Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.24 10:33

Rusija suskubo siųsti pagalbą Italijai, kurios prašė panaikinti ES sankcijas

EurActiv, LRT.lt 2020.03.24 10:33

Sekmadienį (kovo 22 d.), gavusi prezidento Vladimiro Putino nurodymą, Rusijos kariuomenė pradėjo siųsti Italijai kovoje su naujuoju koronavirsu reikalingų priemonių – šį gestą Maskva pavadino „Iš Rusijos su meile“.

Ši publikacija yra LRT.lt portalo partnerio „Euractiv“ originalus kūrinys.

Po to, kai šeštadienį V. Putinas pasikalbėjo su Italijos ministru pirmininku Giuseppe Conte, o vėliau buvo pasiekti atitinkami gynybos ministrų susitarimai, milžiniški kariniai lėktuvai „Il-76“ išriedėjo į netoli Maskvos esančios karinės bazės aerodromo pakilimo taką.

Anot V. Putino, Kremlius palaiko Italijos vadovus ir gyventojus šioje itin sudėtingoje situacijoje, su kuria susiduria jų šalis, todėl atsiliepė į jų pagalbos prašymą.

Šeštadienį Italijoje nuo koronaviruso mirė beveik 800 žmonių, o bendras šios infekcijos aukų skaičius šalyje jau pasiekė beveik 5 tūkst. iš daugiau kaip 53 tūkst. užsikrėtusiųjų.

„Giuseppe Conte nuoširdžiai padėkojo už Rusijos pastangas padėti Italijai šiuo itin sunkiu metu,“ – pranešė Kremlius.

Pastaraisiais metais Maskva stengiasi palaikyti kiek įmanoma artimesnius santykius su NATO ir Europos Sąjungos nare Italija. Ji prašė Romos padėti įtikinti ES panaikinti Rusijai dėl 2014 m. įvykdytos Ukrainai priklausančio Krymo pusiasalio aneksijos taikomas sankcijas, nors kol kas sankcijos lieka galioti.

Kinija, kurioje ir kilo viruso protrūkis, taip pat pasiuntė Italijai medicininių priemonių, euroskeptikui kraštutinių dešiniųjų lyderiui Matteo Salvini skundžiantis, kad Europos Sąjunga nedemonstruoja žadėto solidarumo.

Rusijos gynybos ministerijos išplatintame vaizdo įraše matyti bent septynių karinių automobilių, įskaitant ir kelis didžiulius sunkvežimius, laukiančių pakrovimo į lėktuvus, kolona.

Ir lėktuvai, ir sunkvežimiai papuošti širdelės formos Italijos ir Rusijos vėliavomis, ant jų taip pat puikuojasi šūkis: „Iš Rusijos su meile“ rusų ir italų kalbomis.

Bent trys lėktuvai pakilo sekmadienio rytą. Ministerijos teigimu, jie išskrido į už 30 km į pietvakarius nuo Romos esančią Pratica di Mare karinę bazę.

Kremlius aiškina, kad Rusija labiausiai infekcijos paveiktiems Italijos regionams išsiuntė sunkvežimiuose sumontuotą įrangą, skirtą automobilių, pastatų ir viešųjų erdvių dezinfekavimui, taip pat medicinos specialistų ir įrangos, įskaitant testavimo priemones.

Taip pat teigiama, kad tarp į pagalbą pasiųstų medikų yra ir geriausi Rusijos karinės medicinos specialistai, turintys patirties, kovojant su Afrikinio kiaulių maro ir juodligės protrūkiais bei kuriant skiepus nuo ebolos.

Gynybos ministerija praneša, kad devyniais kariniais transporto lėktuvais siunčiamą pagalbą sudaro aštuonios medikų brigados ir dar 100 kitų sričių specialistų, įskaitant epidemiologus ir virusologus.

Pati Rusija pranešė apie 438 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejus, daugiausia Maskvoje, ir apie vieno šia infekcija sirgusio žmogaus mirtį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi