Pasaulyje

2015.10.05 11:44

Rusija panešė, kiek laiko rengs antskrydžius Sirijoje

Rusija antskrydžius Sirijoje rengs tris-keturis mėnesius ir jie intensyvės, sakė vienas Rusijos aukšto rango pareigūnas prieš prezidento Vladimiro Putino atvykimą į derybas Paryžiuje.

„Visuomet esama grėsmės įklimpti, bet Maskvoje kalbama apie tris-keturis operacijų mėnesius“, – sakė Rusijos Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto pirmininkas Aleksejus Puškovas interviu Prancūzijos radijo stočiai „Europe 1“.

Jis sakė, kad daugiau nei pustrečio tūkstančio oro smūgių, kuriuos Sirijoje surengė JAV vadovaujama koalicija, nepadarė apčiuopiamos žalos džihadistų grupuotei „Islamo valstybė“, ir pabrėžė, kad Rusijos kampanija bus intensyvesnė, kad būtų pasiekti rezultatai.

„Manau, svarbu yra intensyvumas. JAV vadovaujama koalicija apsimetė metus bombarduojanti „Daesh“ („Islamo valstybės“ arabiškas akronimas) – be rezultatų“, – sakė Dūmos komiteto pirmininkas.

„Jei tai bus daroma efektyvesniu būdu, manau, bus ir rezultatai“, – pridūrė jis.

V. Putinas Prancūzijos sostinėje surengs derybas dėl Sirijos su prezidentu Francois Hollande'u, o vėliau numatytas jų susitikimas su Ukrainos bei Vokietijos lyderiais, kuriame bus tariamasi, kaip sutvirtinti trapią taiką Ukrainoje.

Tuo metu Turkija ir jos partnerės JAV vadovaujamoje koalicijoje prieš „Islamo valstybę“ penktadienį paragino Rusiją nutraukti atakas prieš Sirijos opoziciją ir telkti dėmesį į kovą su islamistų kovotojais, skelbia „Reuters“.

Bendrame pareiškime su JAV, Britanija, Prancūzija, Vokietija ir Persijos įlankos arabų šalių sąjungininkėmis Turkija nurodė, kad Rusijos veiksmai toliau eskaluoja konfliktą ir kursto ekstremizmą.

„Reiškiame didelį susirūpinimą dėl Rusijos kariuomenės stiprinimo Sirijoje, o ypač dėl Rusijos karinių oro pajėgų atakų prieš Hamos, Homso ir Idlibo miestus“, – sakoma pareiškime, kuriame priduriama, kad per oro antpuolius, nusinešusius civilių gyvybes, nebuvo taikytasi į „Islamo valstybės“ pozicijas.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį teigė, esą tvirtinimai, kad per Rusijos oro antskrydžius Sirijoje žuvo civilių, yra „informacijos ataka“.

Maskvos sprendimas prisijungti prie Sirijos pilietinio karo prezidento Basharo al-Assado prašymu ir padidėjęs Irano kariuomenės įsikišimas gali reikšti esminį posūkį konflikte, į kurį įsitraukė dauguma pasaulio karinių jėgų. Libano šaltiniai ketvirtadienį pranešė, kad į Siriją atvyko šimtai Irano sausumos pajėgų kariškių, remiančių B. al-Asado vyriausybės pajėgas.