Pasaulyje

2015.10.01 11:38

Rusijos diplomatijos vadovas: nuogąstavimai, kad oro smūgių taikinys nėra IS, – nepagrįsti

BNS 2015.10.01 11:38

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ketvirtadienį atmetė kaltinimus, kad Maskvos oro smūgių taikinys yra ne „Islamo valstybės“ džihadistai ir kad per juos žuvo civilių žmonių.  

„Gandai, kad šių aviacijos smūgių taikinys yra ne IS pozicijos nėra pagrįsti“, – sakė jis žurnalistams Niujorke po susitikimo su savo kolega iš JAV Johnu Kerry.

Rusijos diplomatijos vadovas pridūrė, kad neturi duomenų apie civilių aukas.

Rusija trečiadienį surengė antskrydžius karo draskomoje Sirijoje, kurie buvo jos pirmoji karinė intervencija už buvusios Sovietų Sąjungos ribų nuo Afganistano okupacijos 1979 metais.

Rusijos karo aviacija kartu su Sirijos vyriausybės lėktuvais smogė taikiniams keliose provincijose. Šie antskrydžiai surengti Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui siekiant perimti iniciatyvą iš JAV vadovo Baracko Obamos stumiant konkuruojantį planą, kaip sutriuškinti „Islamo valstybės“ (IS) džihadistus Sirijoje.

Karinė kampanija buvo pradėta „atsiliepiant į Sirijos vadovybės prašymą padėti kovoti su ISIL ir kitomis teroristinėmis grupuotėmis“, – sakė S. Lavrovas, pavartodamas kitą „Islamo valstybės“ akronimą.

Bet Prancūzija ir Jungtinės Valstijos netruko pareikšti abejonių, kad Maskvos taikinys nėra IS džihadistai.

Pagrindinės Sirijos opozicinės grupės lyderis Khaledas Khoja irgi sakė, jog per Rusijos antskrydį žuvo 36 civiliai, ir pareiškė, kad Maskva siekia sustiprinti Damasko režimą.

S. Lavrovas pažymėjo, kad Rusijos kariškių taikinys yra tik „teroristiniai būriai“, ir pridūrė, jog Maskva paprašė amerikiečių pareigūnų paremti savo kaltinimus tvirtais įrodymais.

„Jie išsakė abejonių, teigdami, kad esama įrodymų, kuriuos mes paprašėme parodyti mums“, – sakė Rusijos diplomatijos vadovas.

„Prasidėjo kalbos, kad per šiuos smūgius nukentėjo civiliai asmenys. Mums tokie duomenys nežinomi, – pažymėjo jis. – Mes labai rūpestingai sekame, kad šie tiksliniai smūgiai būtų tiksliniai ir kad jų taikiniai būtų išimtinai... teroristinių būrių pozicijos.“

Rusijos gynybos ministerija nurodė, kad buvo surengta 20 skrydžių ir smogta aštuoniems IS taikiniams, įskaitant vieną vadavietę kalnuose.

Rusijos dienraštis „Kommersant“ ketvirtadienį citavo vieną karinį šaltinį, kuris sakė, kad į Rusijos oro pajėgų kontingentą įeina bombonešiai Su-24M ir Su-34, taip pat naikintuvai Su-30 ir kovos sraigtasparniai Mi-24.