Pasaulyje

2020.03.23 07:44

Britanija įveda 3 savaičių karantiną: parduos tik maistą ir vaistus, išėjus iš namų gali laukti bauda

Prancūzijoje nuo koronaviruso mirė dar keturi gydytojai; atnaujinta 23.33
LRT.lt, ELTA, BNS 2020.03.23 07:44

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pirmadienį nustebino šalį, kai savo neeiliniame kreipimesi į tautą paskelbė, kokių priemonių valstybė imsis kovoje su koronavirusu. Karantinas šalyje tęsis 3 savaites.

Atnaujinta 23.34

Kipras sugriežtino apribojimus, kuriais siekiama sustabdyti koronaviruso plitimą, paskelbdamas trijų savaičių draudimą gyventojams palikti savo namus be būtinos priežasties.

Prezidentas Nikas Anastasiadis (Nicos Anastasiades) sakė, kad „nepaklūstanti, nedisciplinuota ir neatsakinga“ žmonių mažuma, nesilaikanti esamų apribojimų, potencialiai kelia grėsmę gyvybėms.

Kreipimesi per televiziją jis sakė, kad ši priemonė yra būtina siekiant sustabdyti nevaldomą naujojo viruso plitimą, dėl kurio gali sugriūti sveikatos sistema.

Prezidentas paskelbė, kad visi piliečiai turi likti namie, nebent jiems reikėtų eiti į darbą, nusipirkti maisto ar kitų būtinų prekių, apsilankyti pas gydytoją ar vaistinėje, nueiti į banką arba padėti kitiems žmonėms. Karantinas galios iki balandžio 13-osios.

N. Anastasiadis taip pat sakė, kad į lauką išeinantys gyventojai privalo su savimi pasiimti asmens dokumentą, o taisyklėms nepaklūstantiems žmonėms grės baudžiamoji atsakomybė arba 150 eurų bauda.

Kipre užfiksuota 116 koronaviruso atvejų ir viena mirtis.

Atnaujinta 22.47

B. Johnsonas patvirtino, kad visos parduotuvės, išskyrus maisto prekių ir vaistines, turės būti uždaromos nedelsiant, draudžiama susitikti su draugais, tačiau bus leidžiama kartą palikti namus kažkokiai vienai mankštos formai.

Svarbiausi punktai, kas keisis nuo antradienio:

- Namus bus galima palikti tik dėl svarbių priežasčių – apsipirkti parduotuvėje, kartą per dieną atlikti mankštą, gauti medicinos pagalbą, keliauti į darbą, jei nėra kitos išeities;

- Žmonės perspėti nesusitikti su draugais ir giminaičiais, su kuriais negyvena;

- Apsipirkti bus galima tik išgyvenimui reikalingų daiktų: maisto prekių, vaistų, tačiau rekomenduojama eiti apsipirkti kuo mažiau;

- Visos kitos parduotuvės (elektronikos, gėlių ir t.t.) uždaromos;

- Bibliotekos, žaidimų aikštelės, lauko treniruokliai ir kitos panašios vietos uždaromos;

- Visi susitikimai gatvėje, kuriuose bus daugiau nei 2 žmonės, išskyrus atvejus, kai jie iš tos pačios šeimos, uždrausti;

- Visi renginiai, įskaitant vestuves ir krikštynas, uždrausti;

- Laidotuvės galės vykti;

- Parkai liks atviri mankštos atlikimui, tačiau sambūriai – draudžiami;

Visos šios priemonės galios tris savaites ir vėliau bus peržiūrimos.

Premjeras pažymėjo, kad nesilaikančių taisyklių laukia baudos.

Atnaujinta 22.07

Prancūzija ruošiasi sugriežtinti karantino dėl koronaviruso taisykles, pirmadienį paskelbė ministras pirmininkas Edouard'as Philippe'as (Eduaras Filipas).

Televizijai TF1 TV premjeras sakė pasirašysiantis dekretą, kuriuo nuo antradienio gyventojams bus uždrausta sportuoti toliau nei vieno kilometro atstumu nuo namų, pavyzdžiui, bėgioti, ir bus nurodyta uždaryti po atviru dangumi veikiančias prekybos vietas. Vis dėlto vietos pareigūnai išskirtiniais atvejais galės paprašyti padaryti išimtį

Atnaujinta 21.34

Jungtinių Tautų vadovas Antonio Guterresas pirmadienį paragino visame pasaulyje nedelsiant paskelbti paliaubas, siekiant apsaugoti pažeidžiamiausius gyventojus konfliktų zonose nuo koronaviruso pandemijos.

„Siaučiantis virusas iliustruoja karo beprotybę, – kalbėjo A. Guterresas JT būstinėje Niujorke. – Štai kodėl šiandien aš raginu nedelsiant paskelbti pasaulines paliaubas visuose pasaulio kampeliuose.“

Sirija, jau devynerius metus krečiama pilietinio karo, praeitą savaitgalį pranešė apie pirmąjį patvirtintą užsikrėtimą koronaviruso sukeliamu susirgimu COVID-19. Apie šios infekcijos išplitimą taip pat buvo pranešta iš kitų neramių šalių, pavyzdžiui, Kongo Demokratinės Respublikos ir Afganistano.

Ekspertai ir diplomatai prognozuoja, kad virusas gali smarkiai smogti konfliktų apimtos valstybėms, kurių sveikatos apsaugos sistemos labai skurdžios arba trapios.

„Laikas paskelbti karantiną ginkluotiems konfliktams ir visiems susitelkti į tikrąją kovą už mūsų gyvybes, – sakė A. Guterresas. – Nutildykite ginklus, sustabdykite artileriją, baikite aviacijos smūgius.“

Pasak JT vadovo, nutraukti ugnį yra svarbu, nes tuomet būtų galima atverti koridorius tiekti gyvybes gelbstinčias pagalbos siuntas.

„Užbaikite karo ligą ir kovokite su susirgimais, siaubiančiais mūsų pasaulį. Tai prasidėtų sustabdant kautynes visur. Dabar“, – pabrėžė jis.

„Jeigu kautynės tęsis, galime sulaukti absoliučiai niokojančio epidemijos išplitimo“, – perspėjo A. Guterressas.

Praeitą savaitę A. Guterresas ragino užtikrinti globalų atsaką į pandemiją, anot jo, keliančią grėsmę milijonams gyvybių. Tikimasi, kad trečiadienį Jungtinės Tautos pristatys išsamų pasaulinio masto humanitarinės pagalbos planą ir specialaus fondo, skirto tarptautinei kovai su koronavirusu, įkūrimą.

Pasak A. Guterreso, JT aukštasis komisaras pabėgėlių reikalams ir Tarptautinė migracijos organizacija stengiasi mažinti poveikį, daromą koronaviruso išplitimo pabėgėlių stovyklose ir gyvenamosiose teritorijose, kuriose esama daug pabėgėlių.

Jungtinės Tautos sieks, kad jų globalaus plano finansavimui būtų surinkta 2 mlrd. dolerių. Didžiojo dvidešimtuko (G-20) valstybių bus prašoma padėti koordinuoti šį atsaką.

„Aišku, kad mus reikia daug stipresnio koordinavimo malšinant ligą, taip pat koordinavimo siekiant užtikrinti, kad ne vien išsivysčiusios šalys galėtų veiksmingai reaguoti į šią ligą, bet ir būtų didelio masto parama besivystančiam pasauliui“, – kalbėjo A. Guterresas.

Pasak jo, tai būtų atsakas į „žmonių krizę“, besiskiriantis nuo pastangų suvaldyti 2008 metų pasaulinę finansų krizę, kai buvo tiesiog stengiamasi gaivinti ekonomikas.

JT remiamų priemonių paketas „turi... išlaikyti visuomenes šiomis itin sudėtingomis aplinkybėmis“, pridūrė jis.

Atnaujinta 21.04

Nyderlandai visų viešų susirinkimų draudimą pratęsė iki birželio 1 dienos, kad sustabdytų koronaviruso plitimą, pirmadienį pranešė teisingumo ministras.

„Tai kai kuriems smarkiai smogs, – per spaudos konferenciją sakė ministras Ferdinandas Grapperhausas. – Bet neturime kito pasirinkimo, jei norime sustabdyti koronavirusą.“

Atnaujinta 20.48

Koronaviruso pandemija Europoje pareikalavo daugiau kaip 10 tūkst. gyvybių, rodo naujienų agentūros AFP renkami duomenys.

Pirmadienio vakarą mirčių skaičius senajame žemyne perkopė 10 tūkstančių - užfiksuotos 10 058 mirtys. Daugiausia aukų virusas pareikalavo Italijoje (6 077 mirtys), Ispanijoje (2 182) ir Prancūzijoje (860).

Europoje nustatyti 184 138 užsikrėtimo koronavirusu atvejai; dabar šiame žemyne virusas plinta sparčiausiai.

Oficialūs duomenys atspindi tik dalį užsikrėtimo atvejų, nes daug šalių tiria tik asmenis, kuriems reikia hospitalizacijos.

Atnaujinta 20.41

Prancūzijoje nuo naujojo koronaviruso mirė dar keturi gydytojai, pirmadienį paskelbė pareigūnai.

Vienas jų, 66 metų ginekologas iš Miuliūzo netoli Šveicarijos ir Vokietijos sienų, užsikrėtė nuo pacientės konsultacijos metu, paskelbė jo klinika.

Antrasis yra 60 metų bendrosios praktikos gydytojas, dirbęs ligoninėje Sent Avolde netoli Meco prie Vokietijos sienos, sakė miestelio meras.

Abu gydytojai mirė sekmadienį, kai šalis paskelbė apie pirmąją COVID-19 pacientus gydžiusio gydytojo mirtį nuo šios ligos. Pirmoji auka Prancūzijos medikų bendruomenėje yra 67 metų gydytojas, kuris buvo tarp pirmųjų, pradėjusių gydyti COVID-19 pacientus viruso smarkiai paveiktame šiauriniame Uazos departamente.

Dar vienas 70-metis gydytojas mirė ligoninėje rytiniame Kolmaro mieste, o kiek piečiau esančiame Trevenane mirė 68-erių medikas, nurodė šaltiniai ir vietos pareigūnai.

Iš viso Prancūzijoje mirė penki medikai, užsikrėtę koronavirusu, o šalyje didėja susirūpinimas dėl kovos su COVID-19 priešakinėse linijose atsidūrusių gydytojų gerovės.

Sveikatos apsaugos ekspertai perspėja, kad daug Prancūzijos ligoninių jau perpildytos COVID-19 pacientais, nors vyriausybė skuba steigti karines lauko ligonines, kad padėtų dorotis su lovų trūkumu.

Be visoje šalyje galiojančių taisyklių, pagal kurias žmonės turi sėdėti namie, Miuliūzas pats įvedė savo naktinę komendanto valandą, virusui sparčiai plintant Prancūzijos rytiniuose regionuose.

Prancūzijai taip pat trūksta dirbtinio plaučių vėdinimo aparatų sunkiems ligoniams ir veido kaukių bei kitų apsauginių priemonių sveikatos apsaugos darbuotojams.

Prancūzijos sveikatos apsaugos ministras pirmadienį pranešė, kad šalyje nuo koronaviruso jau mirė 860 žmonių. Per pastarąją parą šalyje mirė 186 asmenys.

Ministras Olivier Veranas nurodė, kad Prancūzijoje koronavirusu užsikrėtė 19 856 žmonės, 8 675 – hospitalizuoti, o per 2 tūkst. pacientų prireikė intensyviosios priežiūros.

Atnaujinta 19.10

Italijos šiaurėje esančio Pjemonto regiono vadovas Albertas Cirio, kuriam kovo 8 d. buvo diagnozuotas naujasis koronavirusas, pirmadienį pranešė jau pasveikęs.

„Aš pasveikau. Ką tik gavau testo (dėl koronaviruso) rezultatus, jie neigiami“, - parašė politikas savo tviteryje.

Kovo 7 d. apie savo užsikrėtimą pranešė Italijos valdančiajai koalicijai priklausančios Demokratų partijos lyderis ir Lacijaus regiono vadovas Nicola Zingarettis. Jis toliau gydosi izoliavęsis namuose.

Kaip informuoja Italijos žiniasklaida, pirmadienį turėtų būti išrašytas vadinamasis pirmasis pacientas – 38 metų vyras, nuo kurio, kaip manoma, ir prasidėjo užsikrėtimų grandinė netoli Milano esančio nedidelio Kodonjo miestelio ligoninėje. Jo nėščia žmona buvo išrašyta iš ligoninės kovo pradžioje, ji persirgo be simptomų. Infekuotojo tėvas mirė.

Lokalus koronaviruso protrūkis Italijos šiaurėje prasidėjo vasario 21 d. Naujausiais duomenimis, šalyje koronaviruso sukeliamo susirgimo aukomis jau tapo daugiau kaip 5,4 tūkstančio žmonių.

Praėjusių metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugiau kaip 150 šalių. Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija jį pripažino pandemija. Naujausiais duomenimis, pasaulyje koronavirusu užsikrėtė daugiau kaip 320 tūkstančių žmonių, per 15 tūkstančių infekuotųjų mirė.

Atnaujinta 19.08

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį perspėjo, kad bandymais nepatvirtintų medikamentų vartojimas ligos COVID-19 gydymui be tinkamų vaistų efektyvumo įrodymų gali būti pavojingas ir sukelti „nepagrįstų lūkesčių“.

„Bandymais nepatikrintų medikamentų vartojimas be tinkamų indikacijų gali sukelti nepagrįstų lūkesčių ir padaryti daugiau žalos nei naudos, sukelti svarbiausių vaistų, naudojamų kitų ligų gydymui, trūkumą“, – sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas žurnalistams per spaudos konferenciją.

Atnaujinta 19.02

Jungtinių Tautų vadovas Antonio Guterresas pirmadienį paragino visame pasaulyje nedelsiant paskelbti paliaubas, siekiant apsaugoti pažeidžiamiausius gyventojus konfliktų zonose nuo koronaviruso pandemijos.

„Siaučiantis virusas iliustruoja karo beprotybę, – kalbėjo A. Guterresas JT būstinėje Niujorke. – Štai kodėl šiandien aš raginu nedelsiant paskelbti pasaulines paliaubas visuose pasaulio kampeliuose.“

Atnaujinta 18.32

Naujojo koronaviruso pandemija aiškiai „įsibėgėja“, pirmadienį perspėjo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas, tačiau jis sakė, kad vis dar įmanoma pakeisti protrūkio trajektoriją.

„Pandemija įsibėgėja“, – žurnalistams virtualioje spaudos konferencijoje sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

„Nuo pirmo pranešto atvejo prireikė 67 dienų pasiekti pirmąjį 100 000 atvejų, 11 dienų – pasiekti antrą 100 000 atvejų, ir tik keturių dienų – pasiekti trečią 100 000 atvejų“, – kalbėjo jis.

Tačiau jis sakė, kad „mes nesame bejėgiai pašaliniai žmonės. Mes galime pakeisti šios pandemijos trajektoriją“.

Atnaujinta 18.12

Danijos ministrė pirmininkė Mette Frederiksen pirmadienį pranešė, kad planuoja pratęsti karantino režimą šalyje iki balandžio 13 dienos, skelbia svetainė „The Local“.

Vyriausybės vadovė per spaudos konferenciją pranešė, kad iki balandžio 13 dienos bus uždarytos mokyklos ir vaikų darželiai, naktiniai klubai, barai, kavinės, restoranai, teatrai, bažnyčios, bibliotekos, dideli prekybos centrai, kirpyklos, masažo ir tatuiruočių salonai.

Šalyje lieka galioti draudimas vienoje vietoje būriuotis daugiau nei 10 žmonių. Valstybės sektoriaus darbuotojai, kurių darbas neprisideda prie gyvybių išsaugojimo, toliau dirbs nuotoliniu būdu.

M. Frederiksen paragino danus vengti socialinių kontaktų per Velykas, kurios šiemet švenčiamos balandžio 12 dieną.

„Atšaukite velykinius pietus. Atidėkite giminių lankymą. Nekeliaukite po šalį“, – sakoma vyriausybės vadovės pareiškime.

Atnaujinta 18.02

Pirmojo Vokietijos kanclerei Angelai Merkel atlikto testo dėl koronaviruso rezultatai buvo neigiami. Tai pirmadienį naujienų agentūrai DPA pranešė oficialus Vokietijos vyriausybės atstovas Steffenas Seibertas.

„Šiandien atlikto testo rezultatai neigiami“, – pareiškė jis. Anot S. Seiberto, „artimiausiomis dienomis bus atlikta naujų testų“.

Vokietijos kanclerė A. Merkel nusprendė laikytis namų karantino reikalavimų, kai buvo sužinota, kad gydytojas, penktadienį profilaktiškai skiepijęs ją nuo pneumokoko, užsikrėtė koronavirusu.

Atnaujinta 17.40

Škotijoje ir Velse per parą mirus aštuoniems naujuoju koronavirusu užsikrėtusiems žmonėms, bendras COVID-19 aukų skaičius Jungtinėje Karalystėje padidėjo iki 289, pirmadienį pranešė televizija „Sky News“.

Bendras užsikrėtimo atvejų skaičius šalyje pirmadienį padidėjo iki 5 748.

135 COVID-19 pacientams JK jau baigtas gydymo kursas.

Atnaujinta 17.08

Italija pirmadienį uždraudė keliones šalies viduje ir nurodė virtinei bendrovių sustabdyti savo veiklą, siekiant sustabdyti naujojo koronaviruso plitimą.

Šiomis priemonėmis siekiama užtikrinti, kad šalis įveiktų 10 dienų laikotarpį, per kurį mirčių ir užsikrėtimų skaičius turėtų sumažėti.

„Reikalingos visų pastangos, – žurnalistams sakė premjeras Giuseppe Conte. – Ant kortos pastatyta šalies socialinė ir ekonominė galia.“

Italijos sveikatos pareigūnai praneša, kad tiek naujų mirčių, tiek užsikrėtimo atvejų augimas sekmadienį sulėtėjo, nors jų vis tiek tebėra daug.

Sekmadienį pranešta apie 651 mirties atvejį, o šeštadienį buvo užfiksuota rekordiškai daug – 793 mirtys, tuo metu sekmadienį užregistruota 5 560 naujų užsikrėtimo atvejų – beveik tūkstančiu mažiau nei šeštadienį.

Tačiau G. Conte pabrėžė, kad dar per anksti švelninti apsaugos priemones. „Dar nepasiekėme pačios ūmiausios infekcijos fazės, ir skaičiai augs toliau“, – sakė jis.

„Daug priklauso nuo kiekvieno iš mūsų atsakingo elgesio“, – pridūrė premjeras.

Danija pratęsė priemones

Pirmadienį Danijos Vyriausybė nusprendė pratęsti nepaprastųjų priemonių, kurių buvo imtasi dėl koronaviruso, galiojimą iki balandžio 13-osios. Tai per spaudos konferenciją pranešė šalies ministrė pirmininkė Mettė Frederiksen.
„Mirusiųjų skaičius didėja, – paaiškino premjerė. – Svarbu, kad mes, kaip šalis, laikytumės. Žinau, kad daugeliui iš tikrųjų sunku, bet mes tikime, kad tai duos rezultatų“.

Danijos vyriausybė dėl koronaviruso plitimo kovo 14-ąją uždarė sienas užsieniečiams, paragino šalies gyventojus nesirinkti didesnėmis kaip 10 žmonių grupėmis. Valdžia taip pat uždarė visas mokyklas. Valstybės tarnautojai, neatliekantys kritiškai svarbių užduočių, nuo kovo 13-osios dviem savaitėms buvo paleisti į namus paliekant jiems darbo užmokestį.

Kaip pranešė pirmadienį Pacientų saugumo valdyba, per parą Danijoje užsikrėtusiųjų naujuoju koronavirusu skaičius išaugo nuo 1395 iki 1450 žmonių. Dabar ligoninėse gydomi 254 infekuotieji, 55 – intensyviosios terapijos skyriuose, 24 pacientai mirė.

Atnaujinta 16.40

Šią savaitę su koronaviruso epidemija susijusi situacija Jungtinėse Valstijose pablogės, bet ne visi suvokia grėsmę ir nevykdo valdžios rekomenduotų priemonių. Tai pirmadienį interviu televizijos kanalui NBC pareiškė JAV vyriausiasis gydytojas viceadmirolas Jerome`as Adamsas.

„Noriu, kad amerikiečiai suvoktų: šią savaitę padėtis blogės, - pabrėžė jis. – Koronavirusas plinta, todėl mes norime, kad žmonės neitų iš namų“.

Pasak J. Adamso, kai kurie amerikiečiai, pirmiausia – jaunuoliai, nesilaiko valdžios rekomendacijų. „Daugelis dabartinėmis aplinkybėmis elgiasi teisingai, bet, deja, yra daug žmonių, kurie įsitikinę, kad tai juos aplenks“, – pabrėžė jis.

JAV vyriausiasis gydytojas pažymėjo, jog, nors gresia pavojus užsikrėsti, daugelis patraukė į Kalifornijos paplūdimius arba lankosi Nacionalinėje alėjoje Vašingtone. „Visi privalo elgtis taip, lyg jie jau būtų užsikrėtę koronavirusu, - sakė pareigūnas. – Buvo testas dėl koronaviruso ar ne, bes mes norime, kad jūs suprastumėte, jog galite būti užkrato šaltinis kitiems arba užsikrėsti nuo ko nors kito“.

Atnaujinta 16.11

Vienas Europos Parlamento darbuotojas tapo pirmuoju asmeniu pagrindinėse Europos Sąjungos institucijose Briuselyje, mirusiu nuo naujojo koronaviruso, pirmadienį naujienų agentūrai AFP sakė pareigūnai.

Europos Parlamento atstovas AFP sakė, kad šis vyras buvo „išorės darbuotojas“ ir kad jis mirė, „kaip rodo dabartinė informacija, dėl koronaviruso“.

Atstovas išreiškė Europos Parlamento apgailestavimą.

Šaltinis EP sakė, kad miręs vyras yra penktą dešimtį metų ėjęs Italijos pilietis, dirbęs Parlamento informacinių technologijų tarnyboje.

Atnaujinta 15.56

Prancūzijoje nuo naujojo koronaviruso mirė dar du gydytojai, pirmadienį paskelbė pareigūnai.

Vienas jų, 66 metų ginekologas iš Miuliūzo netoli Šveicarijos ir Vokietijos sienų, užsikrėtė nuo pacientės konsultacijos metu, paskelbė jo klinika.

Antrasis yra 60 metų bendrosios praktikos gydytojas, dirbęs ligoninėje Sent Avolde netoli Meco prie Vokietijos sienos, sakė miestelio meras.

Abu gydytojai mirė sekmadienį, kai šalis paskelbė apie pirmąją COVID-19 pacientus gydžiusio gydytojo mirtį nuo šios ligos. Pirmoji auka Prancūzijos medikų bendruomenėje yra 67 metų gydytojas, kuris buvo tarp pirmųjų, pradėjusių gydyti COVID-19 pacientus viruso smarkiai paveiktame šiauriniame Uazos departamente.

Atnaujinta 15.45

Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) per parą užregistravus 128 naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus pirmadienį užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 402 – daugiausia visame Afrikos žemyne.

PAR prezidentas Cyrilas Ramaphosa turėtų kreiptis į šalies gyventojus dėl augančio koronaviruso pavojaus. Manoma, kad prezidentas turėtų pranešti apie naujas ribojančias priemones ligos COVID-19 plitimui pažaboti.

PAR jau aplenkė Egiptą ir dabar yra daugiausiai patvirtintų koronaviruso atvejų turinti Afrikos valstybė. Kol kas šalyje mirties atvejų nuo COVID-19 neregistruota. Daugiausia užsikrėtusiųjų yra atvykę iš Europos arba kitų užsienio šalių, tačiau vietoje perduodamų užkrato atvejų skaičius taip pat auga.

Atnaujinta 15.32

Čekų pareigūnai pirmadienį paskelbė, kad išsiuntė į Italiją 110 tūkst. veido kaukių kaip kompensaciją už kaukes, konfiskuotas iš kontrabandininkų, kurios pasirodė esančios Kinijos dovanos Italijai dalis.

Konfiskavimas, kurį kai kurios žiniasklaidos priemonės vadino vagyste, papiktino Italiją, kuri šiuo metu yra pasaulinės COVID-19 pandemijos epicentre. Italijoje užregistruota beveik 5,5 tūkst. mirties atvejų, o jos ligoninės atsidūrusios prie savo galimybių ribos.

Europoje labai trūksta medicininių apsaugos priemonių, įskaitant kaukes ir apsauginius kostiumus, kurių medikams reikia siekiant sumažinti riziką užsikrėsti mirtinai pavojingu naujuoju koronavirusu.

„Ką tik išsiuntėme 110 tūkst. veido kaukių į Italiją, autobusu, vykstančiu į Romą,.. drauge su 43 italų turistais, kurie negalėjo grįžti namo“, – naujienų agentūrai AFP sakė užsienio reikalų ministras Tomašas Petričekas.

„Čekijos Respublika tikrai nieko nevogė“, – sakė ministras ir pridūrė, kad Praha išsiuntė dar 10 tūkst. „tokių pačių“ pakaitinių kaukių.

Italų dienraštis „La Repubblica“ šeštadienį rašė, kad čekų pareigūnai prisidengdami operacija prieš kontrabandininkus konfiskavo kiniškų kaukių, skirtų Italijos ligoninėms. Straipsnio antraštė buvo: „Kaip Čekijos Respublika sekvestravo tūkstančius kaukių, išsiųstų iš Kinijos į Italiją“.

Atnaujinta 14.59

Baltarusijoje užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius išaugo nuo 76 iki 81. Tai pirmadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

„Iki šiol išrašyti 22 pacientai. Dar 59 gydomi“, – sakoma pranešime.

Atnaujinta 14.42

Vokietijos kanclerė Angela Merkel, kuri šiuo metu laikosi namų karantino reikalavimų, jaučiasi gerai, yra aktyvi ir dalyvavo vyriausybės posėdyje vaizdo konferencijos režimu. Tai pirmadienį pranešė VFR vicekancleris, finansų ministras Olafas Scholzas.

„Kanclerė šiuo metu sveika, ji tik yra namų karantine, kadangi tam buvo priežasčių, – sakė O. Scholzas. – Bet ji aktyvi, mes šiandien kartu vadovavome ministrų kabineto posėdžiui“.

Oficialus Vokietijos vyriausybės atstovas Steffenas Seibertas sekmadienį žurnalistams pranešė, kad gydytojas, penktadienį profilaktiškai skiepijęs A. Merkel nuo pneumokoko, užsikrėtė koronavirusu. Todėl kanclerės sveikatos būklė artimiausiomis dienomis bus reguliariai tikrinama.

Atnaujinta 13.43

spanijoje koronaviruso aukų padaugėjo iki 2 182, per pastarąją parą mirus dar 462 žmonėms, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ispanija yra labiausiai pandemijos paveikta šalis po Kinijos ir Italijos: joje patvirtinta jau per 33 tūkst. susirgimo COVID-19 atvejų, o mirčių padaugėjo 27 proc., palyginus su ankstesnę dieną paskelbtais duomenimis.

Anot ministerijos, sunkiausia padėtis šiuo metu klostosi Madrido rajone, kur nustatyti 9 702 užsikrėtimo atvejai, ir 4 705 pacientus turinčioje Katalonijoje.

Ispanijos žiniasklaida pranešė, kad dėl kvėpavimo sutrikimų buvo hospitalizuota ir vicepremjerė Carmen Calvo. Šiuo metu ji laukia tyrimų dėl COVID-19 rezultatų.

Atnaujinta 13.32

Didžioji dalis Latvijos vyriausybės narių, patarti medikų, izoliavosi. Anot duomenų, rekomendavus valstybiniam ligų kontrolės ir prevencijos centrui, 9 iš 13 kabineto narių karantinavosi namuose. Tarp jų yra ministras pirmininkas Krišjanis Karinis.

Vyriausybės darbas bus tęsiamas nuotoliniu būdu. Virtualiai vyks ir spaudos konferencijos, sakė vyriausybės atstovė. Premjeras jau šeštadienį pranešė, kad izoliuosis.

To priežastis – naujuoju koronavirusu užsikrėtę vienas Latvijos parlamentaras. Šis šeštadienį informavo, kad jam nustatytas virusas. Parlamentaras turėjo kontaktą su vyriausybės atstovais ir dalyvavo viename pastarųjų parlamento posėdžių. Dėl to tyrimas dėl infekcijos bus atliktas visiems deputatams ir vyriausybės nariams.

Valstybės prezidentas Egilis Levitas dėl neįprastos situacijos sušaukė konstitucinių institucijų vadovų susitikimą. Šie konstatavo, kad konstitucinių teisinių problemų šiuo metu nėra. Parlamentas ir vyriausybė yra veiksnūs, nors ir negali fiziškai susirinkti, sakė prezidentas Latvijos televizijai. Tokią pat nuomonę pareiškė ir teisės ekspertai.

Atnaujinta 13.08

Iki šiol dėl koronaviruso pandemijos karantinas įvestas daugiau nei 50-yje šalių, o daugiau nei milijardui gyventojų nurodyta ar bent rekomenduota likti namuose, skelbia naujienų agentūra AFP.

Kai kurios šalys įvedė privalomas karantino priemones, tuo tarpu kitos rekomendavo gyventojams likti namuose.
Privalomą karantiną yra įvedusios 34 valstybės ar teritorijos, jose iš viso gyvena 659 mln. žmonių. Tarp šių valstybių ir teritorijų yra Prancūzija, Italija, Argentina, JAV Kalifornijos valstija ir Irakas.

Graikija šiuo metu yra paskutinė šalis, įvedu privalomą karantiną gyventojams. Karantinas šalyje įsigaliojo pirmadienio rytą.

Daugumoje šalių, nepaisant karantino, galima išeiti iš namų į darbą, įsigyti būtinų prekių ar sulaukti gydytojų pagalbos.

Mažiausiai keturios šalys, kuriose gyvena daugiau nei 228 mln. gyventojų, įskaitant Iraną, Vokietiją ir Jungtinę Karalystę, paragino savo gyventojus likti namuose ir kuo mažiau kontaktuoti su kitais žmonėmis.
Tiesa, tokios rekomendacinio pobūdžio priemonės neatneša norimų rezultatų.

Mažiausiai 10 šalių, kuriose gyvena 117 mln. žmonių, įvedė komendanto valandą ir uždraudė žmonėms išeiti iš namų naktimis. Tokios priemonės galioja Burkina Fase, Čilėje, Filipinų sostinėje Maniloje, Serbijoje ir Mauritanijoje, komendanto valanda pirmadienio vakare įsigalios ir Saudo Arabijoje.

Kai kurios šalys, kaip Azerbaidžanas ir Kazachstanas, ėmėsi karantino priemones ne visos šalies mastu, o didžiausiuose miestuose, kuriuose iš viso gyvena apie 10 mln. žmonių.

Atnaujinta 12.52

Irane nuo naujojo koronaviruso mirusių žmonių skaičius padidėjo iki 1 812 – per pastarąsias 24 valandas mirė dar 127 sirgę asmenys, remdamasi Irano sveikatos apsaugos ministerijos atstovo pranešimu praneša agentūra „Reuters“.

Pasak ministerijos atstovo Kianusho Jahanpuro, per pastarąją parą patvirtinti dar 1 411 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, o bendras Irane užsikrėtusių žmonių skaičius siekia jau 23 049.

Iranas – labiausiai nuo koronaviruso nukentėjusi Artimųjų Rytų šalis sulaukė didelės kritikos, kad iš anksto neįvedė griežtesnių karantino priemonių.

Atnaujinta 12.23

Vokietijoje užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius padidėjo iki beveik 22,7 tūkst., pirmadienį informavo Roberto Kocho (Roberto Kocho) visuomenės sveikatos instituto vadovas Lotharas Wieleris.

„Iki vidurnakčio nustatėme 22 672 atvejus, duomenys buvo perduoti elektroniniu būdu“, – Berlyne žurnalistams sakė L. Wieleris.

Anot jo, tai yra 4 062 atvejais daugiau, nei buvo užfiksuota išvakarėse.

„Skaičiai auga, epidemija greitai plinta“, – nurodė instituto vadovas.

Vokietijoje COVID-19 infekcija pareikalavo jau 86 žmonių gyvybių. Anot L. Wielerio, mirusiųjų vidutinis amžius yra 82 metai.

„Vidutinis užsikrėtusiųjų amžius yra 45 metai“, – pridūrė jis.

Atnaujinta 11.38

JAV Slaptoji tarnyba, atsakinga už aukščiausio rango valstybės pareigūnų, įskaitant prezidentą Donaldą Trumpą ir jo šeimą, apsaugą, pirmadienį pranešė, kad vienam iš jos darbuotojų buvo nustatyta koronaviruso infekcija COVID-19.

Agentūros pranešime sakoma, kad darbuotojo būklė bus toliau stebima, šiuo metu jam taikomas karantinas.

Slaptoji tarnyba informavo po pokalbio su šiuo darbuotoju nustačiusi, jog jis beveik tris pastarąsias savaites neturėjo kontaktų su kitais darbuotojais arba asmenimis, už kurių apsaugą agentūra yra atsakinga.

Kovodami su koronavirusu Filipinuose, kur tūkstančiai medikų gydo COVID-19 pacientus, nepaisant apsauginių priemonių trūkumo, mirė mažiausiai trys gydytojai, pranešė Filipinų prezidento Rodrigo Dutertes atstovas spaudai Salvadoras Panelo.

Be trijų mirusių gydytojų, dar keli šiuo metu yra kritinės būklės, jie gydomi nuo COVID-19. Filipinuose šimtai medicinos darbuotojų ėmėsi saviizoliacijos, nes turėjo kontaktą su koronavirusu užsikrėtusiais žmonėmis.

Naujausiais duomenimis, Filipinuose COVID-19 nustatytas 396 žmonėms, 33 iš jų mirė.

Atnaujinta 11.11

Estijoje pirmadienio naktį buvo patvirtinti 26 nauji užsikrėtimai COVID-19. Iš viso šalyje užfiksuoti 352 užsikrėtimai, nurodo ERR.

Iš viso šalyje nuo sausio 31-osios atlikti 3724 tyrimai dėl užsikrėtimo koronavirusu.

Atnaujinta 10.56

Pirmadienį Ukrainos sostinėje Kijeve stabdomas visas viešojo transporto darbas. Naujausių tyrimų duomenimis, šalyje nustatyti 73 užsikrėtimai COVID-19.

Sirijos Vyriausybė paskelbė apie pirmąjį šalyje oficialiai nustatytą užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejį, Damaskui praėjusią savaitę įvedus virtinę priemonių kovai su infekcijos plitimu.

Sveikatos apsaugos ministras Nizaras Yaziji sekmadienį vėlai vakare pranešė, kad pareigūnai nustatė „pirmąjį koronaviruso atvejį Sirijoje – susirgimas diagnozuotas asmeniui, atvykusiam iš užsienio“. Ministras nepatikslino, iš kurios šalies atvyko užsikrėtęs asmuo.

Po devynių karo metų, per kuriuos žuvo daugiau kaip 380 tūkst. žmonių ir buvo sugriauta infrastruktūra, smarkiai būgštaujama, kad COVID-19 protrūkis Sirijoje turėtų pražūtingų pasekmių, ypač režimo nekontroliuojamose teritorijose.

Atnaujinta 10.36

Užsieniečiams nuo trečiadienio draudžiama atvykti į Honkongą, paskelbė miesto vadovė Carrie Lam. Taip siekiama sumažinti įvežtinių užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičių, kuris pastaruoju metu šoktelėjo.

„Nuo kovo 25 d. vidurnakčio visi nerezidentai, atvykstantys iš užsienio, nebus įleisti į miestą“, – sakė C. Lam, pridurdama, kad draudimas galios mažiausiai 2 savaites.

Atnaujinta 10.21

Latvijoje pirmadienio ryto duomenimis buvo patvirtintas 41 naujas užsikrėtimas koronavirusu. Iš viso šalyje patvirtinta 180 susirgimų COVID-19. Per parą šalyje buvo atlikti 987 tyrimai, rašo LSM. Virusas gyvybių Latvijoje nenusinešė.

Lenkijoje užsikrėtimų skaičius pasiekė 649, kai per pirmadienio naktį buvo patvirtinti 27 nauji užsikrėtimai, nurodo „PolandIn“. Virusas šalyje jau nusinešė 7 žmonių gyvybes.

Atnaujinta 09.54

Turkijoje sekmadienį dar 289 žmonėms buvo diagnozuotas naujasis koronavirusas ir oficialus užsikrėtimų skaičius šalyje išaugo iki 1 236.

Sveikatos apsaugos ministro Fahrettino Kocos teigimu, nuo koronaviruso sukeltos ligos Covid-19 mirė dar devyni žmonės, o bendras aukų skaičius jau siekia 30.

83 mln. gyventojų turinčioje Turkijoje iki šiol tyrimai dėl galimo užsikrėtimo koronavirusu atlikti tik kiek daugiau nei 20 tūkst. žmonių.

Turkijos medikų asociacija (TBT) pradėjo kampaniją socialinėje žiniasklaidoje ir reikalauja atlikti daugiau tyrimų. TBT teigia, kad šalyje atliekama per mažai tyrimų, ir mano, kad nenustatytų užsikrėtimo atvejų skaičius yra didelis.
Plintant koronavirusui, sostinėje Ankaroje imtasi įvairių priemonių – uždarytos kavinės ir barai, atšaukti kultūriniai ir sporto renginiai.

65 metų amžiaus ir vyresniems asmenims bei lėtinėmis ligomis sergantiems žmonėms sekmadienio naktį įsigaliojo komendanto valanda. Tuo metu prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas paprašė gyventojų būti namuose ir išeiti tik esant būtinybei.

Atnaujinta 09.27

JAV užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius per para padidėjo apie 10 tūkst. – taigi, užsikrėtusių COVID-19 šalyje šiuo metu yra daugiau nei 35 tūkstančiai.

Baltimorėje įsikūrusio Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, JAV įregistruotas 35 211 užsikrėtusysis; 471 iš jų mirė.

Niujorko valstijoje nustatyti kone pusė užsikrėtimo atvejų – beveik 17 tūkstančių. Vieni didžiausių skaičių taip pat fiksuojami Vašingtono ir Naujojo Džersio valstijose – beveik 2 000.

Buvo pranešta, kad JAV atsidūrė trečioje vietoje pasaulyje pagal COVID-19 sergančių pacientų skaičių, tokią diagnozę patvirtinus per 25,4 tūkst. Amerikos piliečių.

Atnaujinta 09.21

„Privalote laikytis dviejų metrų atstumo vienas nuo kito“, – sakė B. Johnsonas Londone. Priešingu atveju esą reikės imtis griežtesnių priemonių. Apie tai Vyriausybė per ateinančias 24 valandas „labai aktyviai“ galvos, sakė premjeras. Vyriausybė jau prieš tai neatmetė galimybės uždaryti atskiras zonas.

Esant gražiam orui, kai kurie britai sekmadienį vaikštinėjo Londono parkuose. Daug žmonių buvo ir Snoudonijos nacionaliniame parke Velse, Kornvalio paplūdimiuose Anglijos pietvakariuose bei Škotijos Hailande.

Anot kritikų, ir vyriausybei tenka atsakomybė dėl to, kad jos komunikacija nėra pakankamai aiški. B. Johsnonas prieš tai, viena vertus, paragino žmones likti namuose, antra vertus, pabrėžė didelę parkų svarbą sveikatai.

Padėtis šalyje tuo tarpu toliau aštrėja. Vienas medikas savaitgalį stočiai „Sky News“ sakė būgštaująs, kad jau netrukus reikės priiminėti sprendimus dėl gyvybės ir mirties. Viena to priežasčių – yra tik 5 000 plaučių ventiliavimo aparatų.

Nuo šeštadienio šalyje uždaryti barai, restoranai ir kavinės, taip pat naktiniai klubai, teatrai, kino teatrai, laisvalaikio centrai ir sporto studijos.

Juodkalnijoje – pirmoji koronaviruso auka

Juodkalnijoje mirė pirmasis koronavirusine infekcija COVID-19 užsikrėtęs žmogus, praneša valstybinė televizija RTCG.

65-erių vyras mirė netrukus po atvykimo į Podgoricos ligoninę sekmadienio naktį. Pasak televizijos, vyras anksčiau keliavo į Serbiją.

Šiuo metu Juodkalnijoje patvirtinti 22 užsikrėtimo koronavirusu atvejai.

Atnaujinta 09.16

Kalėjime dėl išprievartavimų ir kitų seksualinių nusikaltimų kalinamas Holivudo magnatas Harvey Weinsteinas užsikrėtė koronavirusu. Tai rodo jam atliktas tyrimas, rašo BBC.

Dabar buvęs filmų prodiuseris yra saviizoliavęsis. Dėl seksualinių nusikaltimų jis neseniai buvo nuteistas kalėti 23 metus. Jis kalinamas federaliniame kalėjime Niujorko valstijoje, užsikrėtimas COVID-19 buvo nustatytas dar 2 kaliniams, „Reuters“ nurodė vienas kalėjimo darbuotojas. Keli kalėjimo darbuotojai yra uždaryti į karantiną.

Atnaujinta 08.37

Koronavirusas buvo diagnozuotas daugiau nei 110 JAV karių, sekmadienį pranešė amerikiečių Gynybos departamentas.

Anot Pentagono, iki šiol 111 kariškių atliktų tyrimų rezultatai yra teigiami.

Be to, liga COVID-19 susirgo 32 departamento civiliai darbuotojai, 37 jų šeimų nariai ir 31 kontraktininkas.

Iš viso JAV šiuo metu nustatyta per 34,7 tūkst. užsikrėtimo atvejų, o mažiausiai 452 pacientai mirė.

Atnaujinta 08.32

Koronaviruso paralyžiuotame Uhane leistas judėjimas su apribojimais

inijos centriniame Uhano mieste, tapusiame pirminiu koronaviruso protrūkio židiniu, švelninami kelis mėnesius galioję beprecedenčiai suvaržymai ir gyventojams leista su tam tikrais apribojimais judėti po miestą ir iš jo išvažiuoti.

Uhano valdžia pirmadienį pranešė, kad gyventojams, kurių sveikatos būklė elektroninėje duomenų bazėje nurodyta kaip „žalia“, bus leidžiama išvykti iš savo gyvenamojo rajono, jeigu jie turės įrodymą, kad grįžta dirbti.

Mieste vėl kursuoja viešasis transportas ir pašalinti prie rajonų ribų įrengti kontrolės postai.

Asmenys, norintys iš Uhano vykti į kitas Hubėjaus provincijos teritorijas, gali pateikti prašymą leidimui gauti su atitinkamais medicinos dokumentais, įskaitant COVID-19 testo rezultatus.

Išvykti iš provincijos kol kas draudžiama.

Uhanas tapo pagrindiniu koronaviruso epidemijos židiniu Kinijoje. Čia buvo nustatyti pirmieji susirgimo atvejai ir jis tapo pirmuoju uždarytu miestu.

Atnaujinta 07.58

Kinijoje fiksuoti 39 nauji koronaviruso atvejai, visi – įvežtiniai

Žemyninėje Kinijoje penktą parą iš eilės neužregistruotas nė vienas naujas vietinis infekcijos atvejis. Tačiau vėl išaugo įvežtinių infekcijų skaičius, pirmadienį pranešė Nacionalinė sveikatos komisija.

Visi 39 nauji patvirtinti koronaviruso atvejai yra įvežtiniai. Virusas visų pirma nustatytas į tėvynę grįžusiems kinams.
Infekcijų skaičius Kinijoje išaugo iki 81 093, mirčių padaugėjo 9 iki 3 270.