Pasaulyje

2015.10.01 16:21

Rusijos karo lėktuvai vėl atakavo sukilėlių pozicijas Sirijoje

15min.lt, BNS 2015.10.01 16:21

Rusijos reaktyviniai lėktuvai ketvirtadienį bombardavo sukilėlių pozicijas Sirijoje, įskaitant kaimiškas vietoves netoli šalies šiaurės vakaruose esančio Džisr aš Šugūro miesto, kontroliuojamo maištininkų aljanso, kuriam priklauso ir grupuotė „al Nusra Front“, pranešė Libano televizija „al Mayadeen“. Rusijos gynybos ministerija teigia, kad jos karinių oro pajėgų naikintuvai apgadino ir sunaikino 12 „Islamo valstybės“ grupuotei priklausančių taikinių ir atkakliai tvirtina, kad nevykdo antskrydžių civilių teritorijose.

Lėktuvai surengė mažiausiai 30 smūgių, kurių taikinys buvo „Užkariavimo armija“ (Jaish al-Fatah, JaF), nurodė Damasko režimą palaikanti televizija skubiame pranešime, pridūrusi, kad buvo smogta „kovotojams“.

„Keturi Rusijos karo lėktuvai smogė „Užkariavimo armijos“ bazėms Džisr aš Šugūre ir Džabal al Zavijoje Idlibo provincijoje“, – savo ruožtu sakė Sirijos saugumo šaltinis ir pridūrė, kad taip pat buvo taikomasi į „ginkluotų grupuočių“ ginklų arsenalus kaimyninėje Hamos provincijoje.

„Užkariavimo armija“ užėmė visą Idlibo provinciją ir pasistūmėjo į vakarus Latakijos, kuri yra Sirijos prezidento Basharo al Assado režimo citadelė, link.

Šis sukilėlių aljansas taip pat nuožmiai priešinasi „Islamo valstybei“, kuri, kaip teigia Maskva, yra jos pagrindinis taikinys.

„Užkariavimo armijos“ narys socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje parašė, kad „Rusijos kiaulių aljansas pradėjo savo operaciją ... sugriaudamas mečetę Džisr aš Šugūre ir sulygindamas ją.“

Tuo pat metu Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas patvirtino, kad Rusija derina oro smūgių taikinius su Damasko režimu. Pasak jo, visi smūgiai kol kas buvo taikyti į „Islamo valstybės“ pajėgų pozicijas.

Tiesa, D. Peskovas kol kas atsisakė komentuoti antskrydžių efektyvumą. Kalbas apie tai, kad Rusija bombarduoja Basharui al-Assadui priešišką opoziciją, Kremlius vadina „Vakarų žiniasklaidos skleidžiamais gandais“.

Rusijos gynybos ministerija teigia, kad jos karinių oro pajėgų naikintuvai apgadino ir sunaikino 12 „Islamo valstybės“ grupuotei priklausančių taikinių Sirijoje, įskaitant kontrolės centrą ir dvi ginklų saugyklas, skelbia AP.

Gynybos ministerijos atstovas Igoris Konašenkovas ketvirtadienį nurodė, kad Rusijos karinės oro pajėgos per pastarąją parą sudavė smūgius iš oro 12 „Islamo valstybės“ taikinių. Pasak atstovo, rusų naikintuvai „Su-25M“ ir „Su-25“ iš viso surengė 20 oro atakų. I. Konašenkovas atkakliai tvirtino, kad šalies karinės oro pajėgos taikosi tik į kovotojų pozicijas ir nevykdo oro antskrydžių civilių teritorijose.

Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskovas ketvirtadienį nurodė, kad oro antskrydžiai Sirijoje vykdomi ne tik prieš „Islamo valstybės“ džihadistus, bet ir prieš kitas ekstremistines grupuotes.

Saudo Arabija reikalauja stabdyti bombardavimą

Saudo Arabija išreiškė nepasitenkinimą dėl Rusijos atakų Sirijoje, teigdama, kad taikiniais tapo ne „Islamo valstybės“ pozicijos, o opozicijos atstovai bei demokratinių pertvarkų norintys sukilėliai.

Tokią šalies poziciją Jungtinių Tautų tribūnoje išreiškė diplomatas Abdalla al-Muallimis. Jis pridūrė, kad Homse ir Hame nuo beatodairiškų smūgių nukentėjo civiliai gyventojai.