Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.25 15:30

Putinas atideda referendumą dėl Konstitucijos pataisų, kurios jam leidžia likti poste

LRT.lt 2020.03.25 15:30

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį televiziniame kreipimesi į tautą pranešė, kad dėl COVID-19 plitimo atideda referendumą dėl Konstitucijos pakeitimų, rašo „Meduza“. Referendumą jis žadėjo surengti balandžio 22-ąją, bet nauja data nepaskelbta.

Rusijos Konstitucinis teismas kovo 16-ąją Rusijos patvirtino prezidento V. Putino pasiūlytas šalies pagrindinio įstatymo pataisas ir suteikė jam galimybę valdyti dar dvi kadencijas valstybės vadovo poste. Dabartinė V. Putino kadencija poste baigsis 2024 metais.

Anksčiau Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas buvo pareiškęs, kad tariamai V. Putinas nesvarstė likti prezidento poste, bet šią galimybę priimti jį paskatino koronaviruso plitimas pasaulyje.

Siūlymą „anuliuoti“ V. Putino kadencijas antrojo Konstitucijos pataisų svarstymo metu pateikė Dūmos narė ir pirmoji rusė kosmose Valentina Tereškova. Netrukus į Dūmos posėdį atvykęs V. Putinas su šiuo siūlymu sutiko.

Įstatymą kovo 11 dieną priėmė abeji Rusijos parlamento rūmai – Valstybės Dūma ir Federacijos Taryba.

V. Putinas sausį pasiūlė iš esmės pakeisti šalies pagrindinį įstatymą, ir šią savaitę paskutinę minutę pritarė siūlymui „anuliuoti“ prezidento išdirbtas kadencijas, tokiu būdu sudarydamas sau sąlygas pasilikti valdžioje mažiausiai iki iki 2036 metų.

Kremliaus kritikai ragino visuomenę protestuoti prieš minimas pataisas dar prieš tai, kai V. Putinas atskleidė savo ketinimus, antradienį sakydamas kalbą parlamente.

Daugiau nei 50 tūkst. žmonių pasirašė manifestą, kuriame tvirtinama, kad valdantieji mėgina įvykdyti „konstitucinės santvarkos perversmą“.

Pataisos taip pat numato nuostatas, draudžiančias tos pačios lyties asmenų santuokas ir įtvirtinančias „istorines tiesas“ apie Rusijos vaidmenį Antrajame pasauliniame kare.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi