Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.22 07:45

Merkel laikysis karantino taisyklių: jos gydytojui atlikto tyrimo dėl koronaviruso rezultatas – teigiamas

Italijoje per parą nuo koronaviruso mirė 651 asmuo; atnaujinta 23.03
ELTA, BNS 2020.03.22 07:45

Italijoje per parą nuo koronaviruso mirė 651 asmuo. Prancūzija sekmadienį pranešė apie pirmąją ligoninės mediko mirtį nuo koronaviruso. Vokietijos kanclerė Angela Merkel priverta užsidaryti į karantiną po to, kai jos gydytojui nustatytas koronavirusas.

Atnaujinta 23.03

Latvijos premjerui ir aštuoniems ministrams koronaviruso infekcija nenustatyta

Latvijos vienam parlamentarui diagnozavus naująjį koronavirusą, dėl COVID-19 buvo patikrinti su juo kontaktavę premjeras Krišjanis Karinis ir aštuoni ministrai – visų jų testai neigiami.

Apie tai K. Karinis sekmadienį pranešė „Twitter“ socialinio tinklo žinute.

Dėl COVID-19 buvo patikrinti kultūros ministras Nauris Puntulis, vidaus reikalų ministras Sandis Girgensas, gerovės ministrė Ramona Petraviča, švietimo ir mokslo ministrė Ilga Šuplinska, teisingumo ministras Janis Bordanas, finansų ministras Janis Reiras ir aplinkos apsaugos bei regionų plėtros ministras Juris Pūcė.

K. Karinis pranešė, jog su valdančiosios koalicijos partnerių atstovu, parlamento deputatu Artusu Kaiminiu, kuris kovo 21-ąją patvirtino, kad jam diagnozuotas koronavirusas, pastarąjį kartą bendravęs kovo 16-ąją, todėl turės saviizoliuotis iki kovo 30 dienos. Kiti aštuoni ministrai taip pat izoliavosi.

Latvijos vyriausybės kanceliarija šeštadienį pranešė, jog dėl šio įvykio vyriausybės ir kitas valdančiosios koalicijos darbas vyks nuotoliniu būdu.

Užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius buvo pripažintas neturėjusiu kontakto su A. Kaiminiu, bet nuo sekmadienio jis taip pat dirbs nuotoliniu būdu.

Koronaviruso infekciją diagnozavus A. Kaiminiui Ligų profilaktikos ir kontrolės centro specialistai atliks testus visiems Saeimos deputatams ir darbuotojams.

Atnaujinta 22.44

Prancūzijos parlamentas dėl koronaviruso skelbia ekstremalią sveikatos apsaugos padėtį

Abeji Prancūzijos parlamento rūmai sekmadienį paskelbė šalyje sveikatos apsaugos ekstremalią padėtį, siekiant pažaboti koronaviruso plitimą.

Naujoji tvarka vyriausybei suteikia didesnius įgaliojimus kovoti su pandemija.

Nutarimo tekstas, kuriam pirmiausiai pritarė Senatas, vakare buvo priimtas žemųjų rūmų – Nacionalinio Susirinkimo, kuriame dominuoja prezidento Emmanuelio Macrono valdančioji partija.

Vyriausybei taip pat leidžiama imtis priemonių paremti įmonėms ir pritariama jos sprendimui atidėti savivaldos rinkimų antrąjį ratą mažiausiai iki birželio.

Nutarimu, pagrįstu po 2015 metų Prancūzijoje įvykdytų teroro atakų priimtais įstatymais, skelbiama „ekstremali sveikatos apsaugos padėtis“, galiosianti kartu su nepaprastąją padėtimi, paskelbta dėl grėsmių nacionaliniam saugumui.

Ekstremali .padėtis galios du mėnesius nuo jos paskelbimo, bet šis terminas gali būti pratęstas.

Prancūzijoje nuo antradienio galioja karantinas. Žmonėms iš namų leidžiama išeiti tik neatidėliotinais reikalais, siekiant pažaboti koronaviruso epidemiją, šalyje jau nusinešusią 674 žmonių gyvybes.

Tik nedaugelis deputatų fiziškai dalyvavo priimant šį teisės aktą. Dauguma balsavo per atstumą, laikydamiesi taisyklių vengti tiesioginių kontaktų su kitais žmonėmis.

Teisės akto priėmimą Senate, kontroliuojamame opozicijos, trikdė nesutarimai tarp abiejų parlamento rūmų, dešiniosioms partijoms baiminantis pilietinių teisių suvaržymo.

„Sutariame ne dėl visų punktų“, – sakė opozicinės Respublikonų partijos frakcijos Senate lyderis Bruno Retailleau.

„Vis tik nubalsavome už jį, nes nenorime užlaikyti vyriausybės veiksmų“, – pridūrė jis.

Tuo metu Prancūzijos civilinės saugos generalinis direktorius Alainas Thirionas pranešė apie 91 824 atvejus, kai policijai teko skirti baudas už karantino tvarkos pažeidimus. Už tokį nusižengimą numatyta mažiausiai 135 eurų bauda.

Atnaujinta 22.23

Užkrėtusiųjų koronaviruso skaičius Turkijoje perkopė 1000, mirčių – 30

aujojo koronaviruso ligos COVID-19 patvirtintų atvejų skaičius Turkijos viršijo 1000, sekmadienį vakare pranešė Turkijos sveikatos apsaugos ministras Fahrettinas Koja.

„Šiandien nuo COVID-19 ligos mirė dar devyni žmonės, patvirtinti 289 nauji jos atvejai šalyje“, – pranešė ministras.

Jo žodžiais, iki šiol Turkijoje dėl COVID-19 patikrinta daugiau kaip 20 tūkst. žmonių, iš jų 1236-ių testai teigiami, o mirčių dėl ligos užregistruota 30.

Pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis Turkijoje užfiksuotas kovo 10-ąją. Kaip skelbta, tai buvo iš Europos grįžęs šalies gyventojas.

Atnaujinta 22.20

Čekijoje – pirmoji koronavirusu užsikrėtusio paciento mirtis

Čekija sekmadienį pranešė apie pirmąjį šalyje mirusį pacientą, kuriam buvo nustatyta naujojo koronaviruso infekcija – auka tapo 95 metų vyras, sirgęs kitomis ligomis.

„Čekijoje mirė pirmasis pacientas, kuriam buvo nustatytas koronavirusas, – per „Twitter“ parašė sveikatos apsaugos ministras Adamas Vojtechas. – Šis 95 metų vyras buvo hospitalizuotas kovo 18-ąją, kai jam buvo tyrimais nustatyta infekcija. Jam taip pat pasireiškė kitų sveikatos sutrikimų.“

Čekija, turinti 10,7 mln. gyventojų, iki sekmadienio patvirtino 1 120 infekcijos COVID-19 atvejų. Šeši pacientai pasveiko.

Anksčiau sekmadienį A. Vojtechas sakė, kad ligoninėje gydomi 74 koronavirusu užsikrėtę žmonės, iš jų 19 – intensyviosios terapijos skyriuose.

Mėgindama sustabdyti viruso plitimą Čekijos vyriausybė uždarė šalies sienas, taip pat mokyklas, barus, teatrus, kino teatrus ir kitas įstaigas, taip pat žmonėms išeiti iš namų neprisidengus nosies ir burnos.

Atnaujinta 21:01

JAV Senato narys Randas Paulas tapo pirmuoju senatoriumi, kuriam buvo nustatyta naujojo koronaviruso infekcija COVID-19, sekmadienį pranešė šio respublikono biuras.

Gydytojo išsilavinimą turinčiam R. Paului, 2016 metais siekiusiam JAV prezidento posto, jokie simptomai nepasireiškė, jis „jaučiasi gerai ir yra karantine“, vienas darbuotojas parašė senatoriaus „Twitter“ paskyroje“.

JAV senatoriai šiuo metu diskutuoja dėl kelių trilijonų dolerių finansinės pagalbos paketo koronaviruso pandemijos smarkiai sukrėstai JAV ekonomikai.

Atnaujinta 19.58

Vokietijos kanclerė Angela Merkel priversta užsidaryti į karantiną po to, kai jos gydytojui nustatytas koronavirusas

Vokietijos kanclerė Angela Merkel priversta užsidaryti į karantiną po to, kai ją vakcinavusiam gydytojui nustatytas koronavirusas, praneša „Sky News“.

A. Merkel atstovas pranešė, kad kanclerė buvo įspėta apie gydytojo diagnozę greitai po to, kai ji spaudos konferencijoje paskelbė apie griežtinamas priemones Vokietijoje, kad būtų suvaldytas koronavirusas, skelbia AP.

Atnaujinta 19.41

Italijoje per parą nuo koronaviruso mirė 651 asmuo

Sekmadienio vakarą pranešta, kad Italijoje per parą mire 651 žmogus. Tai yra mažiau nei šeštadienį paskelbtas rekordinis mirčių skaičius –793.

Atnaujinta 19.33

Ispanija laikinai uždraudžia trečiųjų šalių piliečių atvykimą

Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sanchezas sekmadienį paskelbė laikinąjį draudimą į šalį atvykti trečiųjų šalių piliečiams, siekiant sulėtinti koronavirusinės infekcijos plitimą.

Toks draudimas kol kas galios 30 dienų, jis nebus taikomas Europos Sąjungos narių ir Šengeno erdvės šalių piliečių grįžimui namo, taip pat diplomatiniam personalui.

Kaip jau buvo skelbta, nepaprastosios padėties Ispanijoje galiojimas, kuris turėjo baigtis kovo 31-ąją, vyriausybės sprendimu pratęstas iki balandžio 15 dienos.

Naujausiais duomenimis, Ispanijoje užfiksuoti 28 603 COVID-19 atvejai, 1756 mirtys nuo šios ligos. Sekmadienį jų padaugėjo atitinkamai 3107 ir 375.

Atnaujinta 18.17

Kinijoje – pirmasis per 4 dienas naujas neįvežtinis užsikrėtimo koronavirusu atvejis

Kinijoje sekmadienį patvirtinti 46 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, įskaitant pirmąjį per keturias dienas naują neįvežtinį atvejį.

Nors naujų užsikrėtimo atvejų skaičius Kinijoje per kelias pastarąsias savaites sumažėjo, vis labiau nerimaujama dėl įvežtinių atvejų.

Šiuo metu 35-iose pasaulio šalyse namuose priversti sėdėti 900 mln. žmonių, įskaitant 600 mln. tų, kurie yra priversti likti namuose dėl valdžios įvesto karantino, rodo naujienų agentūros AFP skaičiavimai.

Maždaug 56 mln. žmonių Kinijos centrinėje Hubėjaus provincijoje karantino sąlygomis turėjo gyventi nuo sausio pabaigos, tačiau valdžia ėmė švelninti keliavimo apribojimus, nes naujų užsikrėtimo atvejų skaičius šioje provincijoje sumažėjo iki nulio.

Sekmadienį Kinija pranešė apie 46 naujus atvejus, iš kurių visi, išskyrus vieną, yra įvežtiniai. Per ankstesnes tris dienas vietinių užsikrėtimo atvejų nebuvo nustatyta.

Naujausias vietinio užsikrėtimo atvejis patvirtintas Guangdongo provincijoje, pranešė vietos valdžia.

Tuo tarpu naujų įvežtinių atvejų skaičius Kinijoje buvo didžiausias per kelias pastarąsias dienas. Bendras įvežtinių atvejų skaičius padidėjo iki 314.

Tačiau Kinija imasi priemonių: Pekino ir kitų regionų valdžia iš užsienio grįžusius asmenis priverčia 14 dienų karantinuotis. Civilinės aviacijos ministerija taip pat skelbia, jog ribos keleivių skaičių iš užsienio atskrendančiuose lėktuvuose.

Atnaujinta 17.03

Johnsonas: COVID-19 plitimas Didžiojoje Britanijoje „įgauna pagreitį“

Naujausi Sveikatos ir socialinės rūpybos departamento duomenys parodė, jog nuo COVID-19 Jungtinėje Karalystėje mirė 233 žmonės, o užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius pasiekė 5,018 tūkstančio.

„Skaičiai yra labai aiškūs ir jie vis sparčiau didėja“, – pareiškė vyriausybės vadovas.

„Nuo Italijos atsiliekame tik keliomis savaitėmis – dviem ar trimis. Italai turi puikią sveikatos priežiūros sistemą. Tačiau paklausa visiškai pribloškė jų gydytojus ir slauges.“

Nors Didžioji Britanija ėmėsi įvairių priemonių, siekdama pažaboti viruso plitimą, šalyje vis karščiau diskutuojama apie tai, ar žmonės pakankamai rimtai atsižvelgia į įspėjimus laikytis socialinio atstumo ir ar vyriausybei nereikėtų imtis griežtesnių priemonių.

Kiek anksčiau sekmadienį vyriausybė pareiškė, jog iki 1,5 mln. žmonių, kuriems koronaviruso epidemija kelia ypatingai didelę grėsmę, turėtų likti namie mažiausiai 12 savaičių.

Turintiesiems gretutinių ligų, tokių kaip kaulų ar kraujo vėžiai, cistinė fibrozė, ar asmenims, kuriems buvo persodintas organas, sveikatos apsaugos pareigūnai patarė kuo labiau saugotis viruso ir, be kita ko, likti namuose ilgesnį laikotarpį.

„Žmonės turėtų likti namuose, saugoti nacionalinę sveikatos apsaugos sistemą ir savo gyvybes“, – pareiškė bendruomenių reikalų sekretorius Robertas Jenrickas.

Jo teigimu, vyriausybė „itin pažeidžiamų asmenų“ prašo imtis „papildomų priemonių apsisaugoti“. Bendruomenių departamentas taip pat nurodė laikotarpį, kurio, kaip nori valdžia, turėtų laikytis labiausiai pažeidžiami žmonės.

„Su žmonėmis, priskiriamais vienai ar daugiau rizikos grupių, susisieks jų šeimos gydytojai ir (arba) specialistai ir jiems primygtinai patars likti namuose mažiausiai 12 savaičių“, – sakė R. Jenrickas.

Taip pat ketinama paskelbti specialųjį telefono numerį, kuriuo bus galima skambinti dėl maisto ar vaistų pristatymo.

O penktadienį Anglijos valdžia pranešė, jog imasi griežtesnių priemonių susistabdyti viruso plitimą ir nurodė uždaryti barus, aludes ir restoranus.

Atnaujinta 16.55

Italijos prezidentas laišku Vokietiją paragino mokytis iš jo šalies kovos su COVID-19

Italijos prezidentas Sergio Mattarella savo laiške Vokietijos prezidentui pareiškė viltį, kad kitos šalys pasimokys iš Italijos kovos su koronaviruso pandemija.

„Viliuosi, kad Italijos sukaupta patirtis kovojant su šia užkrečiamąja liga bus naudinga Europai ir visam pasauliui. Aš labai tikiuosi, kad Vokietija ir kitos valstybės išvengs skausmingos Italijos patirties“, – S. Mattarella rašo savo laiške Vokietijos lyderiui Frankui Walteriui Steinmeieriui.

Daugelyje Italijos vietovių „nyksta senoji karta“, kuri turėtų būti atskaitos tašku jauniems žmonėms, pridūrė Italijos prezidentas.

Italija šiuo metu labiausiai visame pasaulyje kenčia nuo koronaviruso pandemijos. Čia užfiksuota beveik 5 tūkst. mirčių.

S. Mattarella savo laiške taip pat padėkojo už Vokietijos solidarumą ir pagalbą medicininėmis priemonėmis.

Atnaujinta 16.22

Prancūzijoje – pirmoji mediko mirtis nuo koronaviruso

Prancūzija sekmadienį pranešė apie pirmąją ligoninės mediko mirtį nuo koronaviruso.

Šalies sveikatos apsaugos ministras Olivier Veranas sakė, kad, kiek jam žinoma, šeštadienį miręs vyras yra pirmasis nuo koronaviruso miręs ligoninės gydytojas.

AFP gavo patvirtinančios informacijos, kad velionis medikas dirbo Kompjenės ligoninės priimamajame.

Ministras daugiau informacijos nepateikė dėl medicininių priežasčių ir gerbdamas gydytojo šeimos norą

Kompjenė yra Uazos departamente, kuris pirmiausia ir nukentėjo nuo koronaviruso protrūkio Prancūzijoje.

Prancūzijoje vis labiau plintant kalboms, kad šalies medikams trūksta apsauginių kaukių, O. Veranas pareiškė, kad dauguma medicininio personalo virusu užsikrės ne darbo vietoje.

Ministras taip pat sakė, kad nors fronto linijoje dirbantiems medikams apsauga yra „absoliučiai nepamainoma“, būta atvejų, kad gydytojai ir slaugės užsikrėtė virusu net ir turėdami visas apsaugos priemones.

Iki šiol Prancūzijoje nuo koronaviruso mirė 562 žmonės, o 6172 yra gydomi ligoninėje. Ketvirčio jų būklė yra sunki, jie gydomi intensyvios terapijos skyriuje.

Atnaujinta 15.40

Nuo šeštadienio 21 val. Lietuvos laiku užsikrėtusiųjų skaičius pasaulyje padidėjo 28,674 tūkst., o mirusiųjų – 1,702 tūkstančio.

Šie skaičiai buvo apskaičiuoti remiantis AFP biurų surinktais nacionalinių institucijų duomenimis ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) informacija.

Tačiau tikrasis užsikrėtimų skaičius gali būti gerokai didesnis, nes daugelyje šalių tyrimai dėl koronaviruso atliekami tik tais atvejais, kai susirgusiuosius reikia guldyti į ligoninę.

Kinijoje, neįskaitant Honkongo ir Makao, iki šiol buvo paskelbta apie 81,054 tūkst. užsikrėtimo atvejų, įskaitant 3,261 tūkst. mirties atvejų. Šioje šalyje, kur gruodį atsirado naujasis koronavirusas, pasveiko 72,244 tūkst. žmonių.

Nuo šeštadienio šalis pranešė apie 46 naujus užsikrėtimo atvejus ir šešis mirusiuosius.

Italijoje, kurioje pirmoji mirtis nuo koronaviruso buvo užregistruota vasarį, COVID-19 jau pasiglemžė daugiau gyvybių negu Kinijoje – čia mirė 4,825 tūkst. žmonių, užsikrėtė – 53,578 tūkst. žmonių, o pasveiko – 6,072 tūkstančio.

Trečioji labiausiai nukentėjusi šalis yra Ispanija – čia mirė 1,72 tūkst. žmonių, o užsikrėtė – 28,572 tūkstančio.

Toliau rikiuojasi Iranas (mirė – 1,685 tūkst., o užsikrėtė – 21,638 tūkst.), Prancūzija (562 ir 14,459 tūkst.) ir Jungtinės Valstijos (340 ir 26,747 tūkst.).

Nuo šeštadienio 21 val. Lietuvos laiku apie pirmuosius mirties nuo koronaviruso atvejus pranešė Kosovas, Kolumbija, Kongo Demokratinė Respublika, Rumunija, Čilė ir Kipras.

O apie pirmuosius užsikrėtimo atvejus paskelbė Angola, Gazos Ruožas, Rytų Timoras, Uganda ir Eritrėja.

Atnaujinta 15.38

Indija dienai įvedė komendanto valandą, siekdama išbandyti gynybą prieš koronavirusą

Milijonams Indijos gyventojų sekmadienį buvo nurodyta likti namuose, nes šalis sustabdė savo milžiniškos geležinkelių sistemos darbą, siekdama sulėtinti mirtino koronaviruso plitimą.

Taip pat buvo atšaukta dauguma vidaus skrydžių, o parduotuvės buvo uždarytos 14 valandų komendanto valandai, kurios tikslas yra išmėginti šalies galimybes kovoti su pandemija.

Sekmadienį 7 val. vietos laiku (3 val. 30 min. Lietuvos laiku) įsigaliojus komendanto valandai, paprastai sausakimšos Naujojo Delio ir finansų centro Mumbajaus gatvės beveik ištuštėjo.

Indija taip pat uždraudė visus atvykstamuosius tarptautinius skrydžius.

Nors komendanto valanda nėra privaloma, Indijos ministras pirmininkas Narendra Modis paragino 1,3 mlrd. šalies gyventojų pasirengti laukiantiems iššūkiams.

„Prisidėkime prie šios komendanto valandos, nes tai suteiks didžiulės jėgos mūsų kovai su COVID-19 nelaime, – tviteryje parašė jis. – Likime namuose ir būkime sveiki.“

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Lavas Agarwalis sakė, kad vyriausybė siekia „vienybės izoliacijoje“.

Komendanto valanda, kurią daugelis laiko repeticija prieš didesnio masto komendanto valandą, buvo įvesta po to, kai patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius Indijoje pasiekė 320, o penki žmonės nuo viruso mirė.

Tačiau ekspertai sako, jog dėl mažų viruso tyrimo apimčių tikroji sveikatos krizė šalyje yra gerokai didesnė.

Čekiją pasiekė milijonai apsauginių kaukių iš Kinijos

Milžiniškas krovininis lėktuvas su daugiau nei 100 tonų medicinos priemonių iš Kinijos, įskaitant milijonus veido kaukių, nusileido Čekijoje, sekmadienį pranešė šalies Gynybos ministerija.

Čekijoje, kur, remiantis sekmadienio duomenimis, iki šiol patvirtinti 1047 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, įskaitant šešis pasveikusiuosius, yra didžiulis kaukių ir dezinfekavimo priemonių trūkumas. Tačiau šalyje kol kas neužfiksuota nė vienos mirties nuo viruso.

Tūkstančiai namuose sėdinčių čekų ėmėsi siūtis kaukes, nes valstybė draudžia gyventojams išeiti iš namų neužsidengus nosies ir burnos.

Lėktuvas „An-124 Ruslan“, kuriuo iš Kinijos Šendženo miesto atskraidinta ir respiratorių, centriniame Pardubicių mieste nusileido šeštadienį prieš vidurnaktį. Skrydis buvo organizuotas pagal NATO SALIS programą.

„Mes planuojame dar du tokius („Ruslan“) skrydžius šį mėnesį“, – sakė Čekijos gynybos ministras Libomiras Metnaras. Jo teigimu, vienas skrydis gali įvykti ateinantį antradienį, o kitas – kovo pabaigoje.

Čekijos žiniasklaida skelbia, jog lėktuvas atgabeno 5 mln. kaukių, 2 mln. respiratorių ir kitų medicininių priemonių. Vėliau Prahoje nusileidęs „China Eastern“ lėktuvas atskraidino dar 7 mln. kaukių.

Šios bendrovės lėktuvas su daugiau nei 1 mln. kaukių nusileido Prahoje ir penktadienį.

Čekijos vidaus reikalų ministras Janas Hamačekas sakė, jog per kitas šešias savaites iš Kinijos kiekvieną savaitę planuojama sulaukti po tris lėktuvus su medicinos priemonėmis.

Atnaujinta 14.31

Patvirtintų užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius Europoje viršijo 150 tūkst., įskaitant daugiau nei 53 tūkst. atvejų Italijoje, sekmadienį apskaičiavo naujienų agentūra AFP.

Europos žemynas, kuriame iki šiol patvirtinta mažiausiai 152,117 tūkst. užsikrėtimo atvejų, įskaitant 7,802 tūkst. mirties atvejų, nuo pandemijos nukentėjo labiausiai pasaulyje.

Azijoje – o koronavirusas atsirado Kinijoje – patvirtinta 96,669 tūkst. tūkst. užsikrėtimo atvejų, įskaitant 3,479 tūkst. mirčių.

Agentūra įspėja, jog tikrasis užsikrėtusiųjų skaičius gali būti gerokai didesnis, nes daugelyje šalių tyrimai dėl koronaviruso atliekami tik tais atvejais, kai susirgusiuosius reikia guldyti į ligoninę.

Atnaujinta 14.14

Ispanija sekmadienį paskelbė, jog nuo naujojo koronaviruso šalyje per 24 valandas mirė 394 žmonės – 30 proc. daugiau negu parą anksčiau.

Bendras mirusiųjų skaičius, oficialiais duomenimis, padidėjo iki 1,72 tūkst. ir pagal šį rodiklį šalis Europoje nusileidžia tik Italijai.

Patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius padidėjo 3,646 tūkst., arba 14,6 proc., iki 28,572 tūkst., parodė sveikatos apsaugos ministerijos paviešinti duomenys.

Tuo tarpu pareigūnai įspėja, jog užsikrėtimų skaičius artimiausiomis dienomis dar labiau padidės.

„Privalome emociškai ir psichologiškai pasirengti labai sunkioms ateinančioms dienoms“, – šeštadienį per televiziją pareiškė ministras pirmininkas Pedro’as Sanchezas.

„Atvejų skaičius didėja ir ateinančiomis dienomis toliau didės“, – pareiškė žurnalistams sveikatos apsaugos ministerijos atstovė spaudai Maria Jose Sierra.

Kada protrūkis Ispanijoje pasieks savo piką, niekas nežino, pažymėjo ji.

Dauguma mirusiųjų yra vyresni nei 70 metų žmonės, pareiškė atstovė.

„Beveik 70 proc. ligonių, gydomų intensyviosios terapijos skyriuose, yra vyresni nei 60 metų“, – pridūrė pareigūnė.

Tačiau 1–2 proc. paguldytųjų į ligonines yra jaunesni nei 20 metų amžiaus.

Atnaujinta 13.36

Rumunijoje – pirma mirtis nuo koronaviruso

Rumunija sekmadienį pranešė apie pirmąjį mirties nuo naujojo koronaviruso atvejį savo teritorijoje.

Pasak vyriausybės, mirė 67 metų vyras, taip pat sirgęs pažengusiu vėžiu.

Kovo 6 dieną vyras grįžo iš Prancūzijos ir, jam pasireiškus į gripą panašiems simptomams, buvo skubiai paguldytas į ligoninę.

Rumunijos užsienio reikalų ministerija šeštadienį pranešė, jog nuo koronaviruso pandemijos pradžios mirė septyni užsienyje – Italijoje ir Prancūzijoje – gyvenę rumunai.

Nors valdžia didelei rumunų diasporai liepė negrįžti namo švęsti Velykų, ministerija pareiškė, jog užsienyje šiuo metu keliaujantys arba sezoninį darbą dirbantys rumunai turėtų „skubiai“ sugrįžti į šalį.

Rumunijoje iki šiol buvo patvirtinti 367 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai.

Nepaprastąją padėtį paskelbusi vyriausybė šeštadienį dar sugriežtino apribojimus. Be kita ko, buvo nustatyta naujų apribojimų žmonių judėjimui. Be to, daugumai užsieniečių buvo uždrausta atvykti į šalį.

„Užsienio piliečiams ir pilietybės neturintiems asmenims uždraudžiama atvykti į Rumuniją per bet kokius sienos kirtimo punktus“, – kreipdamasi į tautą, pareiškė vidaus reikalų ministras Marcelas Vela.

Išimtys bus taikomos tik asmenims, vyksiantiems per Rumuniją specialiais koridoriais, kurie bus suderinti su kaimyninėmis šalimis, pridūrė jis.

Draudimas taip pat nebus taikomas diplomatams, žmonėms, kuriems reikia keliauti darbo tikslais, ir kai kuriems kitiems asmenims.

Be to, nuo šeštadienio vakaro buvo uždarytos stomatologijos klinikos, o žmonėms buvo uždrausta dalyvauti pamaldose. Taip pat buvo uždrausti didesni nei trijų žmonių susibūrimai.

Vestuvėse ir laidotuvėse leista dalyvauti ne daugiau kaip aštuoniems žmonėms.

Nuo 22 val. vakaro iki 6 val. ryto žmonėms neleidžiama išeiti iš namų, išskyrus atvejus, kai tai būtina dėl darbo priežasčių.

Atnaujinta 13.23

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas sekmadienį perspėjo, kad koronaviruso protrūkis šalyje įgauna pagreitį. Tuo metu vyriausybė pusantro milijono gyventojų, esančių didžiausios rizikos grupėje, nurodė 12 savaičių neiti iš namų.

„Skaičiai yra akivaizdūs, ir jie įgauna pagreitį. Atsiliekame tik dviem ar trim savaitėmis nuo Italijos. Nors italai gali pasigirti puikia sveikatos apsaugos sistema, jų gydytojai ir slaugytojai šiuo metu yra pakirsti sveikatos priežiūros paslaugų paklausos“, – teigia B. Johnsonas.

Remiantis naujausiais duomenimis, Jungtinėje Karalystėje nuo COVID-19 jau mirė 233 gyventojai, o sergančiųjų skaičius pašoko iki 5 018.

Vyriausybė skubiai priėmė įstatymus, kuriais policijos ir imigracijos pareigūnams bei visuomenės sveikatos priežiūros institucijų darbuotojams suteikiama daugiau įgaliojimų viruso protrūkiui pažaboti.

Pranešama, kad su gyventojais, kurie priskiriami kelioms didžiausios rizikos grupėms, susisieks jų šeimos gydytojai ar kiti specialistai bei griežtai rekomenduos niekur neiti iš namų mažiausiai 12 savaičių.

Taip pat bus galima skambinti specialiu telefonu numeriu, bus teikiama maisto produktų ir vaistų pristatymo paslauga.

Atnaujinta 13.17

Irane mirė dar 129 koronavirusu užsikrėtę žmonės, aukų padaugėjo iki 1,685 tūkst.

Iranas – viena labiausiai nuo COVID-19 pandemijos nukentėjusių šalių – sekmadienį pranešė, kad nuo koronaviruso mirė dar 129 žmonės, o bendras aukų skaičius išaugo iki 1,685 tūkstančio.

Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos atstovo Kianousho Jahanpouro, per pastarąją parą šalyje buvo patvirtinta 1,028 tūkst. naujų koronaviruso atvejų, o iš viso ši infekcija diagnozuota 21,638 tūkst. žmonių.

Estijoje užsikrėtusiųjų koronavirusu padaugėjo iki 326

Estija sekmadienį pranešė, jog naujojo koronaviruso infekcija COVID-19 per pastarąją parą buvo patvirtinta dar 20 žmonių ir bendras nustatytų užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 326.

Šeši procentai užsikrėtusiųjų yra jaunesni nei 20 metų, o 17 proc. – vyresni nei 60 metų amžiaus. Keturiolika žmonių gydomi ligoninėse, dviem iš jų reikalinga intensyvioji terapija.

Nuo sausio 31-osios Estijoje buvo atlikta iš viso 3,229 tūkst. testų koronaviruso infekcijai aptikti, o per pastarąją parą buvo gauti 417 testų rezultatai, informavo Sveikatos apsaugos departamentas.

Atnaujinta 11.17

Latvijoje koronaviruso infekcija patvirtinta dar 15 žmonių, bendras skaičius – 139

Latvijoje naujojo koronaviruso sukeliamas susirgimas COVID-19 per pastarąsias 24 valandas buvo diagnozuotas dar 15-ai žmonių ir bendras žinomų užsikrėtusių asmenų skaičius padidėjo iki 139, sekmadienį pranešė Ligų profilaktikos ir kontrolės centras.

Per pastarąją parą buvo ištirti 681 žmogaus, kuriems įtariama koronaviruso infekcija, ėminiai. Nuo protrūkio pradžioje koronaviruso testai šalyje buvo atlikti iš viso 5,127 tūkst. žmonių.

Užsikrėtimo atvejų jau buvo nustatyta visoje Latvijos teritorijoje. Didžiausias užsikrėtusiųjų skaičius yra Rygoje.

Siekiant pažaboti COVID-19 plitimą, kovo 13-ąją šalyje įsigaliojo nepaprastoji padėtis, kuri galios iki balandžio 14-osios.

JK valdžia 1,5 mln. žmonių nurodo likti namuose tris mėnesius

Didžiojoje Britanijoje iki 1,5 mln. žmonių, kuriems koronaviruso epidemija kelia ypatingai didelę grėsmę, turėtų likti namie mažiausiai 12 savaičių, sekmadienį pareiškė šalies vyriausybė.

Turintiesiems gretutinių ligų, tokių kaip kaulų ar kraujo vėžiai, cistinė fibrozė, ar asmenims, kuriems buvo persodintas organas, sveikatos apsaugos pareigūnai patarė kuo labiau saugotis viruso ir, be kita ko, likti namuose ilgesnį laikotarpį.

„Žmonės turėtų likti namuose, saugoti nacionalinę sveikatos apsaugos sistemą ir savo gyvybes“, – sakė bendruomenių reikalų sekretorius Robertas Jenrickas.

Jo teigimu, vyriausybė „itin pažeidžiamų asmenų“ prašo imtis „papildomų priemonių apsisaugoti“. Bendruomenių departamentas taip pat nurodė laikotarpį, kurio, kaip nori valdžia, turėtų laikytis labiausiai pažeidžiami žmonės.

„Su žmonėmis, priskiriamais vienai ar daugiau rizikos grupių, susisieks jų šeimos gydytojai ir (arba) specialistai ir jiems primygtinai patars likti namuose mažiausiai 12 savaičių“, – sakė R. Jenrickas.

Taip pat ketinama paskelbti specialųjį telefono numerį, kuriuo bus galima skambinti dėl maisto ar vaistų pristatymo.

„Public Health England“ direktorius Paulas Johnstone'as sakė, jog asmenys, su kuriais bus susisiekta, „neturėtų eiti apsipirkti, pramogauti ar keliauti“.

Remiantis naujausiais duomenimis, Jungtinėje Karalystėje nuo koronaviruso jau mirė 177 žmonės.

Penktadienį Anglijos valdžia pranešė, jog imasi griežtesnių priemonių susistabdyti viruso plitimą ir nurodė uždaryti barus, aludes ir restoranus.

Jungtinėse Valstijose beveik trečdalis užsikrėtimo koronavirusu atvejų tenka Niujorkui

Maždaug trečdalis užsikrėtimo koronavirusu atvejų Jungtinėse Valstijose buvo užregistruotas Niujorko mieste – čia užsikrėtusiųjų skaičius jau viršijo 8 tūkstančius.

Mieste buvo patvirtinta 8,115 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų, iš jų, 60 žmonių mirė, pranešė televizijos kanalas CNN.

Maždaug 1,45 tūkst. žmonių buvo paguldyti į ligonines.

Naujausiais Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, koronavirusu Jungtinėse Valstijose užsikrėtė 26,747 tūkst. žmonių, iš jų, 340 mirė.

Eritrėja tapo 39-ąja Afrikos šalimi, pavirtinusia COVID-19

Pirmasis COVID-19 ligos atvejis Eritrėjoje nustatytas 39-erių metų amžiaus vyrui. Vadinasi, virusas išplito jau į 39 Afrikos valstybes.

Eritrėjos pilietis, kuris yra nuolatinis Norvegijos gyventojas, į šalies sostinę Asmarą atskrido kovo 21 dieną Jungtinių Arabų Emyratų oro linijų „Fly Dubai“ skrydžiu. Apie tai vėlų šeštadienio vakarą pranešė Eritrėjos informacijos ministras Yemane'as Gebremeskelis.

Pacientui naujojo koronaviruso simptomai pastebėti patikrinimo oro uoste metu. Vyras buvo iškart karantinuotas ir ištirtas.

Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, Afrikai pastarosiomis savaitėmis sekėsi išvengti pandemijos. Tačiau pastarosiomis dienomis užfiksuota daugiau nei 700 susirgimų atvejų ir mažiausiai 17 mirčių.

Baiminamasi, kad silpnos Afrikos šalių sveikatos apsaugos sistemos spartesnio viruso plitimo atveju greitai atsidurtų ant žlugimo ribos.

Naujasis koronavirusas visame pasaulyje jau pražudė daugiau nei 11 tūkst. žmonių.

Gazos Ruože patvirtinti du pirmieji užsikrėtimo COVID-19 atvejai

Gazos Ruožo institucijos sekmadienį patvirtino du pirmuosius užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejus – susirgo palestiniečiai, kurie buvo nuvykę į Pakistaną ir po sugrįžimo buvo karantinuoti.

Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija pranešė, jog „iš Pakistano“ ketvirtadienį grįžusių „dviejų piliečių tyrimo [dėl COVID-19] rezultatai buvo teigiami“.

Ministerija pabrėžė, jog nė vienas iš šių asmenų nebuvo išvykęs iš karantino centro, kuris yra įrengtas netoli sienos su Egiptu, ir nesilankė susibūrimo vietose.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Ashrafas Al-Qudra pranešė, jog susirgusių 30 ir 40 metų vyrų būklė yra stabili.

Izraelis Gazos Ruožui, kurį kontroliuoja islamistų judėjimas „Hamas“, taiko griežtą blokadą.

Ekspertai įspėja, jog epidemija Gazos Ruože gali būti pražūtinga, nes teritorijoje yra plačiai paplitęs skurdas, tankiai gyvena žmonės, o sveikatos priežiūros sistema yra silpna.

Pasak Gazos Ruožo institucijų, savarankiškai izoliavosi per 2,7 tūkst. palestiniečių, daugiausia iš Egipto sugrįžę žmonės.

Atnaujinta 09.29

Kolumbija pranešė apie pirmą mirties nuo koronaviruso atvejį

Kolumbijoje patvirtintas pirmasis mirties nuo koronaviruso atvejis, šeštadienį paskelbė šalies, kurioje nustatyta 210 užsikrėtimo atvejų, sveikatos apsaugos ministras.

Fernando Ruizas pranešė, jog mirė „58 metų vyras, gyvenęs Kartachenos mieste, dirbęs taksi vairuotoju ir per kelias pastarąsias dienas savo automobiliu vežęs du užsienio piliečius“.

Jis mirė kovo 16 dieną, tačiau priežastis buvo nustatyta tik po kelių dienų, pareiškė ministras.

Vyriausybei siekiant sustabdyti COVID-19 plitimą, Kolumbijos gyventojams nuo antradienio vakaro įsigalios privalomos saviizoliacijos tvarka, kuri galios beveik tris savaites.

Ispanijos premjeras įspėjo apie artėjančias sunkias dienas

Šeštadienį Ispanija pradėjo dar aktyviau kovoti su koronaviruso plitimu: mobilizuoti 52 tūkst. papildomų sveikatos priežiūros darbuotojų, taip pat lenktyniaujama su laiku statant lauko ligonines, nes COVID-19 aukų skaičius pašoko net trečdaliu.

„Turime emociškai ir psichologiškai pasiruošti ateinančioms itin sunkioms dienoms“, – Ispanijos premjeras Pedro'as Sanchezas sakė per televiziją transliuotame kreipimesi į tautą. Šalyje užfiksuotos 1 tūkst. 326 mirtys – daugiausiai Europoje po Italijos.

Susirgusiųjų skaičius Ispanijoje pakilo iki 25 tūkst. 926, o labiausiai paveiktas miestas yra sostinė Madridas. Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Maria Jose Sierra teigia, kad dauguma aukų yra vyresni nei 70 metų žmonės, o ypač daug mirusiųjų yra tarp 80 metų ir vyresnių gyventojų.

„Beveik 70 procentų pacientų, paguldytų intensyvios terapijos skyriuose, yra vyresni nei 60 metų amžiaus“, – sako M. J. Sierra. Tačiau maždaug 1-2 procentai į ligonines patekusių pacientų yra ne vyresni nei 20-ies metų amžiaus.

Vyriausybė mobilizavo 52 tūkst. papildomų sveikatos priežiūros darbuotojų padėti sveikatos apsaugos sistemai. Tarp pakviestųjų – 14 tūkst. į pensiją išėjusių gydytojų ir slaugytojų. Taip pat mobilizuoti apie 2 tūkst. 800 karių, kurie dezinfekuoja traukinių stotis ir oro uostus bei padeda apsipirkti pagyvenusiems vienišiems žmonėms bei kitiems pažeidžiamiems gyventojams.

Atnaujinta 08.54

Italijoje siaučiant koronaviruso pandemijai, kuri vos per mėnesį pasiglemžė per 4,8 tūkst. gyvybių, ministras pirmininkas Giuseppe Conte liepė visoje šalyje uždaryti visas bendroves ir gamyklas, išskyrus svarbiausiąsias.

„Pagal vyriausybės sprendimą visoje šalies teritorijoje turi būti sustabdyta gamyba, kuri nėra būtinai reikalinga, lemiamai svarbi, nepakeičiama, kad mums būtų garantuotas svarbiausių prekių ir paslaugų tiekimas“, – pareiškė premjeras per televiziją vėlų šeštadienio vakarą.

Italijos vyriausybės vadovas pabrėžė, jog maisto prekių parduotuvės ir vaistinės toliau veiks. Kokios bendrovės yra „nepakeičiamos“, jis nepaaiškino.

Atnaujinta 08.23

Koronavirusas COVID-19, 7 val. Lietuvos laiku duomenimis, pasaulyje pasiglemžė 12,748 tūkst. gyvybių, juo užsikrėtė 287,546 tūkst. žmonių, o pasveiko – daugiau nei 89 tūkst., skelbia kinų laikraštis „The South China Morning Post“.

Per pastarąją parą patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius padidėjo 25,66 tūkst., o aukų skaičius – 1,581 tūkst. žmonių.

Laikraštis šiuos rodiklius elektroniniu būdu skaičiuoja pagal oficialius atitinkamų šalių duomenis.

Europoje pagal užsikrėtimo ir mirties atvejų skaičių toliau „pirmauja“ Italija.

Iki šeštadienio vakaro nuo koronaviruso šioje šalyje mirė 4,825 tūkst. žmonių, o užsikrėtusiųjų padaugėjo iki 53,578 tūkstančio.

Ispanijoje užsikrėtė 24,926 tūkst. (mirė – 1,326 tūkst.), Prancūzijoje – 14,459 tūkst. (562), Vokietijoje – 13,957 tūkst. (44), Šveicarijoje – 6,1 tūkst. (56), Didžiojoje Britanijoje – 5,018 tūkst. (233), Nyderlanduose – 2,994 tūkst. (106), Austrijoje – 2,388 tūkst. (6), Belgijoje – 2,257 tūkst. (37), Norvegijoje – 1,742 tūkst. (7), Švedijoje – 1,623 tūkst. (16), o Danijoje – 1,255 tūkst. (9).

Jungtinėse Valstijose iki penktadienio vakaro buvo užfiksuota 22,177 tūkst. užsikrėtimo atvejų, o mirė 278 žmonės.

Azijoje „tebepirmauja“ Kinija – koronaviruso aukų skaičius šioje šalyje nuo 2019 metų gruodžio pasiekė 3,261 tūkstančio. Taip pat buvo užregistruota 81,054 tūkst. užsikrėtimo atvejų.

Pietų Korėjoje per pastarąją parą buvo patvirtinti 98 nauji užsikrėtimo COVID-19 atvejai ir du mirties atvejai. Taigi bendras užsikrėtusiųjų skaičius šalyje pasiekė 8,897 tūkst., o mirė – 104 žmonės.

Irane aukų skaičius pasiekė 1,566 tūkst., o užsikrėtusiųjų skaičius – 20,61 tūkstančio.

Japonijos teritorijoje buvo nustatyta 1,767 tūkst. užsikrėtimo atvejų, o mirė – 53 žmonės.

Po mažiau nei 1 tūkst. užsikrėtimo atvejų buvo užfiksuota dar daugiau nei 150 pasaulio šalių ir teritorijų.

Leidinio duomenys yra nuolat koreguojami pagal gaunamą oficialią informaciją.

Dėl koronaviruso visame pasaulyje namuose lieka beveik milijardas žmonių.

Karantinas jau paveikė daugiau kaip trečdalį amerikiečių, įskaitant trijų didžiųjų JAV miestų Niujorko, Los Andželo ir Čikagos gyventojus. Manoma, kad apribojimus sugriežtins ir daugiau valstijų.

Lombardijoje – dar griežtesnis karantinas

Šiaurės Italijoje esančiame Lombardijos regione įvedamos dar griežtesnės karantino priemonės koronaviruso plitimui pažaboti, informuoja BBC.

Remiantis vėlų šeštadienio vakarą paskelbtomis naujomis taisyklėmis, gyventojams draudžiama lauke užsiimti sportine veikla, net ir po vieną. Taip pat nuo šiol neveiks pardavimo automatai, uždrausti kassavaitiniai miestų gatvėse po atviru dangumi vykstantys ūkininkų turgūs.

Vyriausybė verslams liepė nutraukti visą veiklą, išskyrus „būtinųjų“ prekių ir paslaugų teikimo grandines. Sustabdyti visi statybų darbai – išimtis padaryta tik ligoninių statybai ir kelių bei geležinkelių tiesimui.

Tokių žingsnių imtasi po to, kai šeštadienį Italija paskelbė apie beveik 800 naujų koronaviruso aukų. Pastarąjį mėnesį COVID-19 Italijoje jau nusinešė 4 tūkst. 825 gyvybes, t. y. daugiausiai pasaulyje. Lombardijos regionas nuo protrūkio kenčia labiausiai visoje šalyje. Čia jau užregistruotos 3 tūkst. 95 mirtys. Lombardijoje karantinas įvestas kovo 8 d., tad Italijos vyriausybė tikėjosi pirmųjų pagerėjimo ženklų iš būtent šio regiono.

Šeštadienį Italijos premjeras Giuseppė Contė įsakė visoje valstybėje nutraukti „nebūtinąsias“ prekes ir paslaugas teikiančių verslų veiklą. Tiesa, kol kas nepatikslinta, kurie konkrečiai verslai turimi omenyje. Toliau dirbs vaistinės, prekybos centrai, paštai ir bankas, kursuos viešasis transportas.

JAV viceprezidento ir jo žmonos koronaviruso testų rezultatai neigiami

JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as ir jo žmona naujuoju koronavirusu neužsikrėtė. Apie tai šeštadienį paskelbė viceprezidento spaudos tarnyba.

„Malonu pranešti, kad tiek viceprezidento Mike'o Pence'o, tiek jo žmonos Karen Pence COVID-19 testo rezultatai yra neigiami“, – viceprezidento atstovė spaudai Katie Miller teigia tviterio žinutėje.

Kiek anksčiau M. Pence'as pranešė apie ketinimą pasidaryti koronaviruso testą, nes infekcija neseniai buvo nustatyta vienam iš jo biuro darbuotojų.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi