Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.19 23:21

JAV prezidento posto siekiančiam Bidenui skirta Slaptosios tarnybos apsauga

BNS 2020.03.19 23:21

Buvusiam JAV viceprezidentui Joe Bidenui, šiuo metu siekiančiam prezidento posto, nuo antradienio skirta Slaptosios tarnybos apsauga, pranešė televizija CNN, remdamasi informuotais šaltiniais.

„JAV Slaptoji tarnyba gali patvirtinti, kad vidaus reikalų sekretoriaus pareigas einantis Chadas Wolf, pasikonsultavęs su JAV Kongreso patarėjais, pritarė pasiūlymui skirti apsaugą kandidatui į prezidentus, buvusiam viceprezidentui Josephui Bidenui. Dėl nusistovėjusios praktikos ir operatyvinių klausimų, susijusių su saugumo užtikrinimu, Slaptoji tarnyba neaptarinėja saugomų asmenų atžvilgiu taikomų priemonių ir metodų“, – CNN citavo tarnybos atstovą.

Televizijos pranešime sakoma, kad jos šaltiniai atskleidė, jog Slaptoji tarnyba priskyrė J. Bidenui slapyvardį „Celtic“ („Keltas“).

J. Bideno, kuris šiuo metu yra Demokratų partijos pirminių rinkimų kampanijos lyderis, štabas šios informacijos kol kas nepatvirtino.

Slaptosios tarnybos apsauga J. Bidenui anksčiau buvo taikoma kaip JAV viceprezidentui. Ji buvo atšaukta 2017 metų viduryje, praėjus pusmečiui po kadencijos pabaigos.

Anksčiau šį mėnesį J. Bideno rinkimų kampanijos štabas paprašė skirti apsaugą šiam kandidatui.

Kaip pranešė televizija „ABC News“, toks prašymas pirmiausiai buvo pateiktas protestuotojų grupėms sutrikdžius keletą kampanijos renginių, kuriuose dalyvavo J. Bidenas.

Pats J. Bidenas anksčiau irgi sakė, kad Slaptosios tarnybos apsauga jam tampa vis reikalingesnė.

Tuo metu pagrindinio J. Bideno varžovo Bernie Sanderso kampanijos atstovai niekaip nekomentavo šio kairiųjų pažiūrų pretendento saugumo klausimų, nurodė CNN.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi