Pasaulyje

2020.03.23 12:45

Trumpas nusiuntė laišką Kim Jong Unui, siūlo padėti kovoje su COVID-19

LRT.lt2020.03.23 12:45

JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį patvirtino, kad nusiuntė laišką Šiaurės Korėjos lyderiui Kim Jong Unui ir pasiūlė bendradarbiauti kovojant su koronaviruso plitimu bei teikti pagalbą Šiaurės Korėjai, Iranui ir kitoms šalims, rašo CNN.

„Kas liečia Šiaurės Korėją, Iraną ir kitus, mes esame atviri padėti kitoms šalims. Tai labai svarbus laikas. Šiaurės Korėja kažką daro per kažką, Iranas labai labai stipriai iriasi per kažką. (...) Iranas tikrai išgyvena sudėtingą periodą, susijusį su tuo, kaip žinote. Aš tikrai ištiesiau atvirą ranką Šiaurės Korėjai, Iranui ir daugeliui kitų šalių“, – sakė D. Trumpas.

Jis patvirtino Šiaurės Korėjos pranešimus, kad šalies lyderis gavo JAV prezidento laišką su siūlymu padėti „antiepideminiame darbe“, rašo CNN.

Laiške D. Trumpas paaiškino savo ketinimus vystyti valstybių santykius ir kovoti su pandemija, kartu nurodė, kad jam įspūdį padarė Kim Jong Uno „pastangos (...) ginti savo žmones nuo rimtos epidemijos grėsmės“.

Oficialiai Šiaurės Korėja nėra užregistravusi užsikrėtimų COVID-19, bet šalies propaganda praneša apie dideles pastangas siekiant užkirsti kelią ligos plitimui šalyje. Užsienio ekspertai baiminasi, kad tikrasis koronaviruso protrūkis šalies viduje gali būti slepiamas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt