Pasaulyje

2015.10.05 11:41

Žiniasklaida: Sirijoje ruošiamasi galingai karinei operacijai

DELFI.lt 2015.10.05 11:41

Naujienų agentūra „Reuters“ skelbia, kad prieš dešimt dienų iš Irano į Siriją atvyko šimtai ginkluotų karių dalyvauti antžeminėse operacijose sukilėlių kontroliuojamoje Šiaurės Sirijos teritorijoje.

Kaip spalio 1 d. naujienų agentūrai „Reuters“ pranešė Libano šaltiniai, šios šalies „Hazbollah“ organizacija taip pat rengiasi prisidėti prie šios operacijos.

Su situacija susipažinę šaltiniai teigia, kad kartu su Sirijos kariuomene vykdoma antžeminė karinė operacija bus derinama su Rusijos karinių oro pajėgų suduodamais smūgiais iš oro.

„Rusų antpuoliai iš oro artimiausioje ateityje bus derinami su Sirijos kariuomenės ir jos sąjungininkų vykdoma antžemine operacija“, – patikino vienas iš šaltinių.

Taip pat šaltiniai informavo, kad ši karinė operacija skirta atgauti teritoriją, kuri iš Sirijos prezidento Basharo al Assado režimo buvo atimta sukilėlių.

Tuo metu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad pranešimai apie taikius gyventojus, žuvusius per rusų oro puolimus Sirijoje, internete pasirodė dar lėktuvams nepakilus į orą.

V. Putinas pabrėžė, kad Rusija pasirengusi tokio pobūdžio „informaciniams puolimams“.