Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.19 14:45

Kai kurios Azijos šalys išgyvena antrąją koronaviruso bangą?

LRT.lt 2020.03.19 14:45

Vos šiek tiek atsikvėpusios nuo koronaviruso protrūkio, Pietų Korėja, Kinija ir Singapūras išgyvena antrąją bangą – fiksuojami nauji įvežtiniai viruso atvejai, rašo BBC.

Kinija, kurioje ir pradėjo plisti naujasis koronavirusas, neturi naujų susirgimų, kilusių šalies viduje. Vis dėlto nustatyti 34 naujai viruso atvejai – susirgę asmenys, neseniai grįžę į šalį. Singapūras taip pat užfiksavo 47 naujus užsikrėtusiųjų koronavirusu atvejus, iš kurių – 33 buvo atvežtiniai, o 30 užsikrėtusių asmenų – sugrįžę Singapūro gyventojai.

Pietų Korėja ketvirtadienį pastebėjo naują šuolį – 152 koronaviruso atvejai, tačiau neaišku, kiek iš jų buvo atvežtiniai.

Japonija trečiadienį pranešė apie 3 naujus atvejus. Tačiau Hokkaido, labiausiai nukentėjęs Japonijos regionas, kur užfiksuoti 154 atvejai, panaikina nepaprastoji padėtis, kuri buvo įvesta vasario mėn. pabaigoje. Valdžios pareigūnai tvirtina, kad viruso plitimas buvo sustabdytas. Vis dėlto raginama žmones išlikti atsargiems ir likti namuose.

„Mes ėmėmės galingų priemonių, kad susilaikytume nuo išėjimo, tačiau nuo šiol pereisime prie infekcijos plitimo rizikos mažinimo etapo, vykdydami socialinę ir ekonominę veiklą“, – trečiadienį BBC sakė gubernatorius Naomichi Suzuki.

Uhano mieste, kur ir prasidėjo koronaviruso protrūkis ir buvo uždarytas šių metų pradžioje, nebuvo nustatyta jokių atvejų viduje ir 34 atvejai – atvežti iš užsienio. Uhano gyventojams, kurie buvo uždaryti namuose apie 6 savaites, leista palikti namus, jeigu nesiburiama į grupes. Taip pat kai kuriems verslams buvo leista atnaujinti darbą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi