Pasaulyje

2020.03.24 09:59

Europos Komisija ragina valstybes nares atverti sienas kroviniams ir grįžtantiems piliečiams

Europos Komisija paragino šalis nares išlaikyti bendrą rinką, kai Bendrijos narės imasi vis griežtesnio karantino, o eilės pasieniuose nemažėja.

Briuselis ragina užtikrinti vadinamąjį žaliajį koridorių, kuriuo galėtų judėti prekės, o jų patikrinimo laikas neviršytų penkiolikos minučių.

Žinios. Šiandien Nausėda susitiks su Karobliu ir Rupšiu – bus sprendžiamas karių pagalbos valdant COVID-19 krizę klausimas

Dabar pasieniuose, kuriuos anksčiau kirsdavo be sustojimo, vilkikai su prekėmis stringa aštuoniolikai valandų. Prasčiausia padėtis prie Lenkijos ir Vengrijos sienų.

Europos Komsijos primininkė kartoja, kad tai turi liautis. Trys ketvirtadaliai prekių Europoje juda sausumos keliais, tad grąžintos sienos pakirto tiekimo grandines.

Briuselis ragina sukurti ir tranzito koridorius į gimtąsias šalis grįžtantiems Bendrijos piliečiams.

„Ypač per krizę visi esame priklausomi nuo svarbiausių produktų, vaistų, apsaugos priemonių ir kitų reikalingų priemonių tiekimo, kad tai pasiektų ligonines, gydytojus ir slaugos namus. Koronavirusas padarė didelę žalą susisiekimui Europoje. Priemonės, skirtos viruso plitimui sustabdyti, kai kada paralyžiavo transportą. Kova su virusu truks ilgai. Stiprybė ir pergalė šioje kovoje priklauso nuo bendros rinkos, todėl turime ją apsaugoti“, – sakė EK pirmininkė Ursula von der Leyen.