Pasaulyje

2020.03.18 14:32

Irano valdžia įtariama slepianti tikrąjį koronaviruso mastą, bet pati skelbia apie rekordinius išgijimus

LRT.lt 2020.03.18 14:32

Užsienio stebėtojai ir valdžios opozicija mano, kad oficialūs Irano skelbiami duomenys apie koronaviruso paplitimą šalyje yra ryškiai sumažinti. Bet tuo pačiu metu Irano valstybinė naujienų agentūra (IRNA) skelbia, esą šalyje nuo koronaviruso pasveiko 103 metų amžiaus sulaukusi senolė, rašo AFP.

IRNA pateikia „naujieną“, kad šimtametė ligoninėje išbuvo savaitę, o dabar jau yra išleista namo. Jos duomenys nėra skelbiami, taip pat nepranešama, koks gydymas jai buvo taikomas.

Tiesa, šiuos Irano pranešimus reikėtų vertinti atsargiai, mat ekspertai sutaria, kad šalyje koronavirusas siaučia itin žiauriai, o valdžia slepia tikruosius skaičius.

Oficialiais duomenimis kovo 18 d. Irane užsikrėtusiųjų skaičius viršija 17 tūkst., o nuo viruso jau mirė 1135 žmonės (147 per pastarąją parą).

CNN prieš kelias dienas pranešė, kad palydovinėse nuotraukose matyti, kad Irane koronaviruso aukoms jau kasamos masinės kapavietės.

Kovo 9 dieną viena medicinos sesuo Irane išplatino vaizdo įraše, kuriame su ašaromis akyse prašo žmonių laikytis karantino. Jame slaugė teigė, kad vien jos akyse tą dieną ligoninėje mirė 100 pacientų. Tuo tarpu oficialūs duomenys tada skelbė apie 290 mirčių.

Irano opozicijos kanalais platinami duomenys teigia, kad aukų skaičius šalyje jau artėja prie 6000, užsikrėtusiųjų – prie 90 tūkst.

Anot IRNA, tai antras vyriausias žmogus šalyje, pasveikęs nuo pasaulyje plintančios pandemijos. Ankstesnis „rekordininkas“ – 91 metų vyras, iš ligoninės paleistas pirmadienį. Jis neva sirgo tris dienas, o pasveikti nuo koronaviruso nesutrukdė ir tai, kad jis turi kitų ligų – aukštą kraujospūdį ir astmą.