Pasaulyje

2020.03.24 13:45

COVID-19 pavojingas ir jauniems žmonėms: 12-metė JAV kovoja dėl savo gyvybės

LRT.lt2020.03.24 13:45

Nors koronaviruso sukelta liga COVID-19 yra pavojingiausia vyresnio amžiaus žmonėms bei turintiems lėtinių ligų ar kitų sveikatos problemų, bet ja sunkiai serga ir jauni žmonės. 

JAV Atlantos ligoninėje yra gydoma 12-metė Emma. Ji „kovoja dėl savo gyvybės“, mergaitei pneumonija buvo diagnozuota kovo 15-ąją, o koronavirusas – jau sekantį penktadienį. Dabar mergaitės gyvybę palaiko plaučių vėdinimo aparatai, jos būklė stabili, rašo CNN.

Vaikai ir jauni žmonės suserga COVID-19 ir gali pernešti šią ligą, tačiau dažnai jiems pasireiškia švelnesni simptomai.

Kaip rodo medikų tyrimai, Kinijoje vaikų susirgimai COVID-19 buvo reti, vidutiniškai vos 6 proc. susirgusių vaikų pasireiškė intensyvūs simptomai, nors tarp suaugusiųjų šis skaičius siekia 18,5 proc., rašo CNN.

Tačiau JAV šie skaičiai skiriasi. Oficiali statistika rodo, kad 20 proc. dėl koronaviruso hospitalizuotų žmonių yra 20–44 metų amžiaus.

34-erių kelionių ekspertė Valerie Wilson rimtai nevertino savo simptomų, kai pasijuto blogai – jautė nuovargį ir karščiavo. Bet netrukus moteris nustojo jausti skonį ir kvapą. O pradėjus kosėti sugrįžo pas medikus, kurie ją buvo išleidę namo.

„Jauni žmonės privalo suprasti, kad sulaukę 30-ies, turbūt daugelis iš mūsų jau turime kokių nors sveikatos sutrikimų, todėl turime suprasti, kad kažkas gali mus padaryti ne tokius atsparius virusui“, – CNN sakė laimo liga ir autoimuniniu sutrikimu serganti moteris.

Baltųjų rūmų grupės dėl koronaviruso plitimo koordinatorė dr. Deborah Birx taip pat pabrėžė, kad „iš Prancūzijos ir Italijos ateinantys duomenys apie dalies jaunų žmonių rimtą susirgimą ir itin rimtą būklę intensyvioje terapijoje, kelia susirūpinimą“.

Tuo tarpu lauke besibūriuojantys jauni žmonės veikiausiai prisideda prie koronaviruso plitimo, rašo CNN.

„Iš savo patirties žinau, kaip tai pavojinga. Visi kartoja „tai nepaveikia jaunų žmonių“. Bet ten yra 12-metė, kovojanti dėl savo gyvybės. Žmonėms reikia laikytis atstumo. Reikia rūpintis savo vaikais. Žmonės turi tai vertinti rimtai“, – CNN sakė Emmos šeimos narys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt