Pasaulyje

2020.03.20 15:55

Italijos medikai atvėrė ligoninės duris: pamatykite, kaip atrodo darbas

LRT.lt 2020.03.20 15:55

Italijoje nuo koronaviruso mirė daugiau žmonių nei Kinijoje, kur atsirado virusas. Šiuo metu šalis išgyvena didžiausią krizę nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos, o jos pabaiga kol kas nėra aiški.

Vyriausybei pritarus griežtoms karantino priemonėms naujojo koronaviruso plitimui stabdyti, visoje Italijos teritorijoje nuo antradienio ribojamos visos kelionės ir draudžiami visi vieši susibūrimai. Vestuvės ir laidotuvės uždraustos, barams ir restoranams nurodyta darbą baigti 18 val.

Policijos pareigūnai vis dažniau patruliuoja gatvėse ir veja šeimas, išėjusias pasivaikščioti, atgal į savo namus. Siekiama užtikrinti, kad niekas be svarbios priežasties nebūtų lauke. Nuo penktadienio Lombardijoje, Italijos regione, pasitelkta ir armija, kad būtų užtikrinta, jog gyventojai laikosi karantino priemonių.

„Prašymas panaudoti armiją buvo priimtas ir 114 kareivių bus pasiskirstę visoje Lombardijoje“, – spaudos konferencijoje sakė regiono prezidentas Attilio Fontana.

Vis dėlto, nepaisant griežtų priemonių, užsikrėtusiųjų ir mirčių skaičius auga. „Worldometers“ duomenimis (15 val.), Italijoje patvirtinta 41 tūkst. koronaviruso atvejų, per 3 tūkst. asmenų mirė nuo viruso ir 4 tūkst. pasveiko.

Didžiausia atvejų koncentracija yra šalies šiaurėje, kur mirusieji laikomi vietoje, kadangi laidojimas yra griežtai draudžiamas. Ne ką geresnė situacija ir gyviesiems – koronavirusu užsikrėtę pacientai yra gydomi lauko ligoninėse ir yra suguldyti, išrikiuoti valstybinių ligoninių koridoriuose. O gydytojai ir slaugytojai taip pat užsikrečia dėl apsaugos priemonių trūkumo, skelbia CNN.

Yra ženklų, teikiančių viltį, kad naujų atvejų raudonojoje zonoje, Šiaurės Italijoje, gali sumažėti, tačiau ekspertai sako, kad dar per anksti tai laikyti patikima tendencija.

Remiantis naujausiais oficialiais duomenimis, intensyvios terapijos skyriuose yra daugiau nei 2000 žmonių visoje Italijoje – labiausiai nukentėjusioje Europos šalyje. Daugiausia jų yra Lombardijoje, kur krizė kilo vasario 23 d., tačiau daugelis baiminasi, kad atsiras naujų vietų toliau į pietus, kur yra silpnesnė infrastruktūra ir kur kas mažiau žmonių laikosi karantino priemonių.

Buvęs Europos ir Italijos virusologų draugijos prezidentas bei Paduvos universiteto virusologijos ir mikrobiologijos profesorius CNN sakė, kad, praėjus kiek daugiau nei savaitei karantino, jis tikėjosi pamatyti pirmuosius pokyčių požymius, tačiau kol kas pagerėjimo nematyti.

„Tikėjomės, kad po beveik 10 dienų šios naujos priemonės prives prie pokyčių, bet skaičiai vis dar auga. Taigi nemanau, kad šiandien galima numatyti, kada tai baigsis“, – CNN sakė jis.

Sąlygos Italijos ligoninėse

„Sky News“ žurnalistas lankėsi pagrindinėje ligoninėje Bergame, labiausiai nukentėjusiame Italijos mieste. „Tai tiesiog baisu“, – tokiais žodžiais jis apibūdino tai, ką pamatė.

Jis pasakoja, kad su komanda jie buvo vedami ligoninės koridoriais, girdimos žmonių aimanos, o daugelio jų būklė – kritiška. Kaip teigiama, ligoninėse net nebėra palatų – dėl lovų trūkumo pacientai guldomi tiesiog koridoriuose, laukimo kambariuose, išnaudojama kiekviena erdvė.

Medikai susiburia prie naujo paciento: prijungiami monitoriai, lašelinė, o svarbiausia – respiratoriai, be jų pacientai neišgyventų. Atrodo, kaip intensyviosios terapijos skyrius, tačiau iš tikrųjų tai tik skubios pagalbos skyriai.

Žurnalistas papasakoja, kad Bergamo miesto ligoninė pakvietė juos visus pamatyti, kaip atrodo katastrofiškai ekstremali situacija, kurios iki šiol niekas nebuvo patyręs.

„Jie nori, kad jūs tai pamatytumėte. Jie nori, kad pasaulio gyventojai suabejotų savo vyriausybių atsakymais, nes nebegali būti pasiteisinimo, kad niekas nežinojo“, – rašo jis.

Skubiosios pagalbos vadovas dr. Roberto Cosentini sako, kad jie niekada nieko panašaus nebuvo matę, o jis ir jo darbuotojai įspėja kitas šalis, ypač Jungtinę Karalystę, kad jie greitai gali su tuo susidurti.

„Tai labai sunki pneumonija, todėl ji yra didžiulė apkrova kiekvienai sveikatos sistemai, nes mes kasdien matome nuo 50 iki 60 pacientų, kurie ateina į mūsų skubiosios pagalbos skyrių sirgdami plaučių uždegimu, o dauguma jų yra tokie sunkūs, kad jiems reikia labai daug deguonies“, – aiškina jis.

Ketvirtadienį buvo pranešta, kad Italijoje mirė koronavirusu užsikrėtęs gydytojas, kuris dirbo Kodonjo miesto, esančio Italijos šiaurėje, ligoninėje. Jam buvo 57-eri metai, pranešė „Euronews“.

Gydytojui Marcello Natali nustatyta dviguba pneumonija, pirmiausia jis gulėjo Kremonos miesto ligoninėje, o vėliau buvo nugabentas į Milaną.

Viename iš paskutinių interviu, kuriuos M. Natali davė prieš tai, kai jam buvo nustatytas COVID-19, jis sakė, kad jam tenka dirbti be pirštinių, nes jos tiesiog pasibaigė.

Gydytojas taip pat pasakojo, kad nuo vasario 28 d. Kodonjo mieste ir netoliese esančiame Kazale 14 iš 35 gydytojų buvo gydomi arba buvo karantine.

Nuotraukų galerijoje – kaip COVID-19 paveikė Italijos ligoninių darbą.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo