Pasaulyje

2020.03.24 11:24

Rusija sulaikė virš 30 programišių, įskaitant ir Lietuvos piliečius

URM neturi informacijos; atnaujinta 12.42
BNS2020.03.24 11:24

 Rusijos teisėsauga antradienį pranešė išardžiusi didelė kibernetinių įsilaužėlių grupę, kaip įtariama, prekiavusia pavogtais kredito ir debeto kortelių duomenimis, taip pat nurodė, kad tarp daugiau kaip 30 sulaikytųjų esama Ukrainos ir Lietuvos piliečių.

Federalinė saugumo tarnyba (FSB) nurodė, kad buvo išardyta organizuota nusikalstama grupuotė, kuri „specializavosi pavogtų kredito ir mokėjimo kortelių, [išduotų] Rusijos ir užsienio finansų institucijų, duomenų prekyba“.

Agentūros duomenimis, šios grupės nariai buvo įkūrę daugiau kaip 90 internetinių parduotuvių pavogtiems duomenims pardavinėti.

Vėliau šie duomenys būdavo naudojami „vogti lėšoms iš įvairių valstybių piliečių bankų sąskaitų, įskaitant brangių prekių pirkimą internetu“, nurodė FSB.

„Sulaikyta daugiau kaip 30 grupuotės narių (įskaitant Ukrainos ir Lietuvos piliečius). Dvidešimčiai jų pateikti kaltinimai dėl neteisėto mokėjimo priemonių platinimo ir buvo skirta kardomoji priemonė – areštas“, – sakoma FSP pranešime spaudai.

Agentūra pažymėjo, kad atlikus kratas 62 vietose buvo rasta daugiau kaip 1 mln. dolerių ir 3 mln. rublių grynaisiais pinigais, konfiskuota serverių įrangos, naudotos internetinių parduotuvių veiklai palaikyti, suklastotų dokumentų, įskaitant Rusijos piliečių pasus, teisėsaugos tarnybų pareigūnų pažymėjimus.

Per kratas taip pat buvo rasta šaunamųjų ginklų, narkotikų, aukso luitų ir brangių monetų.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija BNS informavo, kad šiuo metu neturi oficialios informacijos apie šį sulaikymą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.