Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.18 12:07

Ar oficiali Rusijos koronaviruso statistika atspindi šalies realybę?

LRT.lt 2020.03.18 12:07

Kol pasaulį alina koronaviruso pandemija, oficiali Rusijos statistika rodo, kad šalies viduje Covid-19 praktiškai nėra. Vis dėlto šiais skaičiais nepasitiki net pati šalies valdžia, rašo „The Moscow Times“.

„Worldometers“ trečiadienio duomenimis, visoje šalyje yra vos 114 atvejų, patvirtintų iš 116 tūkst. atliktų tyrimų. Visame pasaulyje iš viso yra beveik 200 tūkst. atvejų, mirė 8 tūkst. žmonių.

„Šie skaičiai tikriausiai yra daug didesni. Deja, mes lėtai ruošėmės visapusiškam testavimui“, – „The Moscow Times“ sakė Valstybės Dūmos sveikatos apsaugos komiteto pavaduotojas Aleksejus Kurinny.

Nepaisant to, kad antradienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad situacija Rusijoje yra kontroliuojama, šalis ėmėsi priemonių: nuo kovo 18-osios vidurnakčio iki gegužės 1-osios vidurnakčio draus įvažiuoti į šalį užsieniečiams ir asmenims be pilietybės, trims savaitėms uždaro visas mokyklas.

Nepaisant šių priemonių, medicinos ekspertai dabar abejoja, ar oficiali Rusijos koronaviruso statistika atspindi šalies realybę. Jei skaičius yra žymiai didesnis, specialistai ir valdžios atstovai galėjo praleisti galimybę sustabdyti protrūkį, taip suversdami visą naštą ant gydytojų pečių, kuriuos ir taip vos palaiko silpna sveikatos priežiūros sistema.

Be to, kaip rašo „The Moscow Times“, pastarosiomis dienomis medicinos ekspertai iškėlė susirūpinimą, kad atliekami testai dėl koronaviruso nėra tikslūs. Teigiama, kad dėl netikslumų gali būti, kad gatvėse vaikšto užsikrėtusiųjų koronavirusu daugiau negu rodo statistika.

„Problema yra nesuprantamos biurokratinės kliūtys“, – teigė Vladimiras Kolinas, Maksvoje įkurtos įmonės „DNK Tekhnologiya“ vadovas, kuris sukūrė vieną iš testų.

Taip pat kyla klausimas dėl atliekamų testų kiekio. Rusijos atliekamų testų procedūros taip pat galėtų paaiškinti mažą testų ir teigiamų atvejų santykį. Tokios šalys kaip Kinija ir Pietų Korėja, jau po trijų mėnesių pradėjo slopinti koronaviruso plitimą, atlikdamos tūkstančius testų per dieną.

„Tai buvo priemonės, sustabdančios plitimą Kinijoje, o ne griežti kelionių apribojimai ir blokavimai“, – sakė PSO generalinio direktoriaus pavaduotojas Bruce`as Aylwardas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi