Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.24 18:38

Įgyvendinta bendra ES viešojo asmeninių apsaugos priemonių nuo koronaviruso įsigijimo procedūra

ELTA 2020.03.24 18:38

Europos Komisijos (EK) asmeninių apsaugos priemonių bendro viešojo pirkimo procedūra, paskelbta reaguojant į koronaviruso sukeltą krizę, pavyko, praneša Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Gamintojai pateikė pasiūlymų, kurie tam tikrais atvejais netgi viršijo viešajame pirkime dalyvaujančių valstybių narių lūkesčius dėl prašomų kiekvienos užsakomos prekės kiekių. Bendras viešasis pirkimas paskelbtas dėl 2-ojo ir 3-iojo tipo kaukių, pirštinių, apsauginių akinių, veido skydelių, chirurginių kaukių ir kombinezonų.

Įranga turėtų būti pristatyta per dvi savaites nuo valstybių narių sutarčių su konkurso laimėtojais pasirašymo, o pasirašyti reikėtų ilgai nedelsiant, pažymi EK atstovybė Lietuvoje.

„Šis bendras viešasis pirkimas įrodo bendrų pastangų ir koordinavimo svarbą. Jį vykdant valstybėms narėms sudaroma galimybė medicininių atsargų įsigyti kartu. Tuo pat metu toliau bendradarbiaujame su pramonės sektoriumi siekdami padidinti gamybos mastą ir rasti alternatyvių reikalingos įrangos gamybos būdų. Europos Komisija toliau rems šias bendras pramonės pastangas ir kartu su valstybėmis narėmis stengsis priemones pristatyti tiems, kuriems jų labiausiai reikia“, – sakė už vidaus rinką ir pramonę atsakingas EK narys Thierry Bretonas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi