Pasaulyje

2020.03.24 15:59

Kinija po karantino – lietuviai pasakoja apie vis labiau atgyjančias gatves

Urtė Korsakovaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.03.24 15:59

Kinijai pristabdžius koronaviruso plitimą, laukia kitas iššūkis – neleisti atsiristi antrai viruso bangai.

Kinijoje gyvenantys lietuviai pasakoja, kad gyvenimas šalyje po truputį atgyja, tačiau specialios apsaugos priemonės išliko.

Kol Kinijos miestų aikštės gausėja, Lietuvos gatvėse žmonių vis mažiau. Šanchajuje gyvenantis Mindaugas Skrupskelis sako, kad žmonės vis labiau atsipalaiduoja, tačiau situacija išlieka įtempta.

„Galioja daug taisyklių ir dar ne laikas pasiduoti ir atsipalaiduoti. Visos priemonės, kurios buvo taikomos grįžus į ofisą, jos vis dar galioja – mes vis dar dėvime kaukes, nesiburiame į susirinkimus ir valgome atskirai, prie savo stalų“, – pasakoja M. Skrupskelis.

Pristabdžius koronaviruso plitimą pirmadienį Šanchajaus valdžia sumažino pavojaus lygį. Tačiau kai kurios apsaugos priemonės vis dar išliko: prie įėjimo į didesnes erdves matuojama temperatūra, naudojama žalios, geltonos ir raudonos kortelių sistema, tikrinant, kaip gyventojai laikosi saviizoliacijos.

„Gavau pakvietimą grįžti i sporto klubą, su taisykle, kad būtinai reikia dėvėti kaukę ir negalima naudoti dušo, tai aš kol kas atidėsiu grįžimą į sporto klubą“, – nurodo lietuvis.

Už dviejų tūkstančių kilometrų nuo buvusio koronaviruso židinio – Uhano – gyvenantis Algirdas Meškerys pasakoja, kad žmonių gatvėse vis daugiau, atgijo ir naktinis gyvenimas. Tačiau pabrėžia, kad užsieniečiams sugriežtinta kontrolė išlieka.

„Mes turime duoti temperatūrų parodymus du kartus per dieną policijai, nežinau, kodėl būtent užsieniečiai, tai turi daryti, kinai panašu to jau nebedaro. Prie kiekvieno įėjimo į gyvenamuosius kvartalus yra apsauga, kuri tikrina temperatūras ir tikrina, ar mes skenuojame brūkšninius kodus išeinant ir įeinant iš teritorijų“, – pasakoja Kunminge gyvenantis A. Meškerys.

Kinijai suvaldžius viruso plitimą, dabar šalis nerimauja dėl naujų viruso atvejų. Šįkart iš Europos. Algirdas Meškerys pasakoja, kad visi atvykstantys iš užsienio turi užsidaryti keturiolika dienų valstybės skirtuose viešbučiuose. Tiesa, už juos susimokėti atvykėliai turi patys. Lietuviai pastebi, kad žmonės dabar pradėjo labiau vertinti savo kasdienybę.

„Išeiti pasivaikščioti, išgerti kavos tokią gražią diena atrodė suprantama. Bet dabar tai įgijo kita vertę. Esu laimingas, kad mes jau išgyvenome patį baisiausią periodą ir dabar, panašu, kad viskas eina tik geryn“, – džiaugėsi M. Skrupskelis.

Jis taip pat palinkėjo sėkmės ir tautiečiams.

„Sėkmės Lietuvai ir tikiuosi, kad mes greitai įveiksime šitą krizę“, – optimistiškai tikisi lietuvis.

Kaip sėkmingai Kinijos pamokomis pasinaudos Europos šalys, tarp jų ir Lietuva, priklauso ne tik nuo valdžios, bet ir piliečių.