Pasaulyje

2020.03.22 12:46

Azijos šalys imasi priemonių sustabdyti galimą antrąją koronaviruso bangą

BNS 2020.03.22 12:46

Nuo Australijos Bondi paplūdimio iki Naujojo Delio gatvių – Azijos šalių vyriausybės šį savaitgalį imasi papildomų priemonių pažaboti koronaviruso plitimą, baimindamosi antros infekcijų bangos tose vietose, kur buvo manyta, jog protrūkiai suvaldyti.

Koronaviruso atvejų skaičiui regione perkopus 95 tūkst. – o tai, agentūros AFP skaičiavimais, sudaro trečdalį užsikrėtimo atvejų visame pasaulyje, – keliose šalyse buvo sugriežtinti keliavimo apribojimai, o Malaizija pasitelkė kariuomenę, kad priverstų žmones laikytis karantino.

Be Kinijos, kur gruodį kilo pirminis protrūkis ir užsikrėtė daugiau nei 80 tūkst. žmonių, Pietų Korėja yra labiausiai nuo viruso nukentėjusi Azijos šalis. Čia užsikrėtė daugiau nei 8,5 tūkst. žmonių.

Nors Kinijoje užsikrėtimo atvejų skaičius pastarosiomis savaitėmis mažėjo, kitose šalis jo augimas įgyja pagreitį. Tailande atvejų skaičius pernakt šoktelėjo beveik trečdaliu iki beveik 600 ir tai sukėlė dar didesnių abejonių dėl kaimyninių Mianmaro ir Laoso teiginių, kad pas juos užsikrėtusiųjų nėra.

Savo sienas užsieniečiams ir nerezidentams uždariusi Australija nurodė piliečiams atšaukti savo keliones šalies viduje po to, kai užsikrėtimo atvejų skaičius pasiekė 1,3 tūkstančio.

Bondi paplūdimys ir kelios kitos populiarios maudynių vietos buvo uždarytos, nes minios žmonės ignoravo masinių susibūrimų lauke draudimą ir atėjo maudytis bei degintis.

Pakistanas sustabdė visus tarptautinius skrydžius, mėgindamas suvaldyti viruso plitimą šalyje, kur užfiksuota jau per 300 užsikrėtimo atvejų.

Milijonams žmonių Indijoje sekmadienį nurodyta likti namuose, šalies vyriausybei išmėginant savo galimybes kovoti su pandemija, nuo kurios visame pasaulyje jau mirė daugiau nei 13 tūkst. žmonių.

Šalyje taip pat išplėstas 1,3 mlrd. gyventojų tikrinimas, nes nerimaujama, kad daugiau nei 320 šalyje užfiksuotų atvejų tėra tikrosios sveikatos krizės ledkalnio viršūnė.

Pasaulio sveikatos organizacija paragino Pietryčių Azijoje imtis „agresyvių“ veiksmų, baimindamasi, jog didžiulis viruso protrūkis gali regione sunaikinti kai kurias sveikatos priežiūros sistemas. Vietose, kur manyta, jog protrūkiai buvo suvaldyti, fiksuojama antroji banga, nes žmonės grįžta iš užsienio.

Singapūro valdžia uždraudė visiems trumpalaikiams lankytojams lankytis tankiai apgyvendintame mieste-valstybėje po to, kai įvežtinių atvejų skaičius čia pasiekė 432, įskaitant šeštadienį užfiksuotas dvi pirmąsias mirtis.

Honkonge, kur atrodė, kad blogiausia yra jau praeityje, per pastarąją savaitę atvejų skaičius beveik padvigubėjo, nes vis daugiau žmonių grįžta į šį finansų centrą.

Pranešama, kad Guame nuo koronaviruso mirė 68 metų moteris. Tai pirmoji su virusu siejama mirtis Ramiojo vandenyno regione.