Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.20 10:23

Šimtai ES piliečių buvo informuoti, kad neturi teisės pasilikti Britanijoje

LRT.lt 2020.03.20 10:23

Šimtai Europos Sąjungos (ES) piliečių buvo informuoti, kad jie neturi teisės pasilikti Jungtinėje Karalystėje (JK), nors buvo pateikę prašymus dėl imigracijos statuso po „Brexito“, rodo duomenys, kuriuos turi „The Independent“.

Ketvirtadienį paskelbti duomenys rodo, kad 300 žmonių prašymai įsikurti JK buvo atmesti. Šie asmenys neturės teisės gyventi Didžiojoje Britanijoje pasibaigus 2021 m. birželio mėn. terminui, nebent jie sėkmingai šį sprendimą apskųstų teismui, rašo „The Independent“.

Vis dėlto skaičius išlieka proporcingai mažas, nes iš viso buvo išnagrinėta beveik 3 milijonai paraiškų, tačiau matomas žymus padidėjimas nuo praėjusiais mėnesiais pateiktų duomenų, kai buvo atmesta vos 7 žmonių prašymai.

Ankstesni prašymai buvo atmesti dėl nusikalstamumo žymės, tačiau dauguma paskutiniųjų – dėl to, kad pareiškėjas negalėjo pateikti visų reikalingų dokumentų.

Nors šis skaičius vis dar proporcingai mažas, vis dėlto tai sukėlė nerimą dėl tokio staigaus paraiškų atmetimo skaičiaus padidėjimo. Vidaus reikalų ministerija teigė, kad paraiškų tikrinimas vyksta atsakingai ir sąžiningai – prieš atmetant, stengiamasi surinkti visus reikiamus įrodymus, o sprendimai nėra priimami lengvai.

„The3million“ kampanijos grupės įkūrėjas Mike`as Bohnas „The Independent“ sakė esąs susirūpinęs dėl to, kad nors iki 2020 m. vasario mėn. nebuvo atmesta paraiškų dėl „tinkamumo priežasčių“, dabar tas skaičius smarkiai išaugo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi