėžė ekspertas.

Atnaujinta 10.52

Ukrainoje per pastarąsias 24 valandas buvo patvirtinti 46 nauji užsikrėtimai COVID-19. Iš viso šalyje yra apsikrėtę 156 žmonės, rašo „Kyiv Post“.

Atnaujinta 10.44

Rusijoje oficialiai patvirtintų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų per pastarąją parą padaugėjo 182, o bendras jų skaičius išaugo iki 840, ketvirtadienį pranešė operatyvinis štabas, atsakingas už epidemijos stabdymą šalyje.

„Per pastarąją parą Rusijoje patvirtinti 182 koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai“, – sakoma štabo pranešime ir nurodoma, kad pastarieji atvejai buvo nustatyti 18-oje šalies regionų.

Iš jų 136 buvo užregistruoti Maskvoje.

Atnaujinta 10.28

Latvijoje ketvirtadienio naktį buvo patvirtinti 23 nauji užsikrėtimai koronavirusu, iš viso šalyje užsikrėtimų skaičius išaugo iki 244, rašo LSM. Per parą buvo atlikta 817 tyrimų.

Atnaujinta 10.18

Ankstų ketvirtadienio rytą Ispanijos parlamentas pritarė nepaprastosios padėties, įvestos dėl naujojo koronaviruso keliamos grėsmės, pratęsimui dar 15 dienų – iki balandžio 12 d., praneša agentūra „Reuters“.

Kaip pranešama, pratęsus nepaprastąją padėtį, gyventojams toliau bus taikomi griežti apribojimai: žmonės turi būti namuose, išskyrus atvejus, kai reikia nuvažiuoti nusipirkti maisto, vaistų arba nuvykti į darbą.

Nepaprastosios padėties pratęsimui pritarė 321 parlamento narys, 28 balsuojant susilaikė.

Atnaujinta 09.21

Prancūzijos kariškiai padės su koronaviruso epidemija kovojančioms valstybinėms tarnyboms, paskelbė prezidentas Emmanuelis Macronas, mirties nuo COVID-19 atvejų skaičiui šalyje viršijus 1 300.

Prancūzija, kaip ir kitos šalys, stabdydama pandemiją jau uždraudė visoje savo teritorijoje nebūtiną judėjimą, uždarė mokyklas ir restoranus.

Kariškių operacijos pagrindinis tikslas bus „padėti gyventojams ir juos remti, taip pat padėti valstybinėms tarnyboms dorotis su epidemija Prancūzijos žemyninėje dalyje ir užjūrio valdose“, trečiadienį sakė E. Macronas.

„Vienybė ir drąsa padės mums tai įveikti; dabar dar tik pradžia, bet mes išsilaikysime“, – sakė prezidentas ir paskelbė, kad „Prancūzija kariauja“.

Šie komentarai pasirodė prezidentui aplankius karo lauko ligoninę, kurią armija įrengė smarkiai epidemijos paveiktame rytiniame Miulūzo regione.

„Visa šalis mobilizuota“ kovai su liga, sakė apsauginę kaukę užsidėjęs E. Macronas. Prezidentas taip pat pažadėjo daugiau investicijų ligoninėms.

Didžiojoje Britanijoje koronavirusas pražudė dar 28 žmones. Iš viso COVID-19 aukų jau yra 465, skelbia britų žiniasklaida, remdamasi Nacionalinės sveikatos tarnybos (NHS) duomenimis.

Atnaujinta 09.11

Rusija nuo penktadienio vidurnakčio stabdo visus tarptautinius skrydžius, sakoma vyriausybės įsake, išdėstančiame naujas priemones kovai su koronaviruso epidemijos plitimu.

Ketvirtadienį paskelbtame įsake civilinės aviacijos tarnyboms nurodoma sustabdyti visus reguliarius ir užsakomuosius reisus, išskyrus specialiuosius skrydžius, kuriais evakuojami užsienyje esantys Rusijos piliečiai.

Atnaujinta 08.11

Vienas JAV jūrų pėstininkas trečiadienį tapo pirmuoju Pentagono darbuotoju, kuriam buvo patvirtinta naujojo koronaviruso infekcija.

Kariškis izoliavosi kovo 13-ąją, kai vienam iš jo šeimos narių pasireiškė koronaviruso sukeliamo susirgimo COVID-19 simptomai. JAV Gynybos departamentas nurodė, kad šio jūrų pėstininko darbo vieta buvo dezinfekuota ir kad aiškinamasi, su kuo jis galėjo turėti kontaktų.

Anksčiau koronaviruso infekcija buvo patvirtinta dviem kitiems Gynybos departamento darbuotojams, kurie lankėsi Pentagone, bet jo pastate nedirbo.

Atnaujinta 08.00

Suomijoje stabdant koronaviruso plitimą nuo penktadienio įvedami nauji griežti suvaržymai kelionėms tarp sostinės ir likusios šalies dalies, trečiadienį paskelbė šalies premjerė Sanna Marin.

„Judėjimas į sostinės regioną Usimą ir iš jo bus draudžiamas, – spaudos konferencijoje sakė premjerė. – Tačiau visi turės teisę sugrįžti namo ar į savo gyvenamąją savivaldybę.“

S. Marin nurodė, kad išimtys bus taikomos būtinoms kelionėms, įskaitant artimųjų mirties atvejus ar vaiko lankymą pagal nustatytą grafiką.

Prekės taip pat bus vežiojamos visą suvaržymų laikotarpį, kuris turi trukti tris savaites.

Usimos regione gyvena 1,7 mln. žmonių – maždaug trečdalis Suomijos gyventojų.

Ministrai pabrėžia, kad daugiau nei 500 iš 880 šalyje patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu atvejų ir du iš trijų mirties atvejų užregistruoti Usimos regione.

Testai atliekami ne dėl visų įtariamų užsikrėtimo atvejų ir pareigūnai yra sakę, kad tikrasis užsikrėtusiųjų skaičius gali būti 30 kartų didesnis.

Trečiadienį vyriausybė taip pat pateikė parlamentui įsaką, kuriuo įstatymų leidėjams suteikiami nepaprastieji įgaliojimai priversti jaunesnius nei 68 metų kvalifikuotus sveikatos apsaugos darbuotojus dirbti.

Tačiau S. Marin sakė, jog jai nepavyko užsitikrinti būtinos parlamento paramos tam, kad restoranai būtų priversti ruošti maistą tik išsinešti ar pristatyti į namus.

Vos keliomis valandomis anksčiau mirties atvejų buvo 827. JAV patvirtintų atvejų skaičius yra trečias didžiausias po Kinijos ir Italijos, o mirtingumas JAV, remiantis užregistruotais atvejais, šiuo metu yra 1,5 procento.

Tikrasis užsikrėtusių žmonių skaičius, kaip manoma, yra daug didesnis ir tai reiškia, kad tikrasis mirtingumas turėtų būti mažesnis.

Niujorko valstija yra tarp labiausiai paveiktų. Niujorko mieste nuo pandemijos pradžios jau mirė 280 žmonių.

Visame pasaulyje naujasis koronavirusas, kuris gruodžio pabaigoje pasirodė Kinijos centrinėje dalyje, nusinešė daugiau kaip 21 tūkst. gyvybių.

Anksčiau šį mėnesį JAV Kongresui pristatytas modelis rodo, kad galiausiai JAV naujuoju virusu gali užsikrėsti 70–150 mln. žmonių.

Jei tikrasis mirtingumas yra 1 proc., galiausiai mirtų nuo 700 tūkst. iki 1,5 mln. žmonių.

2018 metais pagrindinė amerikiečių mirties priežastis buvo širdies ligos, nuo kurių mirė per 650 tūkst. žmonių. Tai naujausi prieinami oficialūs skaičiai.

Nuo gripo ir plaučių uždegimo mirė maždaug 60 tūkst. žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi