Pasaulyje

2020.03.24 16:46

Austrijos prokuratūra tiria slidinėjimo kurortą, kuris įtariamas tapęs COVID-19 židiniu

ELTA 2020.03.24 16:46

Insbruko prokuratūra įpareigojo Tirolio žemės baudžiamųjų bylų valdybą pradėti tyrimą dėl infekcinio susirgimo plitimo Išglio kalnų slidinėjimo kurorte įtarus aplaidumą ir grėsmės visuomenės sveikatai sukėlimą. Tai antradienį pranešė Austrijos naujienų agentūra APA.

Dingstį tyrimui davė Vokietijos televizijos kanalo ZDF paklausimas Landeko miesto administracijai, kuriame buvo teigiama, kad vieno Išglio baro darbuotojai dar vasario pabaigoje atlikto testo dėl koronaviruso rezultatai buvo teigiami, bet valdžia laiku neinformavo apie šį atvejį.

Kaip pareiškė antradienį per spaudos konferenciją Vienoje Austrijos sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Rudolfas Anschoberis, dabar valdžia turi sutelkti pastangas kovai su koronavirusu, o ne Tirolio pareigūnų kritikai. Anot jo, Tirolyje galėjo tiesiog įstrigti informavimo sistema.

„Mano raginimas paprastas: dabar visą dėmesį skirkime šiai krizei, mums reikalingi visi ištekliai, o paskui atidžiai ir nuosekliai išsiaiškinsime, kur buvo padaryta klaidų“, – sakė ministras.

Kovo 18 d. Vokietijos leidiniai „Spiegel“, „Welt“ ir televizijos kanalas NTV paskelbė informaciją, kurioje buvo teigiama, kad esą vasario pabaigoje šimtai turistų užsikrėtė koronavirusu bare Išglio kalnų slidinėjimo kurorte, o regiono valdžia iš anksto neįspėjo atvykėlių apie infekcijos protrūkį ir tik kovo mėnesį užfiksavo pirmąjį užsikrėtimo atvejį.

Tirolio valdžios atstovai atmetė kritiką ir pareiškė, kad virusas atsirado ne jų regione ir kad laiku buvo imtasi visų kovos su jo plitimu priemonių.

Iki šiol Austrijoje patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius išaugo iki 4486, 25 infekuotieji mirė. Austrijoje iki balandžio 13 d. uždrausti masiniai renginiai, sporto varžybos, uždarytos mokyklos, kultūros objektai, restoranai, barai ir kavinės.

Tebedirba maisto produktų parduotuvės, vaistinės, bankai, pašto skyriai, degalinės ir autoservisai. Austrams duotas nurodymas izoliuotis namuose ir eiti iš jų tik esant didelei būtinybei.

Praėjusių metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugiau kaip 150 šalių. Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija jį pripažino pandemija. Naujausiais duomenimis, pasaulyje koronavirusu užsikrėtė apie 350 tūkstančių žmonių, maždaug 16 tūkstančių infekuotųjų mirė.