Pasaulyje

2015.10.05 11:41

Rusija: kišimasis į įvykius Sirijoje – tik su B. al Assado palaiminimu

BNS 2015.10.05 11:41

Rusija pateikė JT rezoliucijos projektą, kuriame numatoma suintensyvinti kovą su tokiomis teroristinėmis grupuotėmis kaip „Islamo valstybė“, bet gavus Sirijos prezidento Basharo al Assado režimo sutikimą, ketvirtadienį pranešė diplomatai.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pateikė penkių puslapių dokumentą JT Saugumo Tarybos narėms trečiadienį, kai Rusijos lėktuvai pirmą kartą atakavo objektus Sirijoje.

Rezoliucijos projektas ragina „visas valstybes pagal galimybes dalyvauti ir prisidėti prie šių pastangų bei derinti savo veiksmus su valstybių (kuriose vykdomos operacijos) leidimu“.

Pateikęs dokumentą S. Lavrovas pareiškė, kad tikisi artimiausiomis savaitėmis „nuodugnių diskusijų“ šiuo klausimu, tačiau nenurodė, kada Saugumo Taryba galėtų dėl jo balsuoti.

Rusija tikisi, kad dėl jos pasiūlyto kovos su terorizmu rezoliucijos projekto bus dirbamas JT Saugumo Taryboje, sakė S. Lavrovas.

„Tikimės, kad Ispanijos vyriausybė (JT Saugumo Taryboje) šį mėnesį organizuos darbą su šiuo projektu“, – nurodė jis per spaudos konferenciją ketvirtadienį JT Generalinės Asamblėjos kuluaruose.

Abejotina, kad šiai iniciatyvai pritars Jungtinės Valstijos.

Naujasis dokumentas primena anksčiau šį mėnesį paruoštą Maskvos projektą, kurį Jungtinės Valstijos blokavo dėl reikalavimo „derinti savo veiksmus su valstybių (kuriose vykdomos operacijos) leidimu“.

Rezoliucijos projekte raginama imtis veiksmų „Islamo valstybės“ finansavimui sustabdyti ir „aktyviau“ reikalauti įtraukti šios grupuotės rėmėjus į JT juodąjį sąrašą, paskelbiant jiems sankcijas.

Vasario mėnesį JT Saugumo Taryba vienbalsiai priėmė rezoliuciją, draudžiančią prekyba senienomis iš Sirijos, ir pagrasino imtis sankcijų prieš visus, kas pirks naftos iš IS džihadistų.