Pasaulyje

2015.10.05 11:38

Rusija ir JAV susitiks aptarti antskrydžius Sirijoje

ELTA 2015.10.05 11:38

Planuojamas skubus Rusijos ir JAV pokalbis, kuriame bus aptarta karinė padėtis Sirijoje, norint išvengti susidūrimų, skelbia BBC.

Rusijos pareigūnai praneša, kad trečiadienį jų oro pajėgos įvykdė apie 20 atakų prieš „Islamo valstybės“ grupuotę.

Tačiau JAV baiminasi, kad apšaudyti buvo ne „Islamo valstybės“ (IS) taikiniai, o prezidento Basharo al-Assado opozicinės grupės.

JAV vykdo oro atakas prieš IS Sirijoje ir Irake.

NATO pranešė, kad susitarimo tarp Rusijos ir JAV vadovaujamumų pajėgų puolant IS beveik nebuvo. Trečiadienį JAV pranešė apie Rusijos vykdomus antskrydžius buvusios informuotos iki jų likus mažiau nei valandai.

Rusijos užsienio reikalų ministras Segėjus Lavrovas sakė, kad būtina „bendradarbiauti, jei šalys nori išvengti netyčinių incidentų“. Jo kolega iš JAV Johnas Kerry sakė, kad pokalbis įvyks „kaip įmanoma greičiau“, tikimasi, kad derybos vyks ankstyvą ketvirtadienį.

Rusijos gynybos ministerija trečiadienį patvirtino, kad jos naikintuvai pradėjo oro antskrydžius prieš „Islamo valstybės“ pozicijas Sirijoje. Šios šalies prezidento B. al Assado administracija pasveikino tokį Rusijos sprendimą, pridūrusi, kad karinė parama buvo suteikta Damasko prašymu.