Pasaulyje

2020.03.19 06:55

Italijoje nuo koronaviruso mirė daugiau žmonių nei Kinijoje, o Europoje – jau per 100 tūkst. užsikrėtimo atvejų

BNS, ELTA, LRT.lt 2020.03.19 06:55

Italijoje nuo koronaviruso mirė daugiau žmonių nei Kinijoje, kur atsirado virusas, praneša BBC. Europoje užregistruotų užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius peržengė 100 tūkstančių. Europos Komisija ketvirtadienį pažadėjo Bendrijoje suformuoti medicininių apsaugos priemonių ir respiratorių strateginį rezervą, kad padėtų valstybėms narėms kovoti su koronaviruso epidemija.

Ketvirtadienį Monakas pranešė, kad koronavirusu užsikrėtė šalies princas Albertas, praneša AP.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

Atnaujinta 22.42

Serbija nuo kovo 20 dienos uždaro sienas

Serbija nuo kovo 20 dienos 8 val. vietos laiku uždaro sienas, pranešė šalies prezidentas Aleksandras Vučičius.

„Uždaromi visi pasienio kontrolės punktai, išskyrus krovinių gabenimui“, – ketvirtadienį vakare surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo Serbijos prezidentas.

„Mes peržengėme 100 COVID-19 atvejų skaičių, 55 šia liga susirgusiųjų hospitalizuoti, iš jų šeši – sunkios būklės“, – pabrėžė jis.

Naujausiais duomenimis, patvirtintų COVID-19 atvejų Serbijoje per pastarąją parą padaugėjo 14 iki 103, tačiau mirčių nuo šios ligos šioje Balkanų valstybėje kol kas nebuvo.

Atnaujinta 22.37

JAV ragina piliečius vengti bet kokių kelionių į užsienį, o išvykusius – sugrįžti namo

Jungtinės Valstijos ketvirtadienį perspėjo piliečius vengti vykti į užsienį, pasaulyje siaučiant koronaviruso pandemijai, taip pat paragino išvykusius kuo greičiau sugrįžti namo, jeigu tai įmanoma.

„Šalyse, kur komercinės išvykimo galimybės tebėra prieinamos, JAV piliečiai, gyvenantys Jungtinėse Valstijose, turėtų nedelsdami susiruošti grįžti į Jungtines Valstijas – nebent jie yra pasiruošę likti užsienyje neribotą laikotarpį“, – sakoma Valstybės departamento pranešime, siunčiančiame aukščiausio lygio perspėjimą vengti lankytis užsienyje.

„Užsienyje gyvenantys JAV piliečiai turėtų vengti bet kokių tarptautinių kelionių“, – pridūrė departamentas.

Valstybės departamentas pridūrė, kad vis daugiau šalių įveda laikinus kelionių suvaržymus, o oro bendrovės atšaukia reisus, todėl sklandžios kelionės tampa nebeįmanomos.

Vašingtonas pabrėžė, kad kai kurios JAV ambasados yra mažiau pajėgios padėti savo piliečiams, daliai jų darbuotojų išvykus dėl koronaviruso sukeliamo susirgimo COVID-19 pandemijos.

Atnaujinta 22.34

Britanijos karalienė ragina gyventojus „dirbti išvien“, kad būtų įveiktas koronavirusas

Britanijos karalienė Elzbieta II ketvirtadienį pareiškė, kad „mes visi turime atlikti gyvybiškai svarbų vaidmenį“ kovojant su koronaviruso pandemijos sukelta krize, pirmąkart oficialiai komentuodama šį protrūkį.

Jungtinės Karalystės monarchė, dėl epidemijos anksčiau nei planuota išvykusi iš Londono į Vinzoro pilį netoli sostinės, paragino britus semtis stiprybės iš praeities, šaliai žengiant į „didelio nerimo ir netikrumo laikotarpį“.

„Prisimenu, kad mūsų valstybės istorija buvo sukurta žmonių ir bendruomenių, suėjusių dirbti išvien, susitelkusių į mūsų apjungtas pastangas, siekiant bendro tikslo“, – sakoma Bakingamo rūmų paskelbtame Jos Didenybės pranešime.

„Dabar, labiau nei kada nors pastaruoju metu, mes visi turime atlikti gyvybiškai svarbų vaidmenį kaip asmenys – šiandien ir ateinančiomis dienomis, savaitėmis ir mėnesiais“, – pabrėžė ji.

„Esu tikra, kad esame pasiruošę priimti šį iššūkį. Galite neabejoti, kad mano šeima ir aš savo vaidmenį esame pasiruošę atlikti“, – pridūrė ji.

Atnaujinta 22.30

Sakartvele – ne maisto parduotuvių uždarymas, pagrindinių produktų kainų reguliavimas

Sakartvelo valdžia dėl koronaviruso infekcijos plitimo uždraudė mažmeninę prekybą šalyje, išskyrus maisto produktais, vaistais ir degalais.

„Mes vis labiau įsitikiname, kad koronaviruso plitimas šalyje įgauna pagreitį, todėl Valstybės saugumo taryba nusprendė uždaryti visas mažmeninės prekybos vietas, išskyrus maisto prekių parduotuves, vaistinių tinklus, degalines ir paštą“, – pranešė premjeras Georgijus Gacharija.

„Tarybos posėdyje, dalyvaujant prezidentei Salomei Zurabišvili, svarstėme nepaprastosios padėties šalyje paskelbimą. Noriu pabrėžti, kad šiandien tokio poreikio nėra, nors pritarus prezidentei, tokia padėtis gali būti paskelbta skubiai“, – sakė vyriausybės vadovas.

„Toks sprendimas gali būti ryt, poryt – kai tik to prireiks, sveikatos apsaugos sistemos specialistams rekomendavus“, – pridūrė jis.

Tuo tarpu žemės ūkio ir aplinkosaugos ministras Levanas Davitašvilis pranešė, jog nuspręsta griežtai reguliuoti pačių svarbiausių maisto produktų kainas.

„Sieksime užkirsti kelią devynių maisto produktų kainų nepagrįstam augimui. Tai – ryžiai, makaronai, saulėgrąžų aliejus, cukrus, miltai, kviečiai, pieno milteliai, grikiai ir pupelės“, – sakė jis.

„Vyriausybė gali kompensuoti šių produktų importuotojams kainų ir valiutų kainų skirtumus, kad būtų patenkintas šalies poreikis, bet kainų augimo šalies viduje nebus“, – pridūrė ministras.

Naujaisiais duomenimis, Sakartvele užfiksuota 40 ūminės kvėpavimo takų ligos COVID-19 atvejų ir neužfiksuota nė vienos mirties nuo jos.

Atnaujinta 22.27

D. Trumpas siūlo kruiziniuose laivuose įkurti plaukiojančias ligonines COVID-19 gydymui

D. Trumpas ketvirtadienį pasiūlė pertvarkyti kruizinius laivus į plaukiojančias ligonines, siekiant duoti atkirtį koronaviruso epidemijai.

Bendrovės „Carnival Corporation“, valdančios kruizų agentūrą „Carnival Cruise Line“, valdybos pirmininkas Micky Arisonas „pateikė pasiūlymą – tai buvo dosnus pasiūlymas“, – per spaudos konferenciją sakė D. Trumpas.

„Jis sakė turintis laivų, kurie idealiai tiktų tam, ką mes darome“, – pridūrė prezidentas ir paaiškino, kad šie laivai yra „dideli ir turi daug kajučių“.

„Jeigu mums prireiktų laivų, daug patalpų, jie būtų prišvartuoti Niujorke, Los Andžele, San Fransiske ir įvairiose [kitose] vietose“, – aiškino D. Trumpas.

„Carnival“ yra didžiausia pasaulyje kruizų bendrovė.

Jungtinėse Valstijose sparčiai gausėjant užsikrėtimų COVID-19 atvejų ir didėjant laisvų lovų ligoninėse poreikiui, vyriausybė trečiadienį išsiuntė kariuomenės 1 000 vietų laivą ligoninę „USNS Comfort“ į Niujorką, vieną labiausiai protrūkio paveiktų valstijų.

Kol kas neaišku, kada šis laivas atplauks į Niujorko uostą.

Atnaujinta 21.37

Ukrainoje – trečias mirties nuo COVID-19 atvejis

Ukraina ketvirtadienį vakare pranešė apie trečiąjį šalyje mirties nuo naujojo koronaviruso sukeltos COVID-19 ligos atvejį.

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, jog Ivano Frankivsko ligoninėje nuo COVID-19 mirė moteris. Apie jos amžių nepranešama, tačiau teigiama, jog moteris į gydymo įstaigą kreipėsi per vėlai, kad būtų galima išgelbėti jos gyvybę. Moteris mirė per parą nuo hospitalizavimo.

Naujaisiais duomenimis, Ukrainoje užfiksuotas 21 ūminės kvėpavimo takų ligos COVID-19 atvejis. Per pastarąją parą jų padaugėjo penkiais, o mirčių skaičius išaugo iki trijų.

Atnaujinta 21.28

Jungtinėje Karalystėje nuo koronaviruso mirė 137 žmonės

Ketvirtadienį Anglijoje nuo koronaviruso mire 29 žmonės, iš viso mirusiųjų skaičius Jungtinėje Karalystėje pakilo iki 137, skelbia CNN.

Skelbiama, kad ketvirtadienį mirusiems asmenims buvo tarp 46 ir 96 metų, jie turėjo sveikatos sutrikimų.

Šeši žmonės mirė Škotijoje, du – Velse, vienas – Šiaurės Airijoje.

Atnaujinta 21.14

Prancūzijoje mirė dar 108 koronavirusu užsikrėtę žmonės, aukų padaugėjo iki 372

Prancūzijoje koronaviruso epidemija nusinešė dar 108 žmonių gyvybių, o bendras aukų skaičius išaugo iki 372, ketvirtadienį paskelbė vyriausiasis sveikatos apsaugos pareigūnas Jerome'as Salomonas.

„Užsikrėtusiųjų skaičius dvigubėja kas keturios dienos“, – žurnalistams sakė jis ir pridūrė, kad Prancūzijoje koronavirusas plinta „sparčiai ir intensyviai“.

Atnaujinta 20.29

Europoje – jau per 100 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų

Europoje užregistruotų užsikrėtimo naujuoju koronavirusu SARS-nCOV-2 atvejų skaičius peržengė 100 tūkstančių, rodo ketvirtadienį vakare paskelbti naujienų agentūros AFP apibendrinti duomenys.

Remdamasi oficialiais šaltiniais, agentūra nurodė, kad iki ketvirtadienio 17 val. Grinvičo (19 val. Lietuvos) laiku Europoje buvo užregistruota 100 470 koronaviruso infekcijos COVID-19 atvejų. Iš šių pacientų mirė 4 752 žmonės – tai yra, daugiau negu Azijoje, kur užsikrėtė mažiausiai 94 253 žmonės, o 3 417 mirė.

Šis diagnozuotų atvejų skaičius atspindi tik nedidelę dalį visų užsikrėtimų, nes daugelis šalių testus atlieka tik asmenims, kuriems pasireiškia sunkiausi simptomai.

Atnaujinta 19.30

Brazilija 15-ai dienų uždaro savo sienas su kaimynėmis, išskyrus Urugvajų

Brazilija ketvirtadienį paskelbė 15 dienų uždaranti savo valstybės sienas su beveik visomis kaimyninėmis valstybėmis, siekdama sustabdyti koronaviruso plitimą.

Ministerijos potvarkiu uždaromas įvažiavimas iš visų kaimyninių valstybių, išskyrus Urugvajų. Savo sieną su Venesuela Brazilija uždarė antradienį.

Atnaujinta 19.26

JT vadovas: nevaržomai plintantis koronavirusas gali nusinešti milijonus gyvybių

Naujojo koronaviruso aukomis gali tapti milijonai žmonių, ypač neturtingose šalyse, jeigu jam bus leista nevaržomai plisti, ketvirtadienį perspėjo Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas, ragindamas pasaulį bendrai koordinuoti pastangas viruso plitimui pažaboti.

„Jeigu leisime virusui plisti kaip gaisrui – ypač labiausiai pažeidžiamuose pasaulio rajonuose – jis pražudys milijonus žmonių“, – sakė A. Guterresas.

„Pasaulio solidarumas yra ne tik moralinė būtinybė – juo suinteresuoti esame visi“, – pridūrė jis.

Atnaujinta 19.21

Italijoje per parą nuo koronaviruso mirė 427 žmonės

Italijoje per parą nuo koronaviruso mire 427 žmonės. Iš viso šalyje nuo COVID-19 mirė 3405 žmonės, o tai – daugiau nei visoje Kinijoje buvo aukų nuo koronaviruso fiksavimo pradžios.

Kinijoje, ketvirtadienio duomenimis, nuo COVID-19 mirė 3245 asmenys.

Atnaujinta 18.51

Skelbiama, kad JAV per dieną atlieką 10 tūkst. tyrimų dėl koronaviruso

JAV viceprezidentas Mike`as Pence`as, kuris yra specialios prezidento administracijoje suburtos dėl koronaviruso darbo grupės vadovas, sako per dieną šalyje atliekama apie 10 tūkst. tyrimų dėl koronaviruso.

„Valstybės ir privačios laboratorijos yra priverstos įstatymo pranešti apie visus koronaviruso tyrimus tiesiai Ligų kontrolės ir prevencijos centrui, kuris Amerikos visuomenei ir tyrėjams pateiks naujausią ir svarbiausią informaciją“, – teigia jis.

Atnaujinta 18.22

Trumpas: JAV suteikė leidimą gydyti COVID-19 vaistais nuo maliarijos

JAV suteikė leidimą naudoti maliarijos gydimui skirtą preparatą chlorokiną gydyti naujojo koronaviruso infekcijai COVID-19, ketvirtadienį pranešė prezidentas Donaldas Trumpas.

„Galėsime padaryti šį vaistą beveik iškart prieinamą – ir štai kur FDA (Maisto ir vaistų administracija) itin puikiai pasirodė“, – žurnalistams sakė D. Trumpas.

„Jie atliko patvirtinimo procesą – [preparatas] buvo patvirtintas. Vietoje daug, daug mėnesių jie pasirūpino, [kad tai būtų padaryta] nedelsiant, – tęsė prezidentas. – Galėsime padaryti šį vaistą prieinamą pagal receptą.“

Pirminiai tyrimai rodo, kad D. Trumpo minėtų vaistų sudėtyje esantis chlorokvinas, kuris skirtas gydyti maliariją ir autoimunines ligas, gali padėti gydyti naująjį koronavirusą.

Vaistas pripažįstamas kaip saugus daugeliui pacientų, tačiau gali turėti šalutinių efektų, tokių kaip traukuliai, pykinimas, vėmimas, kurtumas, regos pokyčiai ir žemas kraujospūdis, rašo CNN.

Atnaujinta 17.51

Siera Leonė dėl koronaviruso stabdo visus tarptautinius skrydžius

Siera Leonė ketvirtadienį paskelbė stabdanti visus tarptautinius skrydžius į šią skurdžią Vakarų Afrikos valstybę ir iš jos, taip siekiant apriboti naujojo koronaviruso plitimą.

Šalies susisiekimo ministerija pranešime teigė, kad draudimas įsigalios šeštadienį ir galios iki tolesnio pranešimo. Minsisterija pridūrė, kad „vienintelė išimtis“ bus taikoma greitosios medicinos pagalbos skrydžiams.

Siera Leonėje dar nėra užsikrėtusiųjų koronavirusu, tačiau kaimyninėse šalyse Gvinėjoje ir Liberijoje atvejų jau užfiksuota.

Atnaujinta 17.33

Estijoje COVID-19 diagnozuota dviem savanoriams gelbėtojams

Estijoje koronaviruso infekcija diagnozuotas dviem savanoriams, padėdavusiems šiuo susirgimu užsikrėtusiems žmonėms, ketvirtadienį informavo Gelbėjimo tarnyba.

Diagnozės buvo patvirtintos kovo pradžioje. Prieš pasireiškiant simptomams, savanoriai nesilankė gelbėjimo bazėse ir nekontaktavo nei su kolegomis, nei su žmonėmis, kuriems reikalinga pagalba, todėl žinia, kad jie susirgo COVID-19 pasiekė jų darbovietę ne iš karto.

Kaip pranešama, abudu užsikrėtusieji gydomi namuose.

Pasak šios organizacijos generalinio direktoriaus pavaduotojo Andreas Anvelto (Andrėjo Anvelto), tik laiko klausimas, kada pirmieji užsikrėtimo atvejai paveiks ir kitus tarnybos narius.

„Jungtiniame gelbėjimo tinkle yra daugiau nei 4 000 žmonių. Mūsų žmonės reaguoja visoje Estijoje, todėl esame visiškai pasiruošę kovoti su infekcija. Jokiomis aplinkybėmis nedarysime jokių nuolaidų užtikrindami Estijos gyventojų saugą ir saugumą“, – patikino A. Anveltas.

Pasak jo, kadangi gelbėtojai dirba pamainomis, visada yra laisvų budinčiųjų.

„Paprašėme visų mūsų darbuotojų ir savanorių stebėti savo sveikatos būklę ir tučtuojau pasilikti namuose atsiradus karščiavimui ar kitiems peršalimo simptomams, taip pat susilaikyti nuo artimo kontakto su aplinkiniais. Tas pats taikytina ir neseniai sugrįžusiems iš kelionių į užsienį ar kontaktavusiems su koronaviruso nešiotojais“, – sakė A. Anveltas.

Atnaujinta 16.58

93 metų Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II ir 98-erių jos vyras princas Filipas koronaviruso pandemijos akivaizdoje keliasi į Vindzoro pilį.

Filipas čia atvyko ketvirtadienį, pranešė rūmų atstovė. Anot duomenų, jis iš Sandringamo dvaro atskraidintas sraigtasparniu. Karalienė Bakingemo rūmus taip pat paliko ketvirtadienį, skelbia britų žiniasklaida. Kartu automobilyje sėdėjo ir abu jos šunys – korgiai Candy ir Vulcanas.

Karalienė su vyru Vindzore visad leidžia Velykas, dabar jie čia atvyko anksčiau. Abu monarchai dėl garbingo jų amžiaus laikomi ypač pažeidžiamais Covid-19 atžvilgiu.

„Woldometers“ (10 val.) duomenimis, Italijoje užfiksuoti 35 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų, pranešama apie 3 tūkst. mirčių ir 4 tūkst. pasveikusių asmenų. Iš viso pasaulyje užsikrėtusiųjų skaičius siekia virš 219 tūkst.,beveik 9 tūkst. mirčių. Pasveiko kiek daugiau nei 85 tūkst. asmenų.

Italijos premjeras Giuseppe Conte ketvirtadienį pareiškė, kad karantinas labiausiai nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusioje Europos šalyje bus pratęstas po balandžio 3-osios. „Priemonės, kurių ėmėmės, privalo būti pratęstos po pirminio termino“, – sakė ministras pirmininkas leidiniui „Corriere della Sera“.

Vokietijoje užfiksuoti 10 999 koronaviruso atvejai, ketvirtadienį skelbia oficialius duomenis skelbiantis Roberto Kocho visuomenės sveikatos institutas. Užsikrėtimo atvejų skaičius per vieną dieną padidėjo 2 801. Nuo koronaviruso šalyje mirė 20 žmonių. Labiausiai nuo viruso nukentėjo Šiaurės Reinas-Vestfalija, kur užfiksuoti 3 033 susirgimo atvejai.

Pandemijos židiniu tapusi Europa dabar prašo pagalbos iš Kinijos. Pekinas į Italiją, kurioje laikinos ligoninės statomos automobilių aikštelėse, jau atsiuntė medikų komandą ir įrangos.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas koronavirusą vadiną žmonijos priešu. Pasak jo, su juo kovoti padės ne tik izoliacija, bet reikia atlikti kuo daugiau tyrimų.

Atnaujinta 16.24

Indija dėl viruso savaitei uždraudė atvykstančius tarptautinius skrydžius

Visi atvykstantys tarptautiniai skrydžiai į Indiją bus uždraudžiami vienai savaitei nuo šio sekmadienio, ketvirtadienį paskelbė šalies vyriausybė, pranešusi apie naujausias priemones kovai su koronaviruso pandemijos plitimu.
Prieš nacionalinį šalies ministro pirmininko Narendros Modžio kreipimąsi į tautą vėlų ketvirtadienį vietos laiku, vyriausybė paskelbė pranešimą, kuriame teigė, kad „iki kovo 22 dienos Indijoje nebus leidžiama nutūpti jokiems reguliariems komerciniams keleiviniams lėktuvams“.

Atnaujinta 16.21

Latvijoje ketinama išdalyti mokiniams 5 tūkst. išmaniųjų įrenginių nuotoliam mokymusi

Latvijos švietimo ir mokslo ministerija pranešė kartu su partnerėmis pasirengusi išdalyti apie 5 tūkst. išmaniųjų įrenginių jų neturintiems moksleiviams nuotoliam mokymuisi.

Ministerija taip pat skelbia teikianti prašymą vyriausybei finansuoti tokį projektą.

Ministerija išsiaiškino, kad nei kompiuterio, nei išmaniojo telefono su interneto ryšiu – neišvengiamų įrenginių nuotoliniam mokymuisi, namuose neturi tik apie 3 proc. šalies moksleivių.

Siekdama šią problemą išspręsti ministerija kreipėsi į šalyje veikiančius mobiliojo ryšio operatorius ir kitus tokios įrangos tiekėjus.

„Bite Latvija“ jau pasiūlė 3 tūkst., „Latvijas Mobilais telefons“ – beveik 2,3 tūkst. išmaniųjų įrenginių. Abi šios bendrovės kartu su jais pasiūlė nemokamą mobilųjį ryšį.

Atnaujinta 16.10

Belgijoje koronavirusas jau nusinešė daugiau nei 20 gyvybių

Belgijoje koronavirusu užsikrėtusių asmenų yra 1795, ketvirtadienį paskelbė Sveikatos apsaugos ministerija. Per pastarąją parą užregistruoti 309 nauji užsikrėtimo atvejai, septyni pacientai mirė. Iš viso koronaviruso aukų šalyje padaugėjo iki 21.

Belgijos ligoninėse gydomi 634 užsikrėtusieji, 130 iš jų – intensyvios terapijos skyriuose, o 88 taikomas dirbtinis plaučių ventiliavimas. Taip pat pažymima, kad 155 pacientų pasveiko ir buvo išrašyti iš ligoninių.

Atnaujinta 16.10

Šveicarijoje užsikrėtimų koronavirusu skaičius viršijo 3 800

Šveicarijoje užsikrėtimo naujuoju koronavirusu skaičius išaugo iki 3 888, ketvirtadienį skelbė Šveicarijos sveikatos priežiūros institucijos, praneša „Reuters“.

Šalyje nuo koronaviruso infekcijos mirė jau 33 žmonės. Didžioji dalis mirusių buvo senyvo amžiaus ir turėjo kitų sveikatos problemų.

Apie koronaviruso atvejus jau yra pranešusios daugiau kaip 150 šalių ir teritorijų. Pasauliniu mastu koronavirusu užsikrėtė per 219 tūkst. žmonių, 8 969 mirė. 5 724 iš jų mirė už Kinijos, kurioje pernai prasidėjo koronaviruso protrūkis, ribų. Daugiau kaip 85 500 susirgusių pasveiko.

Atnaujinta 15.58

JK paneigė gandus, kad planuojama uždaryti Londono transporto tinklą

Didžiosios Britanijos vyriausybė ketvirtadienį paneigė ketinanti apriboti keliones į Londoną ir iš jo, sostinėje įsisiūbavus kalboms apie tokį atsaką į koronaviruso pavojų.

„Nėra jokių planų uždaryti Londono transporto tinklą“, – žurnalistus patikino vienas premjero Boriso Johnsono atstovas.

„Be to, tikimybė, kad bus apribotos kelionės į Londoną ir iš jo,yra nulinė“, – pridūrė jis.

Pareigūnas pasmerkė kai kuriuos neseniai pasirodžiusius pranešimus šiuo klausimu kaip „labai nenaudingus“, teigdamas, kad tokia informacija „be reikalo jaudina žmones“, socialiniuose tinkluose pasklidus gandams.

Atnaujinta 15.34

Koronaviruso pandemijos krečiama ES žada kurti būtiniausių medicinos atsargų rezervą

Europos Komisija ketvirtadienį pažadėjo Bendrijoje suformuoti medicininių apsaugos priemonių ir respiratorių strateginį rezervą, kad padėtų valstybėms narėms kovoti su koronaviruso epidemija.

Atsaką į viruso protrūkį kordinuojantis eurokomisaras Janezas Lenarčičius pareiškė, kad kol kas tik „pusė tuzino“ iš 27 ES narių informavo prisidėsiančios prie šio plano, nors Briuselis pažadėjo padengti 90 proc. išlaidų.

Tačiau eurokomisaras pasveikino naujieną, kad kai kurios iš narių, įskaitant Vokietiją, anksčiau atsisakiusią dalintis savo turimomis atsargomis su ES kaimynėmis, panaikino tokį draudimą.

„Nusprendė suformuoti pagalbos atsargų rezervą, kad galima būtų greitai gauti priemonių kovai su šia liga. Šis strateginis pagalbos rezervas bus panaudotas paremti šalims, labiausiai stokojančioms įrangos“, – nurodė jis.

„Mintis yra ta, kad valstybė narė įsigyja įrangos atsargų, o Europos Sąjunga iš dalies finansuoja šių atsargų įsigijimą, apmokėdama iki 90 proc. jų kainos“, – sakė jis žurnalistams.

Remiantis informaciniu pranešimu, pradinis pagalbos atsargų biudžetas sieks 50 mln. eurų, ir penktadienį įsigalios atitinkamas įstatymas, leisiantis valstybėms narėms prašyti dotacijų.

Atnaujinta 15.00

Rusijoje – 199 asmenų, užsikrėtusių koronavirusu

Vietos žiniasklaida praneša, kad Rusijoje žmonių, užkrėstų koronavirusu, skaičius padidėjo iki 199 žmonių – 52 per dieną.

Atnaujinta 14.53

Vokietijos gynybos ministrė: į kovą su koronavirusu šaukiami rezervininkai

Vokietija šaukia dešimtis tūkstančių rezervininkų padėti šaliai kovoti su koronaviruso pandemija, ketvirtadienį paskelbė gynybos ministrė Annegret Kramp-Karrenbauer.

Armija pirmuosius rezervininkus pradėjo mobilizuoti savaitgalį, sakė ministrė ir pridūrė, kad kiti rezervo kariai bus pasitelkti konkrečiais šaukimais ir visuotiniu šaukimu.

Didžiausioje Europos ekonomikoje yra 75 tūkst. rezervininkų, kuriems armija atnaujino kontaktines detales, sakė ministrė.

Atnaujinta 14.47

Estijoje užsikrėtusiųjų koronavirusu padaugėjo iki 267; aštuoni žmonės hospitalizuoti

Estijoje koronaviruso sukeliama liga COVID-19 susirgusiųjų skaičius ketvirtadienį padidėjo iki 267, o aštuoni pacientai buvo hospitalizuoti, pranešė pareigūnai.

Kaip sakė socialinių reikalų ministras Tanelis Kiikas, per pastarąją parą naujuoju koronavirusu užsikrėtusių žmonių padaugėjo nereikšmingai – devyniais atvejais, tačiau tikrąjį infekuotųjų skaičių sunku įvertinti, nes tyrimai atliekami ne visiems pajutusiems numanomus infekcijos simptomus.

Nuo sausio 31 dienos šalyje iš viso buvo atlikti 2 259 tyrimai dėl COVID-19.

Daugumai pacientų pasireiškia vidutinio sunkumo simptomai, bet minėtus aštuonis žmones teko guldyti į ligoninę. Vis dėlto intensyvioji slauga jiems nėra reikalinga.

Šiuo metu šalies laboratorijos gali išanalizuoti 500–600 ėminių per dieną.

Atnaujinta 14.17

Irane mirus dar 149 žmonėms, koronaviruso aukų padaugėjo iki 1 284

Iranas ketvirtadienį paskelbė, kad nuo naujojo koronaviruso šalyje mirė dar 149 žmonės, o bendras mirties atvejų skaičius padidėjo iki 1 284.

Irane, viename iš labiausiai koronaviruso paveiktų šalių, COVID-19 infekcija diagnozuota 18 407 asmenims, rodo duomenys, pateikti sveikatos apsaugos viceministro Alirezos Raisi.

Atnaujinta 14.11

Nuo penktadienio Lietuvos oro uostuose ribojamas patekimas į terminalus

Siekiant mažinti koronaviruso infekcijos riziką, nuo penktadienio visuose Lietuvos oro uostuose pradedamas riboti patekimas į terminalus, teigiama pranešime spaudai.

Informuojama, kad į terminalo vidų bus įleidžiami tik keleiviai, kurie su savimi turės numatomo skrydžio bilietą fiziniu ar elektroniniu formatu. Svarbus pokytis laukia ir pasitinkančiųjų – jie atvykstančius keleivius galės pasitikti tik lauke, prie keleivių terminalų.

Pasitinkančių laukimo tvarką prižiūrės ir išvykstančių keleivių bilietų tikrinimą dar prieš įeinant į terminalą atliks Lietuvos oro uostų aviacinio saugumo darbuotojai, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Atnaujinta 14.03

Ukraina iš TVF prašo skubios finansinės pagalbos

Ukraina pradėjo konsultacijas su Tarptautiniu valiutos fondu (TVF) dėl skubios finansinės pagalbos koronaviruso pandemijos padariniams šalyje švelninti ir tęsias derybas dėl ilgalaikės kreditavimo programos, pranešė šalies centrinis bankas.

„Derybų rezultatai paaiškės artimiausiomis savaitėmis“, – pareiškė Ukrainos nacionalinio banko vadovas Jakovas Smolijus.

Atnaujinta 14.03

Liuksemburgas uždaro oro uostą keleiviams

Liuksemburgas paskelbė ketinantis iki kitos savaitės uždaryti savo tarptautinį oro uostą keleiviams, taip siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą Europoje. Daugelis skrydžių Liuksemburge jau yra atšaukti, tačiau į šią šalį vis dar skraidina „British Airways“ ir KLM.

„Tikrai norime, kad iki pirmadienio nebeliktų keleivių, nes tai tiesiog nesąmonė“, – sakė Liuksemburgo gynybos, vidaus saugumo ir mobilumo ministras Francois Bauschas.

Tiesa, krovinių pervežimas oro uoste nenutrūks. Pernai Liuksemburgo oro uostas aptarnavo 4,4 mln. keleivių.

Atnaujinta 14.02

Ispanijoje koronaviruso protrūkio aukų padaugėjo iki 767

Ispanija ketvirtadienį, kad naujojo koronaviruso aukų skaičius per pastarąją parą išaugo apie 30 proc. iki 767 žmonių.

Be to, šalyje užsikrėtusiųjų infekcija COVID-19 padaugėjo iki 17 147; per parą jų skaičius išaugo apie 25 proc., nurodė Sveikatos apsaugos ministerija. Manoma, kad šie skaičiai toliau didės, plečiantis galimybės atlikti testus dėl COVID-19.

Atnaujinta 14.01

JAV sustabdė migrantų iš Salvadoro deportavimą

Jungtinės Valstijos dėl koronaviruso pandemijos sustabdė nelegaliai į šalį patekusių salvadoriečių deportavimą, paskelbė Salvadoro pareigūnai.

„Skrydžiai sustabdyti, – trečiadienį sakė Salvadoro aukšto rango pareigūnė Carolina Recinos (Karolina Resinos). – Nuo [antradienio] grįžimas sustabdytas iki atskiro pranešimo.“

Ši Centrinės Amerikos valstybė dar nėra patvirtinusi užsikrėtimo koronavirusu atvejų, bet praėjusį savaitgalį jos Kongresas paskelbė nepaprastąją padėtį, suvaržė judėjimo laisvę, uždraudė atvykti užsieniečiams, o visų piliečių pareikalavo 20 dienų laikytis karantino.

Salvadoriečiai, kurie pastarosiomis savaitėmis buvo deportuoti iš JAV, 30 dienų bus laikomi karantino centruose izoliuoti nuo visuomenės, kad būtų užkirstas kelias galimam viruso plitimui, sakė C. Recinos.

Ji nenurodė, kada, jos nuomone, JAV pratęs salvadoriečių, nelegaliai kirtusių Amerikos sieną, deportavimą.

Atnaujinta 13.52

Lotynų Amerikai kovojant su virusu, Čilė paskelbė nelaimės padėtį

Čilė paskelbė nelaimės padėtį ir atidėjo konstitucinį referendumą, o kelios kitos Lotynų Amerikos šalys įvedė naktinę komendanto valandą, regionui trečiadienį dėl koronaviruso išplėtus karantino priemones.

Čilės paskelbtos priemonės galios 90 dienų ir padės apsaugoti šalies ligonines bei medicinos darbuotojus, sakė prezidentas Sebastianas Pinera.

„Ginkluotosios pajėgos galės veikti kaip tikros sveikatos pajėgos, bendradarbiaudamos su visais mūsų sveikatos priežiūros sistemos pareigūnais“, – sakė jis, turėdamas galvoje nuostatą, leidžiančią kariškiams dalyvauti teikiant pagalbą.

Nelaimės padėties paskelbimas taip pat leidžia riboti judėjimo laisvę.

Atnaujinta 13.20

Estijoje užsikrėtusiųjų koronavirusu padaugėjo iki 267

Estijoje koronaviruso sukeliama liga COVID-19 susirgusiųjų skaičius ketvirtadienį padidėjo iki 267, pranešė socialinių reikalų ministras Tanelis Kiikas.

Pasak jo, per pastarąją parą naujuoju koronavirusu užsikrėtusių žmonių padaugėjo nereikšmingai – devyniais atvejais, tačiau tikrąjį infekuotųjų skaičių sunku įvertinti.

Nuo sausio 31 dienos šalyje iš viso buvo atlikti 2 229 tyrimai dėl COVID-19.

Atnaujinta 13.19

Estijos Vyriausybės priemonės COVID-19 pandemijos padariniams šalinti – 2 mlrd. eurų

Estijos vyriausybės numatytų priemonių naujojo koronaviruso pandemijos padariniams šalyje šalinti vertė siekia 2 mlrd. eurų, o tai – 7 proc. per metus sukuriamo bendrojo vidaus produkto, pranešė premjeras.

„Šio priemonių paketo tikslas – sušvelninti padėtį per sunkiausią krizės etapą, užtikrinti ekonomikos funkcionavimą ir sudaryti sąlygos jai vėl augti“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį kalbėjo Juri Ratas (Juris Ratas).

Pasak jo, šis priemonių paketas apima ir 1 mlrd. eurų sumos garantijas bankų jau suteiktoms paskoloms bei 500 mln. eurų paskolas per „Kredex“ įstaigą apyvartinėms lėšoms.

Premjeras taip pat pranešė, jog laikinai stabdomos valstybės įmokos į antrosios pakopos pensijų fondus, tačiau valstybė kovo-gegužės mėnesiais kompensuos pajamų netektis 1-3 nedarbingumo dėl ligos dienomis.

Kaip BNS jau skelbė, Estijos draudimo nuo nedarbo fondo valdyba priėmė galutinį sprendimą du mėnesius mokėti 70 proc. atlyginimų dydžio pašalpas sunkioje padėtyje atsidūrusių įmonių darbuotojams, tam skiriant 250 mln. eurų, tai yra apytikriai ketvirtadalį dabar fonde sukauptų lėšų.

Atnaujinta 12.41

Čekijoje per parą užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius padidėjo daugiau kaip penkis kartus

Čekijoje per pastarąją parą užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius padidėjo daugiau kaip penkis kartus. Tai ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Pasak žinybos atstovų, trečiadienį šalyje buvo nustatyta 110 naujų užsikrėtimo atvejų. Iki ketvirtadienio ryto infekuotųjų skaičius išaugo iki 572. Penki žmonės serga labai sunkiai. Jie prijungti prie dirbtinio plaučių ventiliavimo ir kraujo cirkuliavimo organizme palaikymo aparatų.

Atnaujinta 12.24

Vyriausiasis ES derybininkas „Brexito“ klausimais užsikrėtė koronavirusu

Europos Sąjungos (ES) vyriausiasis derybininkas „Brexito“ klausimais M. Barnieras tviteryje pranešė užsikrėjęs koronavirus.

„Norėčiau jus informuoti, kad mano tyrimų rezultatai buvo teigiami dėl COVID-19. Man sekasi gerai ir esu geros nuotaikos. Aš vykdau visas būtinas rekomendacijas, kaip ir mano komanda. Visiems, jau paveiktiems, ir tiems, kurie šiuo metu yra izoliuoti, mes galime tai išgyventi kartu“, – rašė jis.

Atnaujinta 12.20

Estijos nacionalinis muziejus renka koronaviruso poveikio žmonių gyvenimui istorijas

Estijos nacionalinis muziejus (ERM) renka koronaviruso epidemijos poveikio kasdieniam žmonių gyvenimui ir prisitaikymo prie naujos situacijos istorijas.

Visi norintieji gali siųsti muziejui savo nuotraukas, istorijas ir mintis. Žmonės taip pat gali rasti muziejaus parengtų klausimų, padėsiančių aprašyti savo išgyvenimus.

ERM ketvirtadienį nurodė laukiantis pasakojimų, kaip ekstremali situacija pakeitė žmonių aplinką. Taip pat laukiama nuotraukų, rodančių, kaip šeimos kartu leidžia laiką, ar tai vyktų tarp namų sienų, ar gamtoje, sportuojant arba vaikštinėjant.

Atnaujinta 12.05

Meksikoje mirė pirmasis COVID-19 pacientas

Meksikoje patvirtintas pirmasis mirties nuo COVID-19 atvejis, ketvirtadienį pranešė žiniasklaida. Tam žmogui ligos simptomai pasireiškė kovo 9 dieną. Šis 41 metų asmuo taip pat sirgo diabetu.

Iš viso Meksikoje nustatyti 93 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai.

Atnaujinta 11.47

Baltarusijos verslas ragina Vyriausybę skelbti nepraprastąją padėtį

Baltarusijos verslininkų konfederacija kreipėsi į vyriausybės vadovą Sergejų Rumą, ragindama skelbti šalyje nepraprastąją padėtį, pradėti kurti valstybinės paramos paketą nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusioms įmonėms.

Skelbiama, jog dabartinė krizė stipriausiai smogė turizmo, transporto, prekybos, paslaugų ir gamybos įmonėms.

„Pastarosiomis savaitėmis Baltarusijos verslas susitraukė 10-12 procentų. Tai skatina mus prašyti vyriausybę skelbti nepaprastąją padėtį. Ji įvesta visoje Europoje, bet tik ne mūsų šalyje“, – kreipimąsi į vyriausybę komentavo šios organizacijos vienas vadovų Vladimiras Kariaginas.

„Visų pirma, mes manome, kad būtina apsvarstyti supaprastinto laikino darbuotojų perkėlimo į nuotolinį darbą namuose, nuomos, komunalinių, prieigos prie interneto ir panašių mokesčių bei įmokų įšaldymo ar atidėjimo klausimus“, – sakė jis.

„Be to, būtina skubiai apsispręsti dėl papildomos paramos sveikatos apsaugos įstaigoms“, – pridūrė V. Kariaginas.

Atnaujinta 11.42

Prancūzijos visuomenės sveikatos agentūra: „labai tikėtina“, kad karantinas bus pratęstas

Prancūzijoje dviem savaitėms paskelbtas karantinas, kai žmonės turi likti namuose, tikriausiai turės būti pratęstas siekiant suvaldyti naujojo koronaviruso pandemiją, ketvirtadienį sakė visuomenės sveikatos agentūros vadovė.

Protrūkiui suvaldyti reikia „nuo dviejų iki keturių savaičių“, radijui „Franceinfo“ sakė Genevieve Chene. Tai reiškia, kad antradienį įsigaliojusio draudimo eiti iš namų pratęsimas, „labai tikėtina, bus būtinas“, pridūrė ji.

Atnaujinta 11.42

Koronaviruso atvejų skaičius Vokietijoje viršijo 10 000

Atnaujinta 10.46

Londone dėl koronaviruso uždaromos dešimtys metro stočių, svarstoma uždaryti parduotuves

Londono metropolitenas nuo penktadienio dėl koronaviruso apribos savo darbą, pranešė Londono transporto operatorė „Tfl“. Visiškai uždaroma metro linija „Waterloo & City“, jungianti judrią Anglijos sostinės Vaterlo stotį ir Londono verslo centrą.

Be to, operatorė nurodė, kad bus uždarytos iki 40 metropoliteno stočių kitose linijose. Londoniečiai prašomi pasitikrinti naujausią informaciją dėl stočių prieš kelionę. Stotys bus uždarytos iki atskiro pranešimo, skelbia „Tfl“. Londono valdžia ragina miestiečius nesant būtinybės nesinaudoti viešuoju transportu.

„Raginu londoniečius naudotis viešuoju transportu tik būtiniausiais atvejais“, – pabrėžė meras Sadiqas Khanas.

Sostinės valdžia taip pat svarsto galimybę uždaryti daugumą parduotuvių, praneša kanalas „Sky News“, remdamasis šaltiniais vyriausybėje. Tokių priemonių gali būti imtasi jau šį savaitgalį, bet maisto parduotuvės ir vaistinės liktų atidarytos, skelbia televizija.

Anksčiau Jungtinės Karalystės valdžia jau ragino šalies gyventojus susilaikyti nuo nebūtinų kelionių. Britų premjeras Borisas Johnsonas patarė gyventojams nevaikščioti į barus, restoranus ir teatrus. Nuo penktadienio visoje šalyje uždaromos mokyklos. Londonas labiausiai iš visų JK miestų nukentėjo nuo koronaviruso. Ten užfiksuoti 953 jo sukeliamos ligos COVID-19 atvejai. Iš viso JK ja serga 2 626 žmonės. Šalyje nuo koronaviruso mirė 104 žmonės, iš jų 35 – Londone.

Atnaujinta 10.21

Tailando ligoninės kovai su koronavirusu pasitelkė „robotus nindzes“

Tailando ligoninės kovai su koronavirusu pasitelkia „robotus nindzes“, matuosiančius pacientų temperatūrą ir padėsiančius apsaugoti darbu apkrautus medicinos darbuotojus kovos su virusu fronto linijoje.

Robotai, kurie buvo sukurti po insulto sveikstantiems pacientams stebėti, greit buvo pritaikyti kovai su koronavirusu, nuo kurio pasaulyje mirė beveik 9 tūkst. žmonių.

Robotai padeda medikams keturiose ligoninėse Bankoke ir aplink jį, mažindami gydytojų ir slaugytojų užsikrėtimo riziką.

Pasitelkdami robotus medikai gali kalbėtis su pacientais per vaizdo ryšį. „Jie gali stovėti už palatos durų ir bendrauti su viduje esančiais pacientais per robotą“, – sakė Viboonas Sangveraphunsiri iš Chulalongkorno universiteto.

Vėliau bus sukurta modelių, kurie galėtų nunešti maisto ir vaistų pacientams. Galiausiai robotus būtų galima panaudoti palatų dezinfekavimui, naujienų agentūrai AFP sakė Viboonas Sangveraphunsiri.

Jo inžinierių komanda skuba pagaminti daugiau „nindzių“, kurios taip vadinamos dėl matinio juodo paviršiaus, dar 10-čiai ligoninių visoje šalyje.

Atnaujinta 10.14

Latvijoje koronaviruso atvejų skaičius išaugo iki 86

Ketvirtadienį Latvijos teritorijoje buvo patvirtinti dar 15 COVID-19 koronaviruso atvejų. Bendras atvejų skaičius išaugo iki 86.

Naują skaičių paskelbė Ligų prevencijos ir kontrolės centras (SPKC), kuris teigė, kad iš 533 tyrimų per praėjusias 24 valandas 15 buvo teigiami. Iš viso nuo vasario 29 dienos buvo atlikti 2677 testai.

Atnaujinta 10.09

Italija dėl koronaviruso pratęs karantiną

Italijos premjeras Giuseppe Conte ketvirtadienį pareiškė, kad karantinas labiausiai nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusioje Europos šalyje bus pratęstas.

Kovo 12 dieną visoje šalyje paskelbtų priemonių, įskaitant daugumos kompanijų uždarymą ir viešų susibūrimų draudimą, galiojimas turėjo baigtis kovo 25-ąją.

Tokios priemonės, kaip mokyklų uždarymas ir draudimas žiūrovams dalyvauti sporto renginiuose, buvo įvestos iki balandžio 3 dienos.

„Priemonės, kurių ėmėmės,.. privalo būti pratęstos po pirminio termino“, – sakė ministras pirmininkas leidiniui „Corriere della Sera“.

G. Conte paminėjo daugelio kompanijų uždarymą, „individualios veiklos“ sustabdymą ir mokyklų uždarymą.

„Išvengėme sistemos griūties, varžomosios priemonės veikia“, – sakė jis.

Premjeras išreiškė viltį, kad epidemijos pikas šalyje bus pasiektas po kelių dienų, o tada naujų užsikrėtimo atvejų ims mažėti.

Tačiau jis perspėjo, kad net ir pasibaigus blogiausiems dalykams „negalėsime iš karto grįžti į tokį gyvenimą, koks buvo“.

Nuo antradienio iki trečiadienio COVID-19 Italijoje nusinešė 475 gyvybes. Šis rekordinis vienos paros aukų skaičius yra didesnis nei užfiksuotas kurioje nors kitoje šalyje nuo pat protrūkio pradžios Kinijoje praeitų metų pabaigoje.

Italijoje nuo viruso jau mirė kone 3 tūkst. žmonių – beveik tiek pat, kiek Kinijoje.

Atnaujinta 10.06

Atidedamas Japonijos imperatoriaus valstybinis vizitas į JK

Japonijos imperatoriaus Naruhito ir imperatorienės Masako valstybinis vizitas į Jungtinę Karalystę atidedamas dėl koronaviruso pandemijos, ketvirtadienį pranešė Bakingamo rūmai.

„Po konsultacijų su Jos didenybės vyriausybe ir Japonijos vyriausybe Jos didenybė karalienė sutiko, kad dabartinėmis sąlygomis 2020-ųjų pavasarį planuotas Jų didenybių Japonijos imperatoriaus ir imperatorienės valstybinis vizitas į Jungtinę Karalystę turėtų būti atidėtas“, – sakoma pranešime.

Jame priduriama, kad nauja vizito data turėtų būti sutarta vėliau.

Atnaujinta 10.05

Rusijoje pirmoji mirtis

Maskvos ligoninėje mirė moteris, kuriai buvo diagnozuotas koronavirusas. Jai buvo 79 metai.

Atnaujinta 09.54

„Qantas“ stabo visus tarpautinius skrydžius

Australijos avialinijų kompanija „Qantas Group“ sustabdo visus tarptautinius skrydžius po to, kai Australijos Vyriausybė nurodė piliečiams vengti kelionių į užsienį dėl naujos koronaviruso pandemijos.

Suplanuoti tarptautiniai skrydžiai, kuriuos vykdys „Qantas“ ir „Jetstar“, tęsis iki kovo pabaigos, tuomet bus sustabdyti bent jau iki gegužės pabaigos, rašoma ketvirtadienį „Qantas“ paskelbtame pranešime.

Atnaujinta 09.46

Viruso paralyžiuotas Uhanas laukia užtvarų panaikinimo

Improvizuotų užtvarų tinklas jau daug savaičių laiko koronaviruso pandemijos epicentro Uhano gyventojus aptvertus savo rajonuose.

11 mln. gyventojų turintis Kinijos miestas, kur virusas praėjusių metų pabaigoje atsirado, pareigūnams sausio 23 dieną uždraudus žmonėms išvykti virto miestu vaiduokliu.

Tūkstančiams pacientų kiekvieną savaitę plūstant į ligonines, valdžia vasario pradžioje sugriežtino suvaržymus ir uždarė žmones jų namuose.

Bendruomenių uždarymas padalijo miestą, skirtingi rajonai ėmė taikyti įvairaus laipsnio kontrolę, o daugelis juose uždarytų žmonių maistą ėmė pirkti grupėmis internetu.

Kontrolės priemones įgyvendino rajonų komitetų armija ir barjerų tinklas.

Atnaujinta 09.02

Kosta Rikoje užregistruotas pirmasis mirties nuo koronaviruso atvejis

Kosta Rikoje trečiadienį užregistruotas pirmasis šalyje mirties nuo koronaviruso atvejis: mirė ligoninėje gulėjęs 87 metų vyras.

Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime sakoma, kad pacientas buvo gydomas intensyviosios slaugos palatoje ligoninėje Alachuelos mieste, esančiame 15 km į šiaurės rytus nuo sostinės San Chosės, kur užregistruota daugiausiai užsikrėtimo atvejų.

Pranešimas pasirodė kelios valandos po to, kai sveikatos apsaugos ministras Danielis Salasas paskelbė apie staigų užsikrėtimo atvejų šalyje skaičiaus padidėjimą – nuo 50 iki 69.

Viruso sukeliama liga COVID-19 Lotynų Amerikoje iš pradžių plito lėčiau, nei kituose pasaulio regionuose, bet dabar ima plisti smarkiau.

Atnaujinta 09.01

Brazilijoje užsikrėtimo koronavirusu atvejų padaugėjo iki 428, mirė keturi žmonės

Brazilijoje užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius padidėjo iki 428, mirė keturi žmonės, o 18 pacientų gydomi ligoninėse, ketvirtadienį remdamasis šalies Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis paskelbė naujienų portalas G1.

Trečiadienį Brazilija skelbė apie 291 užsikrėtimo atvejį ir du mirties atvejus. Taigi, per parą šalyje patvirtinti 137 nauji užsikrėtimo ir du nauji mirties atvejai.

Daugiausiai naujų užsikrėtimo atvejų – 240 – nustatyta San Paulo valstijoje. Antroje vietoje šiuo požiūriu yra Rio de Žaneiras su 45 atvejais. Kitose valstijose ir federalinėje apygardoje užregistruota nuo vieno iki 26 užsikrėtimo atvejų.

Minėtas portalas pateikia ir Brazilijos valstijų sveikatos apsaugos departamentų duomenis, kurie rodytų, kad 20-yje valstijų ir vienoje federalinėje apygardoje yra 529 užsikrėtimo atvejai. Brazilijos sveikatos apsaugos ministerija šio skaičiaus kol kas nepatvirtino.

Atnaujinta 08.50

Dviem JAV Kongreso nariams nustatytas koronavirusas

Du JAV įstatymų leidėjai, įskaitant Floridos atstovą, trečiadienį tapo pirmaisiais Kongreso nariais, paskelbusiais, kad jiems testais nustatytas naujasis koronavirusas.Kongresmeno Mario Diazo-Balartobiuras išplatino pranešimą, kuriame rašoma, kad įstatymų leidėjui „visai neseniai buvo pranešta, kad jam nustatyta [koronaviruso infekcija] COVID-19“.

Respublikonas M. Diazas-Balartas išrinktas Majamyje. Kiek anksčiau Majamio miesto meras Francis Suarezas pranešė, kad jam praėjusią savaitę buvo nustatytas koronavirusas. Abu politikai laikosi Ligų prevencijos ir kontrolės centrų (CDC) rekomendacijų dėl saviizoliacijos namuose.

M. Diazui-Balartui patvirtinta koronaviruso diagnozė paskatino nedelsiant izoliuotis antrą pagal rangą Atstovų Rūmų respublikoną Steve`ą Scalise`ą, kuris praėjusią savaitę ilgai bendravo su kolega.

„Laimei, nejaučiu jokių simptomų. Tęsiu darbą nuotoliniu būdu prie Kongreso kovos su koronavirusu teisės aktų ir palaikysiu glaudų ryšį su [Donaldo] Trumpo administracijos pareigūnais, siekiant, kad būtų toliau imamasi skubių veiksmų kovai su šia krize“, – rašoma S. Scalise`o išplatintame pareiškime.

Demokratas Benas McAdamsas iš vakarinės Jutos valstijos tapo antruoju kongresmenu, paskelbusiu apie jam nustatytą COVID-19.

Šeštadienį vakare sugrįžęs iš Vašingtono B. McAdamsas pajuto peršalimo simptomus. „Simptomai sustiprėjo, man pakilo temperatūra, atsirado sausas kosulys ir dusulys. Izoliavausi“, – sakė kongresmenas.

Antradienį jam buvo atliktas tyrimas, o trečiadienį patvirtinta koronaviruso diagnozė. B. McAdamsas liko izoliuotas namuose. Kongreso gydytojo pranešime, kurį išplatino Atstovų Rūmų pirmininkė demokratė Nancy Pelosi, rašoma, kad M. Diazas-Balartas ir B. McAdamsas „serga, tačiau jų būklė gera“.

Jie laikosi sveikatos priežiūros pareigūnų paskelbtų rekomendacijų dėl saviizoliacijos, priduriama pranešime. M. Diazas-Balartas sakė, kad laikosi karantino ir dirba iš savo buto Vašingtone.

„Noriu, kad visi žinotų, jog jaučiuosi kur kas geriau“, – sakė jis.

„Visgi labai svarbu, jog visi žiūrėtų į tai labai rimtai ir paisytų CDC rekomendacijų, kad nesusirgtų ir neplatintų viruso“, – pabrėžė jis.

Keli JAV įstatymų leidėjai izoliavosi po kontakto su vyru, dalyvavusiu šalia Vašingtono vykusioje konservatorių konferencijoje, po kurios jam buvo diagnozuotas koronavirusas. Jungtinėse Valstijose nuo koronaviruso mirė 150 žmonių, patvirtinta daugiau nei 9 300 užsikrėtimo atvejų, skelbia duomenis renkantis Johnso Hopkinso universitetas.

Atnaujinta 08.49

Australija ir Naujoji Zelandija stabdydamos viruso plitimą uždaro sienas

Australija ir Naujoji Zelandija ketvirtadienį uždarė savo sienas ir paskelbė beprecedenčius draudimus atvykti nerezidentams, taip tikėdamosi stabdyti naujojo koronaviruso plitimą.

Australijos premjeras Scottas Morrisonas ketvirtadienį pranešė, kad į šalį bus draudžiama atvykti visiems, kas nėra jos piliečiai ar nuolatiniai gyventojai.

Jis pridūrė, kad draudimas įsigalios penktadienį 21 val. vietos laiku.

Apie panašią priemonę paskelbė ir Naujosios Zelandijos premjerė Jacinda Ardern, kuri pripažino: „Suprantu, kaip tai ypatinga. Niekada per Naujosios Zelandijos istoriją nebuvo panaudota tokia galia.“

Atnaujinta 08.49

JAV stabdo įprastą vizų išdavimą – Valstybės departamentas

Jungtinės Valstijos stabdo įprastas vizų išdavimo paslaugas daugelyje šalių dėl koronaviruso pandemijos, trečiadienį paskelbė Valstybės departamentas.

Jo pranešime nurodoma, kad reaguojant į „pasaulinius pokyčius“ dėl koronaviruso pandemijos ambasados ir konsulatai „daugelyje šalių... nuo 2020-ųjų kovo 18-osios atšauks visus susitikimus dėl imigracinių ir neimigracinių vizų“.

Pranešime nenurodoma, kokiose šalyse vizų išdavimas tęsis.

Atnaujinta 07.55

Pirmą kartą nuo protrūkio pradžios visi nauji koronaviruso atvejai Kinijoje – įvežtiniai

Kinija ketvirtadienį pranešė, kad pirmąkart nuo protrūkio pradžios sausį šalyje neužfiksuota nė vieno vietinio užsikrėtimo koronavirusu atvejo ir nustatyti 34 įvežtiniai, tačiau kitose valstybėse užsikrėtusiųjų skaičius smarkiai auga.

Vietinio užsikrėtimo atvejų nebuvimas Kinijai yra svarbus pastangų sulaikyti virusą pasiekimas, bet įvežtinių atvejų padaugėjimas gali smogti jos pažangai.

Nacionalinė sveikatos komisija praneša, kad užfiksuoti 34 įvežtiniai atvejai yra didžiausias dienos prieaugis per pastarąsias dvi savaites.

Tačiau duomenys rodo, kad protrūkis kontroliuojamas Uhane ir Hubėjaus provincijoje, kurioje įsikūręs šis centrinis Kinijos miestas, kur pernai gruodį atsirado koronavirusas.

Kinijoje užfiksuotos dar aštuonios mirtys nuo koronaviruso. Bendras aukų skaičius siekia 3 245, praneša Nacionalinė sveikatos komisija.

Kinijoje buvo užregistruota beveik 81 tūkst. susirgimo atvejų, bet koronaviruso sukeliama liga COVID-19 ten tebeserga tik 7 263 žmonės.

Atnaujinta 06.55

Australija uždraudė atvykti į šalį nerezidentams

Australijos premjeras Scottas Morrisonas ketvirtadienį pranešė, kad, siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui, į šalį bus draudžiama atvykti nerezidentams.

„Kelionių draudimas galios visiems nerezidentams, ne Australijos piliečiams, atvykstantiems į Australiją“, – sakė S. Morrisonas.

Jis pridūrė, kad draudimas įsigalios penktadienį 21 val. vietos laiku.