Pasaulyje

2015.10.02 13:15

Tarp Rusijos aviacijos smūgių aukų – du vaikai

BNS 2015.10.02 13:15

Tarp mažiausiai septynių civilių, kurie žuvo per Rusijos aviacijos smūgius Sirijos šiaurės vakarų Idlibo provincijoje, yra du vaikai, penktadienį, remdamasi liudininkais, pranešė padėtį Sirijoje stebinti nevyriausybinė organizacija.

„Keturi civiliai, įskaitant vaiką ir moterį, žuvo per Rusijos karinės aviacijos reidus“, – nurodė „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).

Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi nevyriausybinė organizacija nurodė, kad oro smūgiai buvo suduoti Džabal al Zavijos rajone, kurį kontroliuoja su „al Qaeda“ susijusi grupuotė ir kitos sukilėlių islamistų grupės.

„Dar trys civiliai, įskaitant mergaitę ir moterį, žuvo per šių lėktuvų vykdytą bombardavimą Habito kaime“, esančiame toje pat provincijoje, kuri ribojasi su Turkija, nurodė SOHR, kuri informaciją gauna iš šaltinių, esančių vietoje.

Pasak SOHR, per Rusijos antskrydžius Sirijoje, kurie buvo pradėti trečiadienį, jau žuvo 28 žmonės.

Pranešama, kad mažiausiai 12 džihadistų iš „Islamo valstybės“ žuvo jau per pirmąjį Rusijos aviacijos smūgį šios ekstremistinės islamistų grupuotės pagrindiniame Sirijos bastione. Tai penktadienį paskelbė padėtį Sirijoje stebinti nevyriausybinė organizacija.

„Naktį Rusija atakavo vakarines Rakos miesto prieigas bei Tabkos karinio oro uosto apylinkes ir nukovė 12 IS džihadistų“, – sakė SOHR vadovaujantis Rami Abdel Rahmanas.

Jis nurodė, kad nukautų džihadistų kūnai buvo nuvežti į provincijos ligoninę.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį paneigė pranešimus, esą per Rusijos aviacijos smūgius Sirijoje žuvo civilių gyventojų, pavadindamas juos „informacine ataka“.

„Kalbant apie žiniasklaidoje skelbiamą visokią informaciją apie tai, kad kenčia taikūs gyventojai, mes esame pasiruošę tokioms informacinėms atakoms“, – pareiškė V. Putinas prezidentinės Žmogaus teisių tarybos posėdyje.

Maskva nurodo, kad jos taikinys yra „Islamo valstybės“ grupuotė, bet Vašingtonas ir jo sąjungininkai įtaria, kad savo karine intervencija Rusija siekia, prisidengdama kova su „terorizmu“, padėti išsilaikyti valdžioje prezidentui Basharui al-Assadui.

Rajonuose, kuriems ketvirtadienį smogė Rusija, IS, kiek žinoma, neveikia.