Pasaulyje

2015.10.05 11:40

JAV gynybos sekretorius: Rusijos prieiga Sirijoje „pasmerkta žlugti“

BNS2015.10.05 11:40

JAV gynybos sekretorius trečiadienį apkaltino Rusiją kurstant puspenktų metų besitęsiantį Sirijos pilietinį konfliktą ir pareiškė, kad Maskvos karinis įsikišimas šioje karo draskomoje šalyje yra „pasmerktas žlugti“.  

Kalbėdamas žurnalistams Pentagone netrukus po to, kai Rusija surengė pirmas oro atakas Sirijoje, A. Carteris sakė, kad Maskvos intervencija į karinį konfliktą prilygsta „benzino pylimui į ugnį“.

„Rusijos prieiga pasmerkta žlugti, – sakė A. Carteris. – Viliuosi, kad jie prieis prie požiūrio taško, kuriame sieks savo tikslų skirtingais būdais, turinčiais daugiau prasmingumo.“

Rusijos karo lėktuvai oro reidus surengė Homso provincijoje, nurodė JAV pareigūnai, o Sirijos saugumo šaltinis ir valstybinė žiniasklaida sakė, kad antskrydžiai buvo surengti ir Hamos provincijoje.

Rusija apie savo oro reidus perspėjo JAV likus tik valandai iki antskrydžių ir konkrečiai nenurodė, kur jie bus surengti.

Anksčiau Pentagonas buvo pakartotinai nurodęs, jog reikalinga užtikrinti konfliktinių situacijų šalinimą, kad būtų išvengta atsitiktinių koalicijos ir Rusijos lėktuvų susidūrimo karo veiksmų zonoje.

Nors Rusija nurodė, kad atakuoja „Islamo valstybės“ pajėgas, A. Carteris sakė, kad visi į rodymai rodo, jog trečiadienio atakų taikinys buvo ne ši ekstremistinė džihadistų grupuotė.

„Atrodo, kad buvo (smūgiuojama) rajonuose, kur galbūt nėra ISIL pajėgų“, – sakė A. Carteris, panaudodamas alternatyvų IS grupuotės pavadinimą.

Atskirai kalbėjęs vienas gynybos pareigūnas nurodė, kad rusų oro smūgiai buvo surengti siekiant paremti Damasko režimą.

Pareigūnas, kuris prašė nenurodyti jo pavardės, sakė, kad reidų taikiniai buvo tie patys, kuriuos Rusijos žvalgybos orlaiviai identifikavo per pastarosiomis dienomis surengtus skrydžius.

„Jie smogė rajonuose, kuriuos jie apžvalgė per pastarąją savaitę ar maždaug tokiu laikotarpiu“, – sakė pareigūnas.

Bet Rusijos gynybos ministerija sakė, kad jos naikintuvai surengė 20 skrydžių Sirijoje ir sudavė smūgius „aštuoniems „Islamo valstybės“ taikiniams“, įskaitant vieną džihadistų vadavietę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.