Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.23 10:11

Italijos medikų žinia Europai – ruoškitės ir apsaugokite gydytojus, kitaip sistema sugrius

Italijos gydytojų žinia Europai – ruoškitės. Jie meldžia kuo daugiau žmonių likti namuose, kad taip sumažėtų viruso plitimas. Italijos medikų teigimu, svarbiausia apsaugoti būtent gydytojus, nes jiems susirgus griūna visa pagalbos sistema.

Priešakinės kovos su virusu linijose medikai pasakoja, kad prieš mėnesį intensyviosios terapijos skyriuje buvo vienas kitas paciantas, dabar – 2 tūkstančiai.

Žinios. Nyderlanduose teismas toliau nagrinės Malaizijos lėktuvo MH17 numušimo virš Donbaso bylą

„Intensyviojoje terapijoje normalu priimti sprendimus ar intensyvus gydymas padės, ar ne. Bet anksčiau dėl to spręsdavome kelis kartus per savaitę, dabar dešimtis kartų per dieną. Ir tai labai sunku“, – sako Ligoninės intensyvios terapijos skyriaus vadovas Antonio Pesenti.

Gydytojo teigimu, pusė intensyvaus gydymo pacientų yra vyresni nei 65-erių. Tačiau pabrėžia, kad kita pusė – jaunesni. Pacientų daugėja, o pirmasis po mėnesio gydymo bus išleistas tik šią savaitę.

„Mums reikia daugiau apsaugos priemonių, daugiau plaučių ventiliavimo aparatų. Įsivaizduokite, kad turime labai daug pacientų, kuriems reikia beveik tokio pat gydymo, panašių vaistų, todėl tiekimo grandinė nepajėgia mūsų aprūpinti“, – teigia anesteziologas Claudio Roscitano.

Nepajėgia aprūpinti, nes tų pačių priemonių ir vaistų reikia ne tik Italijai, bet ir kone visam pasauliui. Pervargę Italijos medikai skundžiasi, kad kartais net trūksta vienkartinių pirštinių. Tiesa trūksta ir pačių medikų. Į darbą kviečiami į pensiją išėję, bet dar dirbti galintys medikai.

„Ruoškitės. Būkite pasiruošę likti namuose, kad sumažėtų viruso plitimas, patarimas valdžiai – pasiruoškite daug asmeninių apsaugos priemonių. Jos yra gyvybiškai svarbios nuo viruso saugant dirbančius gydymo įstaigose. Kai suserga gydytojai ir slaugės, sistema tampa mažiau veiksminga. Taigi, netikėkite, kad tai nedidelė problema, tai didžiulė problema. Ruoškitės. Ruoškite savo amuniciją kovai su ja“, – sako A. Pesenti.

Mes laimėsime kovą, sako viena medikė pacientams kai suskamba Italijos himno garsas, skirtas įkvėpti nepasiduoti sergančiuosius. O namuose sėdintys Italai taip pat dėkoja medikams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi