Pasaulyje

2015.10.05 11:39

Sirijos opozicijos lyderis: per Rusijos oro smūgį žuvo 36 civiliai

BNS2015.10.05 11:39

Per Rusijos oro smūgį Sirijoje trečiadienį žuvo 36 civiliai, AFP sakė pagrindinės opozicinės grupės lyderis ir pareiškė, kad Maskva siekia sustiprinti Damasko režimą.  

Khaledas Khoja, Vakarų remiamos Nacionalinės koalicijos, kuri apima opozicines grupes ir kovotojus, vadovas sakė, jog vietos aktyvistai ir tarybos nariai perdavė 36 žmonių, tarp jų penkių vaikų, vardus, kurie žuvo centrinėje Homso provincijoje.

„Visos aukos buvo civiliai“, – sakė Kh. Khoja interviu, kurį jis davė Niujorke Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos kuluaruose.

„Tad visiškai aišku, kad Rusijos intervencija yra skirta paremti režimą, paremti daugiau žudynių Sirijoje ir sukurti dar labiau chaotišką atmosferą“, – sakė jis.

Jis perspėjo, kad intervencija įžiebs „išsivadavimo kovą“ prieš Rusiją ir Iraną, pagrindinius prezidento Basharo al Assado remėjus.

Kh. Khoja pridūrė, kad Rusija surengė 20 oro smūgių Sirijoje ir kad jis laukia informacijos iš kitų rajonų.

Opozicijos lyderis sako, kad Rusija veidmainiavo, kai neseniai kalbėjo apie diplomatinį sprendimą.

„Rusai kalbėjo apie politinį sureguliavimą, bet dabar aišku, kad jie naudoja savo politinę prieigą tam, kad pridengtų karinę intervenciją Sirijoje“, – sakė Kh. Khoja.

Jis pažymėjo, kad Rusija atrodė „kiek lankstesnė“, kai jis rugpjūčio mėnesį lankėsi Maskvoje ir susitiko su užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu.

„Šios dienos smūgis parodė, kad Rusija mums melavo“, – sakė jis.

Trečiadienį surengti Rusijos antskrydžiai trijose Sirijos provincijose yra pirmoji Maskvos karinė intervencija už buvusios Sovietų Sąjungos ribų nuo 1989 metų, kai sovietų pajėgos, neatsilaikiusios prieš islamo kovotojų puolimą, buvo priverstos užbaigti karą Afganistane.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt