Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.25 09:18

Trumpas pasiekė susitarimą su Kongresu dėl rekordinio 2 trln. dolerių gelbėjimo plano

ELTA 2020.03.25 09:18

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasiekė susitarimą su Kongresu dėl paramos paketo šalies ekonomikai. Paramos dydis – du trilijonai JAV dolerių, praneša agentūra „Reuters“.

„Mes turime susitarimą“, – trečiadienį sakė Baltųjų rūmų patarėjas Ericas Uealndas. Paramos paketas, be kita ko, numato tiesiogines išmokas JAV mokesčių mokėtojams, daugiau lėšų ligoninėms ir labai plačią kreditų programą įmonėms.

Respublikonai, demokratai ir D. Trumpo patarėjai dėl paketo derėjosi jau kurį laiką. Jis yra trečias ir didžiausias, kuriuo tikimasi suvaldyti ekonominę krizę dėl koronaviruso pandemijos. Dėl paramos būta audringų ginčų. Respublikonai kaltino demokratus norint pinigus panaudoti projektams, kurie neturi nieko bendra su epidemija, pavyzdžiui, atsinaujinančios energijos plėtrai.

Demokratai prieš tai du kartus sužlugdė paketo priėmimą. Jie argumentavo, kad jame numatyta per mažai lėšų valstijoms ir ligoninėms bei per maža parama bedarbiams amerikiečiams. Be to, opozicija pasigedo deramos milžiniškų lėšų, kurios esą pirmiausiai duos naudos koncernams, kontrolės.

Tikslūs ekonominiai pandemijos mastai kol kas nenuspėjami. Daugelis analitikų baiminasi dramatiškų padarinių ir, žvelgiant į visus metus, recesijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi