Pasaulyje

2020.03.20 22:18

JK vyriausybė laikinai mokės 80 proc. atlyginimo už prarastą darbą

BNS 2020.03.20 22:18

Jungtinės Karalystės vyriausybė kompensuos 80 proc. atlyginimo, bet ne daugiau kaip 2500 svarų sterlingų per mėnesį, darbo dėl koronaviruso pandemijos krizės netekusiems privačių įmonių darbuotojas, pranešė JK finansų ministras, skelbia britų nacionalinis transliuotojas BBC.

Rishis Sunakas per spaudos konferenciją pažadėjo, kad vyriausybė finansiškai padėti visiems darbo dėl krizės netekusiems.

„Pirmą kartą istorijoje vyriausybė finansiškai rems ne verslą, o darbuotojus“, – pabrėžė ministras.

JK vyriausybės manymu, ši priemonė leis įmonėms išsaugoti darbo vietas, net jei jų darbuotojai negali dirbti dėl pandemijos.

R. Sunakas paragino privačias įmones prisiimti atsakomybę už savo darbuotojus, patekusius į sunkią padėtį.

„Aš suprantu, kad situacija yra labai sunki. Mes, vyriausybė, darome viską, kad palaikytume jus. Ir aš prašau jūsų padaryti viską, kad padėtumėt savo darbuotojams“, – kreipėsi ministras į privatų verslą.

JK kompanijos iki birželio pabaigos atleidžiamos nuo pridėtinės vertės mokesčio, joms suteikiamos galimybės gauti beprocentinę paskolą metams, paskelbė R. Sunakas.

Jis pažadėjo kitą savaitę paskelbti tolesnes priemones, leidžiančias paskolas be palūkanų gauti ir smulkiam bei vidutiniam verslui.

Britų vyriausybės paskelbtas valstybės paramos ekonominių priemonių paketas vertinamas apie 30 mlrd. svarų sterlingų.