Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.19 09:44

Niūriausios JT prognozės dėl koronaviruso: darbo gali netekti iki 25 mln. žmonių

Jungtinių Valstijų prezidentas, kalbėdamas apie koronaviruso pandemiją, pareiškė save laikantis „karo meto prezidentu“. Vokietijos kanclerė pandemiją pavadino „didžiausiu iššūkiu šaliai po Antrojo pasaulinio karo“. Į tautą ji kreipėsi pirmą kartą per 15 metų valdymo laikotarpį.

Jungtinės Tautos (JT) prognozuoja, kad dėl koronaviruso darbo visame pasaulyje gali netekti 25 milijonai žmonių, prarastos pajamos – siekti 3,5 trilijono dolerių. Europos centrinis bankas (ECB) ketina skirti 750 milijardų eurų ir taip padėti šalims kovoti su pasekmėmis. O JAV kongresas patvirtino 100 milijardų dolerių paramos verslui paketą.

Žinios. Vakar vakare iš Santaros klinikų pabėgo galimai koronavirusu užsikrėtusi 13-metė

Muzikantai prisitaikė

Vietoj gyvo garso koncertų – pasirodymas prieš telefono kamerą, gerbėjams socialiniuose tinkluose. Justinas Trawickas koncertuodavo kone kas antrą dieną. Bet dėl koronaviruso teko atšaukti visus pasirodymus.

„100 procentų mano pajamų iš muzikos ir grojimo gitara gyvai. Ir, tokiems kaip aš, pasirodymų atšaukimas gelia lėtai, bet skaudžiai, kalbu apie pinigus, nes vis tiek turiu mokėti nuomą, sveikatos, automobilio draudimus, už degalus, maistą“, – aiškina muzikantas.

Muzikantas rado išeitį – koncertus transliuoja iš namų ir renka aukas iš besiklausančiųjų. Per du tokius pasirodymus sako padengęs prarastas penkių atšauktų pasirodymų pajamas.

„Manau, kad mes leidžiame žmonėms šiek tiek atsipalaiduoti, kai dabar aplink tiek daug streso. Žmonės yra žmonės, jie parduotuvėse kovoja dėl paskutinio tualetinio popieriaus“, – sako J. Trawickas.

Tragiškos pasekmės ekonomikai

Ir prisitaikyti prie naujų sąlygų teks ne tik muzikantams. JT skaičiuoja, kad pačiomis niūriausiomis prognozėmis dėl koronaviruso pandemijos ir įvedamų apribojimų, darbo gali netekti iki 25 milijonų žmonių, maždaug tiek gyvena Australijoje. Prarastos pajamos gali siekti pusketvirto trilijono dolerių – tai daugiau nei 20 metų Europos Sąjungos (ES) biudžetas.

Dėl koronaviruso valstybėms įvedant vis naujus ribojimus, alternatyvų sako nematantis šios lagaminų parduotuvės Vokietijoje savininkas.

„Mums tai didžiulė finansinė žala, pirmą kartą nuo pat verslo pradžios, prieš daugiau nei 61-erius metus, mes užsidarėme ilgiau nei dienai“, – teigia lagaminų parduotuvės savininkas Peteris Buescheris.

Ekonomistai sako, kad labiausiai nukentės dirbantieji savarankiškai, kai įprastai būtent jie būna ekonominio atsigavimo variklis. Šalys, kovojančios su pandemija, jau ruošiasi recesijai: planuoja milijardines injekcijas ir sveikatos apsaugai ir ekonomikoms ir žada paramą netekusiems darbo.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

„Tai rimta. Vertinkite – tai rimtai. Po Vokietijos suvienijimo, ne, po Antrojo pasaulinio karo nebuvo tokio iššūkio mūsų šaliai, kai tiek daug priklauso nuo visų mūsų solidarumo“, – tikina Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

Kokia rimta situacija, rodo Vokietijos kanclerės kalba – į tautą ji kreipėsi pirmą kartą per 15 metų valdymo, neskaitant Naujųjų metų sveikinimų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi