Naujienų srautas

Pasaulyje2015.10.02 10:51

L. Linkevičius JT sulaukė svarbaus kvietimo

LRT.lt 2015.10.02 10:51

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, tęsdamas darbą Niujorke vykstančiuose JT Generalinės Asamblėjos bendruosiuose debatuose, susitiko su Jungtinių Arabų Emyratų, Mongolijos ir Norvegijos užsienio reikalų ministrais, rašoma pranešime spaudai.

Susitikime su Jungtinių Arabų Emyratų užsienio reikalų ministru Sheikh Abdullah bin Zayed bin Sultan Al Nahyanu L. Linkevičius aptarė Artimųjų Rytų regiono taikos ir saugumo problemas, pasidžiaugė sėkmingai vykstančiomis derybomis dėl dvišalių ekonominių sutarčių bei intensyvėjančiais dvišaliais santykiais. Ministras L. Linkevičius pažymėjo augantį Lietuvos verslininkų susidomėjimą JAE rinka, prisiminė vieną iš sėkmingo bendradarbiavimo pavyzdžių – Lietuvos pagalbą JAE, derantis su ES dėl bevizio režimo.

Ministras L. Linkevičius susitikime su Mongolijos užsienio reikalų ministru Lundegu Purevsurenu aptarė dvišalius politinius ir ekonominius ryšius, regionų aktualijas, tarėsi dėl abipusiai naudingų susitarimų – veterinarijos bei ekonominio bendradarbiavimo ir dvigubo apmokestinimo išvengimo – pasirašymo. Ministras L. Linkevičius pakvietė Mongolijos verslą išnaudoti Lietuvos transporto ir logistikos infrastruktūrą bei neužšąlantį Klaipėdos uostą, gabenant krovinius į Europą. Diplomatijos vadovai pasidžiaugė glaudžiu bendradarbiavimu tarptautinėse organizacijose. L. Purevsurenas pakvietė Lietuvą aukščiausiu lygiu dalyvauti jubiliejiniame dešimtajame Europos–Azijos šalių susitikime (ASEM) 2016 m.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius taip pat susitiko su Norvegijos ministru Europos Sąjungos reikalams Vidaru Helgesenu. Susitikimo metu ministrai aptarė tarptautines aktualijas, dvišalius bendradarbiavimo klausimus, Norvegijos finansinio mechanizmo 2014-2021 metams prioritetus.

Ministras L. Linkevičius JT būstinėje taip pat pasirašė 2011 m. gruodžio 19 d. JT vaiko teisių konvencijos Fakultatyvųjį protokolą dėl skundų procedūros.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi