Pasaulyje

2020.03.19 14:55

Ne visi lietuviai nuo karantino bėga namo: Ispaniją iškeitė į Portugalijos paplūdimius

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.03.19 14:55

Kol Užsienio reikalų ministerija (URM) skelbia, ką reikia žinoti ketinantiems grįžti į Lietuvą karantino metu, dalis tautiečių nusprendė bėgti nuo karantino ir kuo toliau nuo Lietuvos.

Lietuvis Juozas Surblys LRT TELEVIZIJAI pasakoja, kad jis bėgo iš Ispanijos, kur dabar paskelbtas karantinas, į Portugaliją.

„Kolegos šiandien pranešė, kad čia (Portugalijoje – LRT past.) irgi įvedamas karantinas. Ir nuo 12 valandos nakties visi privalo sėdėti namuose. Aš nežinau, kaip bus mums, nes mes esame „namuose ant ratų“. Tai turbūt mes čia kaip sėdėjome, taip ir sėdėsim“, – sako lietuvis.

Visai netoli, Tenerifėje, galioja griežti apribojimai: negalima vaikščioti paplūdimiuose, negalima lankytis restoranuose, baruose. J. Surblys pasakoja, kad „gyvenimas ant ratų“ išmokė turėti maisto atsargų bent 2–3 savaitėms, todėl specialiai karantinui ir nesiruošia.

„Tiesą sakant, aš net neįsivaizduoju, kaip tai vyks – ar policija mus vaikys, žiūrės kur kas vaikštom? Užsikrėsti kažkokių specialių sąlygų neturime, nes nesilankome viešose vietose, mes gyvenome laukiniame paplūdimyje“, – pasakoja lietuvis.

„Sekmadienį nuėjau išsimaudyti ir jau grįžtant pareigūnai paprašė palikti paplūdimį. Tada pagalvojau, jeigu negalima nė išsimaudyti, reikia vykti į Portugaliją. Per 15 minučių susikroviau daiktus ir išdūmiau čia“, – kaip sugalvojo pabėgti į Portugaliją pasakoja lietuvis.

Vyras pasakoja, kad su juo šiuo metu yra dar pora lietuvių. Jis visą karantino laikotarpį žada praleisti Portugalijoje.

Labas rytas, Lietuva II d. Aleksandras Špilevojus užsirakino teatre: izoliacijoje galima atrasti daug įdomių dalykų ir užsiėmimų

Savo ruožtu LRT RADIJO bendradarbė Ispanijoje Kristina Nastopkaitė teigia, kad neverta bėgti iš ten, kur jau yra užsikrėtusiųjų. Tokiu būdu, anot jos, galima pernešti virusą į kitą vietą.

„Taip panašiai nutiko Ispanijoje. Epidemija Ispanijoje prasidėjo Madride, ten ir dabar yra daugiausia užsikrėtusiųjų – apie 5 tūkst. Visoje Ispanijoje šiandien jau užregistruota apie 14 tūkst. užsikrėtusiųjų koranavirusu. Kai praėjusią savaitę Madride buvo paskelbta, kad bus uždaromos mokyklos, tai daugybė Madrido gyventojų nuvyko į Valenciją, į tos pakrantės miestus, kur dažniausiai vasarojama, ir taip pernešė užkratą į Ispanijos pakrantę“, – teigia korespondentė.

Jos teigimu, šiuo metu yra labai sunku vertinti situaciją – Vyriausybė teigia, kad viskas „bus gerai“, nors premjeras Pedro Sanchezas pripažino, kad situacija gali būti blogesnė negu yra dabar.

„Neramina medikų žinutės. (...) Jie teigia, kad Ispanija yra nepasiruošusi tokiai krizei, kad labai greitai pradės trūkti lovų ligoninėse, reanimacijoje. Madride taip jau yra ir, matyt, netrukus bus pradedami naudoti viešbučiai lengviems ligoniams. Na, žinoma, pradeda trūkti kaukių ir kitų labai reikalingų dalykų apsisaugoti. Iš tikrųjų ramu nėra“, – teigia K. Nastopkaitė.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

Ispanijoje nuo koronaviruso infekcijos plitimo pradžios užfiksuoti mažiausiai 17 147 užsikrėtimo atvejai. Tai ketvirtadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija. 767 infekuotieji mirė, 1 107 pasveiko. Daugiausia užsikrėtusiųjų nustatyta Madrido regione.Trečiadienį ministerija informavo apie 13 716 užsikrėtusiųjų ir 558 koronaviruso aukas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt