Pasaulyje

2020.03.25 11:03

Vis daugiau žmonių užsidarant į karantiną, Italijos ir JAV šeimose daugėja smurto prieš moteris

Italijos kovos su smurtu prieš moteris savanoriai sako, kad dėl karantino ir draudimo išeiti iš namų, tūkstančiai moterų kenčia dėl smurto namuose. Apie augantį smurtą šeimose pranešama ir kitose Europos šalyse bei JAV.

Savanoriai skelbia, kad Kinijoje per karantiną smurto namuose atvejų skaičius išaugo triskart. Kai visa Italija karantine ir niekur išeiti negalima, sėdėjimas namuose iššūkiu tapo smurtą šeimoje patiriančioms moterims.

Vakarų šalys pastebi neraminančią tendenciją: dėl karantino ir draudimo išeiti iš namų, daugėja smurto šeimose

Krizių centrų savanoriai sako, kad pagalbos skambučių dabar sumažėjo, tačiau tik dėl to, kad moterims paskambinti sudėtingiau, kai su smurtautoju tenka praleisti ištisas paras. Be to, kai svarbiausia sustabdyti koronavirusą, uždaryti ir laikiną prieglobstį nukentėjusioms moterims teikiantys centrai. Neteikiama ir psichologinė pagalba.

„Jos bijo išeiti, nes joms neleidžiama išeiti. Daugelis moterų dėl to išgyvena krizę ir joms reikia ramybės“, – teigia „Moterų namų“ vadovė Laura Saracino.

Jungtinėse Valstijose priešingai, savonoriai skelbia, kad vis daugiau valstijų įvedant karantiną, skambučių jiems daugėja. Esą smurtautojai koronavirusą naudoja kaip dingstį neišleisti moterų iš namų, neleisti susitikti su šeima ar draugais.

„Jei moterys verčiamos gyventi su prievartautojais visą laiką, jos dar labiau nukentės nuo smurto“, – teigia Kovos su smurtu centro vadovė Angela Romanin.

Skaičiuojama, kad Kinijoje vasarį, kai šalis gyveno karantino sąlygomis, smurto namuose atvejų skaičius išaugo 3 kartus, palyginti su praėjusiais metais. Neabejojama, kad tai kovos su koronavirusu padarinys.

Vokietijoje savanoriai jau ruošiasi priimti daugiau skambučių ir prašoma didesnės valžios paramos.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, viena iš trijų moterų visame pasaulyje bent kartą gyvenime yra patyrusi psichologinę ar fizinę prievartą. Dėl krizių, karų ir pandemijų smurto aukų skaičius išauga. Baiminamasi, kad koronaviruso pandemija nebus išimtis.