Pasaulyje

2020.03.18 14:41

LRT iš Ispanijos. Vyriausybė bando vaizduoti kitaip, bet situacija yra visiškai nekontroliuojama

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.03.18 14:41

Ispanija uždarė savo sausumos sienas, siekdama sustabdyti koronaviruso epidemijos plitimą. Užsikrėtusių asmenų skaičius trečiadienį perkopė 13 700, o mirusiųjų padaugėjo iki 558. Barselonoje gyvenanti žurnalistė Kristina Nastopkaitė LRT RADIJUI pasakoja, kad šalyje šiuo metu „vyrauja šiokia tokia panika“.

Ispanijoje sienos uždarytos prieš parą, į šalį įleidžiami tik Ispanijos piliečiai, teisę gyventi šalyje turintys asmenys arba akredituoti diplomatiniai darbuotojai. Leidimas patekti į šalį taip pat gali būti suteiktas esant nenugalimos jėgos sąlygoms.

K. Nastopkaitė pasakoja, kad šalyje iš tiesų sparčiai auga užsikrėtusiųjų skaičius. Anot jos, kiekviena dieną daugiau maždaug po tūkstantį užsikrėtusiųjų naujuoju koronavirusu.

„Ispanijoje nėra daroma pakankamai tyrimų, kadangi nėra pakankamai regentų. Todėl epidemija plinta ir, nors yra paskelbtas karantinas, vis tiek žmonės eina į darbą ir daugybė gamyklų, kompanijų ir toliau dirba. Mokyklos yra uždarytos. (...) Taip pat labai sudėtinga situacija yra todėl, kad žmonės, kurie jaučia simptomus, ir bando prisiskambinti į medicininės pagalbos linijas, negali to padaryti ištisomis dienomis. Nors Ispanijos Vyriausybė bando nupiešti kitokį paveikslą, situacija šiuo metu yra visiškai nekontroliuojama“, – LRT RADIJUI pasakoja darbuotoja.

Vis dėlto, K. Nastopkaitė pasakoja, kad iki šiol žmonės bandė laikytis ramiai. Anot jos, ypač Katalonijoje, žmonės laikėsi karantino: nėjo iš namų, visi barai ir restoranai buvo uždaryti. Tačiau, jos teigimu, pirmadienį paaiškėjo, kad situacija yra rimtesnė.

„Barselonoje buvo pilni metro ir autobusai, nes žmonės važiavo į darbą. Pasirodo, kad kitos kompanijos neužsidaro ir žmonės privalo dirbti. Todėl žmonėms dabar darosi neramu“, – teigia ji.

K. Nastopkaitė papasakoja, kad Ispanijos gatvėse toliau patruliuoja pareigūnai ir tiems asmenims, kurie iš namų išeina be būtinos priežasties, yra skiriamos baudos.

Lietuvos diplomatinėse atstovybėse užsienyje registravosi daugiau kaip 5 700 piliečių, negalinčių grįžti namo. Užsienio reikalų ministerijos (URM) teigimu, daugiau kaip 500 iš užsiregistravusiųjų jau pranešė, kad jau išvyko. Daugiausiai – per tūkstantį – negalinčių parvykti žmonių yra Ispanijoje, taip pat Jungtinėje Karalystėje ir Prancūzijoje. Penktadienį ir šeštadienį Lietuvos piliečiai bus skraidinami š Paryžiaus Biuvė oro uosto.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.