Pasaulyje

2020.03.20 19:45

JAV sėkmingai išbandė hipergarsinę raketą

ELTA 2020.03.20 19:45

JAV ginkluotosios pajėgos skelbia sėkmingai išbandžiusios hipergarsinę raketą. Raketa, kurios greitis penkiskart didesnis už garso greitį, buvo paleista iš bandymų poligono Havajų saloje Kauajyje ir nuskriejo į numatytą vietą, penktadienį pranešė Pentagonas.

Rusija praėjusį gruodį paskelbė tapusi pirmąja pasaulyje šalimi, pradėjusia eksploatuoti hipergarsines raketas. Tokių ginklų sistemų sukūrimas Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui buvo prestižo reikalas.

Hipergarsinės raketos laikomos potencialiai pavojingesnėmis už įprastas balistines ar sparnuotąsias raketas, nes priešiškos gynybos sistemos sunkiai jas numuša. JAV gynybos departamentas penktadienį pareiškė, kad tokios raketos yra labai manevringos ir gali skrieti skirtingame aukštyje. Jos dėl savo didelio greičio per minutes gali pasiekti taikinius už šimtų ar net tūkstančių kilometrų.

Todėl hipergarsinių raketų kūrimas yra vienas „didžiausių prioritetų“, pabrėžė Pentagonas.

Rusija gruodį pradėjo eksploatuoti „Avangard“ tipo hipergarsines raketas. Tarpžemyninių raketų veikimo nuotolis, Rusijos duomenimis, yra 4 000 km. Jų greitis esą 20 kartų viršija garso greitį, įmanomas net 27 kartus didesnis nei garso greitis – tai būtų daugiau kaip 33 000 km/h.

Rusijos duomenimis, „Avangard“ raketos gali pramušti bet kokį šiuo metu esantį gynybos skydą. V. Putinas praeityje šias raketas yra pavadinęs „absoliučiu ginklu“, kuris „praktiškai yra neįveikiamas“. Hipergarsines raketas kuria ir Kinija.