Pasaulyje

2020.03.19 07:58

Pompeo kaltina Kiniją slepiant tikruosius duomenis apie koronaviruso plitimą

BNS 2020.03.19 07:58

JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo pareiškė, kad Kinijos valdžia nepateikia pilnų duomenų apie koronaviruso plitimą.

„Tai dalykai, kuriuos darė kinų Komunistų partija ir kurie sukėlė grėsmę visam pasauliui ir jo tautoms. Jie nebuvo pakankamai atviri“, – trečiadienį pareiškė JAV diplomatijos vadovas Seano Hannity (Šono Haničio) laidoje.

„Kinijos vyriausybė žinojo apie šią riziką, nustatė ją; ji buvo pirmoji, kuri apie ją sužinojo, bet veltui iššvaistė brangias dienas, leidusi žmonėms išvykti iš Uhano į tokias vietas kaip Italija, kuri dabar labai smarkiai kenčia“, – kalbėjo M. Pompeo.

Pasak jo, Kinija ir toliau slepia tikrąją informaciją, todėl išsiunčia iš šalies užsienio žurnalistus, kurie rašo tiesą, atjungia nuo interneto žmones, kurie yra pasirengę apie tai pranešti.

„Čia ir slypi grėsmė, problema, – sakė M. Pompeo. – Labai svarbu... yra tai, kad mes privalome pasistengti gauti šią informaciją iš kinų Komunistų partijos, kad galėtume padėti savo medicinos specialistams čia, Jungtinėse Valstijose, gauti teisę išgelbėti amerikiečių ir žmonių visame pasaulyje gyvybes.“