Pasaulyje

2020.03.25 10:00

Italijoje mirė kunigas, parapijiečių dovanotą respiratorių atidavęs kitam pacientui

LRT.lt 2020.03.25 10:00

Nedidelio Italijos kaimelio Kasnigo, esančio už 40 km nuo Milano, klebonas vienuolis Giuseppe Berardelli mirė nuo COVID-19 po to, kai atidavė savo respiratorių kitam jaunesniam sergančiam pacientui, rašo „Sky News“.

72-ejų dvasininkas mirė Bergamo Lovere ligoninėje. Ši šiaurės Italijos sritis yra viena labiausiai paveiktų koronaviruso. Kaip nurodo ligoninė, G. Berardelli atsisakė naudoti respiratorių, kurį jam nupirko parapijiečiai. Ir vietoje to jį atidavė jaunesniam nepažįstamam pacientui.

„Jis buvo kunigas, kuris klausėsi visų, jis mokėjo klausyti, visi besikreipiantys į jį žinojo, kad gali tikėtis jo pagalbos“, – rašoma kunigo nekrologe, išspausdintame „Araberara“ tinklalapyje.

Buvusi Fiorano miesto merė Clara Poli kunigą apibūdino kaip „puikų žmogų“.

„Prisimenu jį ant jo seno „Guzzi“ mopedo, jis jį mėgo, ir kai jis važiuodavo pro šalį, visada atrodė laimingas ir pilnas entuziazmo, jis nešė mūsų bendruomenėms taiką ir džiaugsmą“, – italės žodžius cituoja „Sky News“.

Kadangi Bergamas yra viena labiausiai COVID-19 pasaulio vietų, laidotuvių ceremonija kunigui nebuvo surengta. Vietoj to žmonės kovo 16-osios vidurdienį išėjo į balkonus ir pagerbė mirusį kunigą G. Barardellį plojimais.

Iš viso Italijoje koronavirusas oficialiais duomenimis nusinešė virš 6,8 tūkst. žmonių gyvybes.