Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.22 09:19

Kroatiją supurtė stiprus žemės drebėjimas: į gatves išbėgę žmonės bando saugotis ir koronaviruso

atnaujinta 16.44
BNS, LRT.lt 2020.03.22 09:19

Kroatiją ir jos sostinę sekmadienį supurtė stiprus žemės drebėjimas, padaręs nemažai žalos ir sukėlęs visuotinę paniką.

Pranešama, kad žemės drebėjimo metu žuvo vienas 15-metis, skaičiuojami kiti sužeistieji, praneša „Associated Press“, cituojanti vietos žiniasklaidą.

Europos Viduržemio jūros seismologijos centras (EMSC) nurodė, jog sekmadienį 6 val. 23 min. vietos laiku (7 val. 23 min. Lietuvos laiku) 5,3 balo stiprumo žemės drebėjimas supurtė didelę teritoriją į šiaurę nuo Zagrebo.

Kroatiją supurtė stiprus žemės drebėjimas – plytose prasmegę mašinos, gatvėse besimėtančios nuolaužos

Liudininkai pasakoja apie daugelį Zagrebe įskilusių pastatų, apgadintas sienas ir stogus, taip pat apie miesto centro gatvėse besimėtančias nuolaužas.

Taip pat buvo apgadinta legendinė miesto katedra.

Sukaukus pavojaus sirenoms, žmonės puolė bėgti iš savo namų ir buvo trumpam išjungtas elektros energijos tiekimas.

Taip pat buvo pranešta apie kelis gaisrus.

Vėliau buvo užfiksuoti mažiausiai dar du požeminiai smūgiai.

Žemės drebėjimas įvyko tuo metu, kai sostinėje dėl plintančio koronaviruso taikomos griežtos prevencijos priemonės. Žmonėms buvo nurodyta vengti viešųjų erdvių, tokių kaip parkai ir aikštės, tačiau bėgdami iš namų jie neturėjo didelio pasirinkimo.

Ministras pirmininkas piliečius paragino išlikti ramiais ir nevykti į savo namus centriniuose Zagrebo rajonuose, kuriems buvo padaryta didžiausia žala.

„Turime dvi lygiagrečias krizes, kurios viena kitai prieštarauja“, – pareiškė A. Plenkovičius per skubų šalies aukščiausio rango pareigūnų pasitarimą.

Kroatijos kariuomenė ir visos pagalbos tarnybos kuo greičiau pradės valyti gatves. Taip pat bus pradėta vertinti padarytą žalą.

Drebėjimo supurtytos Kroatijos piliečiai praneša apie patirtą žalą: sugriuvę pastatai, apgadintos sienos ir stogai

„Mėginsime kuo greičiau išvalyti gatves, – pareiškė premjeras. – Neikite namo ir laikykitės saugaus atstumo vieni nuo kitų.“

Vidaus reikalų ministras Davoras Bozinovičius pažymėjo, jog padėtį apsunkina galiojančios su koronavirusu susijusios priemonės.

„Yra taisyklės žemės drebėjimo atvejui, tačiau kai žemės drebėjimas įvyksta tuo metu, kai yra pasaulinė pandemija, padėtis yra kur kas sudėtingesnė“, – pareiškė jis valstybinei naujienų agentūrai HINA.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi