Naujienų srautas

Pasaulyje2015.10.05 11:37

Rusijos paskelbta filmuota medžiaga iš antskrydžių Sirijoje – fiasko (atnaujinta – 22.30)

15min.lt, ELTA, BNS, LRT.lt 2015.10.05 11:37

Rusijos parlamentui leidus prezidentui Vladimirui Putinui naudoti karines pajėgas užsienyje, antradienį pranešta, kad Rusija surengė pirmąjį oro smūgį Sirijoje, netoli Homso miesto. Apie tai CNN patvirtino aukštas JAV pareigūnas. Rusija skelbia, kad antskrydis buvo nukreiptas prieš „Islamo valstybę“, tačiau JAV teigimu, jos pajėgų Homse nėra – artimiausi IS džihadistai buvo už 240 kilometrų nuo bombardavimo vietos.

22.30 val. Rusijos paskelbta filmuota medžiaga iš antskrydžių Sirijoje – fiasko

Rusijos Gynybos ministerija paviešino vaizdo medžiagą, darytą pirmųjų antskrydžių Sirijoje metu. Iš jos paaiškėjo daugiau nei Maskva norėjo – visų pirma, kad tikrai atakuota ne „Islamo valstybės“ kontroliuojama teritorija, ir antra – yra naudojamos laisvakritės bombos, o ne taiklūs šaudmenys.

Maskva skelbia, kad antskrydžiai pradėti vykdyti kovojant su „Islamo valstybe“, tačiau JAV, Prancūzija, Sirijos opozicija ir nepriklausomi ekspertai tvirtina, kad bombarduotose teritorijose IS džihadistų nėra. Sirijos aktyvistai skelbia, kad antskrydžiu metu žuvo daugiau nei 30 civilių.

Rusijos ministerija teigia, kad buvo atakuoti 8 objektai – jiems suduoti „chirurginio tikslumo smūgiai“. Taikiniai esą buvo IS ginklų, amunicijos, degalų, karinės įrangos sandėliai, štabai, komunikacijos centrai.

Tačiau paskelbta vaizdo medžiaga paneigia ir tai, kad atakuotos IS pozicijos, ir tai, kad smūgiai buvo „chirurginio tikslumo“.

Viena iš vietų, kur nufilmuotas bombardavimas, yra Hamos provincija – toli nuo IS kontroliuojamų teritorijų.

Rusijos gynybos ministerijos paviešinta medžiaga:

„The Aviationist“ pažymi, kad vaizdo medžiagoje matyti, jog antskrydžių metu taikikliai buvo nukreipti ne ten, į kur nukrito raketos.

Pirmoje medžiagos dalyje rodomos krentančios skeveldros – raketa tikriausiai nukrito į pietus nuo taikinio. Antroje dalyje – tas pats taikinys kitu kampu. Ir vėl matyti tik raketos nuolaužos, tačiau ekrano apačioje aiškiai matomas sprogimas. Trečioje paskelbtos medžiagos dalyje – dvi ar trys bombos, kurios nukrenta už kelių metrų nuo taikinio.

Rusijos teiginius, kad Sirijoje naudota preciziška ginkluotė paneigė ir Tarptautinių strateginių studijų centro analitikas Josephas Dempsey. „Twitter“ jis parašė, kad rusai naudoja laisvakrites bombas, o ne preciziškus užtaisus.

20.00 val. Rusija teikia JT Saugumo Tarybai antiterorizmo rezoliucijos projektą

Rusija trečiadienį teikia JT rezoliucijos projektą dėl kovos su terorizmu, telkiant jėgas prieš „Islamo valstybės“ grupuotę.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas kalbėjo specialiame Saugumo Tarybos posėdyje tuo metu, kai Rusijos karo lėktuvai pradėjo antskrydžius Sirijoje ir smogė į įvairius objektus trijose Sirijos provincijose.

S. Lavrovas sakė, kad Rusija pasirengusi užtikrinti nuolatinius kontaktus su Vašingtono vadovaujama koalicija kovai su „Islamo valstybe“.

Anot jo, tokie „kontaktai užtikrins maksimaliai efektyvią kovą su teroristų grupuotėmis“.

Rusija pirmininkavo specialiam JT Saugumo Tarybos posėdžiui antiterorizmo tema, kai Rusija ir JAV įsivėlė į ginčus dėl to, kaip kovoti su „Islamo valstybe“ Sirijoje ir užbaigti ketverius metus nesiliaujantį karą.

„Iš JT Generalinės Asamblėjos tribūnos prezidentas V. Putinas pasiūlė aptarti galimybę suderinti JT Saugumo Tarybos rezoliuciją dėl visų, su „Islamo valstybe“ ir kitomis teroristinėmis struktūromis kovojančių jėgų veiksmų koordinavimo. Šiandien mes pateiksime Saugumo Tarybos narėms tokios rezoliucijos projektą“, – sakė S. Lavrovas.

„Tikimės dalykiškos ir konstruktyvios diskusijos šia tema kitą mėnesį“, – pridūrė jis.

Vis didėjantis Rusijos kišimasis į Sirijos reikalus vyksta tokiu metu, kai V. Putinas ir JAV prezidentas Barackas Obama siūlo planus, kaip įveikti „Islamo valstybės“ grupuotę Sirijoje ir koks turėtų būti Sirijos prezidento Basharo al Assado vaidmuo ateityje savo šalyje.

19.25 val. Rusų naikintuvai labiausiai tiktų kautis su amerikiečių pajėgomis

Dislokuodama savo naikintuvus ir raketas Sirijoje, Rusija teigė, kad visa tai bus skirta kovai su „Islamo valstybe“ (IS), tačiau, karo ekspertų teigimu, naikintuvai ir raketos yra didesnio plano dalis, rašo thedailybeast.com.

Rugsėjo 21 dieną Latakijos oro bazėje nusileido pirmieji naikintuvai Su-24, Su-25 ir Su-30. Greitai prie jų prisijungė ir bombonešiai Su-34 bei šnipinėjimui skirtas Il-20. Taip pat 500 Rusijos karinių instruktorių, ginkluotų SA-15 ir SA-22 „žemė-oras“ raketomis.

Šiuos procesus stebintiems JAV karinės žvalgybos atstovams turėjo kilti nerimas. Didžioji dalis šios ginkluotės neturės jokio praktinio pritaikymo kovai su IS, kuri tiesiog neturi oro pajėgų.

Tiesa, daugelis naikintuvų ar raketų puikiausiai tiktų kautis ore su amerikiečių pajėgomis. Tai patvirtina ir faktas, kad Basharo al Assado režimas yra išsaugojęs nemenką dalį senų rusiškų naikintuvų, kurie vis dar puikiausiai naudojami oro antskrydžiams.

Akivaizdu, kad „žemė-oras“ raketos yra tinkamos kautis tik su pajėgomis, kurios turi karinės aviacijos dalinius. Tik oro kautynėms taikomas ir Su-30.

„Šiuo metu Sirijoje yra daugiau nei du tūkstančiai iš buvusios Sovietų Sąjungos kilusių kovotojų. Vietoje to, kad lauktume jų grįžtančių, mes suteiksime pagalbą Sirijos valdžiai“, – savo kalboje tikino V. Putinas.

Tuo labai abejoja JAV karinių oro pajėgų generolas Philipas Breedlove'as. „Aš nemačiau tokių IS pajėgų, su kuriomis kautis būtų reikalinga „oras-oras“ tipo technika“, – teigė jis Vašingtone. Jo manymu, Rusija tokiu būdu bando įsitvirtinti strategiškai svarbiose zonose bei užtikrinti, kad amerikiečiai negalės pasiekti tam tikrų taškų.

Šiuo metu JAV treniruojamų sukilėlių pajėgas iš oro palaiko F-22 naikintuvai. Jei Sirijos režimo pajėgos susidurs su sukilėliais, šie naikintuvai neišvengiamai turės kautis su Rusijos Su-30.

Akivaizdu, kad tokia galimybė buvo apsvarstyta tiek Maskvoje, tiek Vašingtone.

19.35 val. K. Kosačiovas: Rusijos aviacijos smūgiai galimi ir už Sirijos ribų

Rusijos Federacijos Tarybos Tarptautinių reikalų komiteto pirmininkas Konstantinas Kosačiovas neatmetė, kad kova su „Islamo valstybe“ (IS) gali vykti ne tik Sirijos, bet ir kaimyninių šalių teritorijoje.

„Aš neatmetu jokių scenarijų dėl tos paprastos priežasties, kad išspręsti IS problemą kuriame nors viename segmente neįmanoma. Atsiprašau už nekorektišką palyginimą, bet kai nuodiji parazitus, nepakanka paleisti juos į kaimynų virtuvę – tai darytų beprasmiškas mūsų pastangas kovoti su terorizmu“, -pareiškė trečiadienį K. Kosačiovas interviu televizijos kanalui „Rossija 24“.

Anot jo, neatsitiktinai RF prezidento Vladimiro Putino kreipimesi į Federacijos Tarybą dėl Rusijos ginkluotųjų pajėgų panaudojimo prieš IS, taip pat aukštųjų parlamento rūmų nutarime dėl šio kreipimosi konkreti šalis nebuvo įvardyta.

„Dokumente nurodyta, kad Rusijos ginkluotosios pajėgos bus naudojamos už RF ribų. Jame atsižvelgiama į tai, kad operatyvinė situacija gali pareikalauti įvairių veiksmų variantų“, – pareiškė K. Kosačiovas.

19.18 val. D. Petraeusas perspėja dėl Rusijos veiksmų Sirijoje

Buvęs JAV centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) vadovas Davidas Petraeusas pareiškė manantis, kad pagrindinis Rusijos prezidento Vladimiro Putino tikslas Sirijoje yra užtikrinti Viduržemio jūros pakrantėje esantį koridorių tarp Latakijos, kur Rusija turi savo karinę bazę, ir jos karinio laivyno bazės Tartuse.

Praėjusią savaitę Senato Ginkluotųjų tarnybų komitete D. Petraeusas sakė, kad V.Putinas dar nori padėti Sirijos prezidentui Basharui al Assadui sustiprinti savo pozicijas šalyje, kurioms pastaraisiais mėnesiais vis didesnę grėsmę kelia „Islamo valstybė“ ir kitos grupuotės.

D. Petraeusas taip pat perspėjo neprisidėti prie Rusijos, Irano ir B. Assado režimo kovoje su „Islamo valstybe“.

„Jeigu Rusija norėtų kovoti su „Islamo valstybe“, ji turėtų papildyti 60 narių koaliciją, kurią taip sėkmingai subūrė generolas Allenas, ir padėti bombarduoti „Islamo valstybę“. Jie turi pajėgumų, kurie būtų naudingi toje kovoje, todėl akivaizdžiai ji nori ne to“, – sakė jis.

Tačiau JAV senatorė Dianne Feinstein mano, kad gali būti, jog Rusijos veiksmai Sirijoje reiškia teigiamą įvykių raidą.

Senato žvalgybos komitetui priklausanti demokratų atstovė D. Feinstein pareiškė, kad „Rusija ir Iranas yra svarbūs ieškant politinio sprendimo Sirijai“.

Pasak jos, reikia „pakeisti dinamiką“, nes IS ir toliau kėsinasi į kitas šalis.

17.48 val. Rusijos aiškinimu, kad atakuota IS, pasaulis netiki

Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad Rusijos karo aviacija surengė antskrydžius prieš „Islamo valstybės“ kovotojus Sirijoje. „Rusijos karinės oro pajėgos įvykdė kampaniją, per kurią buvo suduoti chirurgiškai tikslūs smūgiai ISIL grupuotės taikiniams Sirijos teritorijoje“, – pranešė Rusijos gynybos ministerijos atstovas Igoris Konašenkovas.

Tačiau „Laisvosios Sirijos armijos“ (LSA) atstovas „Al Arabiya“ televizijai sakė, kad Hamoje taikiniai buvo jos būstinė. Jo teigimu, nukentėjo tik keli LSA kovotojai, visi kiti – civiliai.

JAV anksčiau išsakytoms abejonėms, kad Rusijos atakų tikslas – IS, patvirtino ir diplomatinis šaltinis iš Prancūzijos.

„Reuters“ jis sakė, kad panašu, jog rusų antskrydžiai nukreipti prieš Sirijos prezidento Basharo al Assado opoziciją, o ne IS džihadistus. „Tai patvirtina, kad jie labiau remia Basharo režimą nei kaunasi su IS“, – sakė jis.​

17.33 val. Aukos – civiliai

Sirijos aktyvistų Vietos koordinavimo komitetai „Facebook“ paskelbė, kad vien Homse per Rusijos antskrydžius žuvo 36 žmonės.

Pasirodo vis daugiau vaizdo medžiagų iš atakuotų vietų, kurių dėl ypatingai žiaurių vaizdų neskelbiame. Juose rodomi žuvusiųjų kūnai (tarp jų – ir vaikai), aukos vilki civiliais drabužiais.

17.01 val. Rusijos ortodoksų bažnyčia prabilo apie „šventąjį karą“

Rusijos ortodoksų bažnyčios atstovai skubiai sureagavo į prasidėjusius Rusijos antskrydžius Sirijoje. Išplatintame pranešime pabrėžiama, jog kova su teroristais yra „šventasis karas“.

„Kova su terorizmu yra šventas karas ir šiandien mūsų valstybė yra viena aktyviausių kovotojų“, – teigiama bažnyčios atstovo Vsevolodo Čaplino paskelbtame pranešime. „Šiuo pranešimu mes paremiame savo valstybės valdžios veiksmus“, – pridūrė jis.16:56 val. JAV žada, kad Rusijos smūgiai neturės įtakos antiteroristinės operacijos veiklai

Rusijos pradėti karo aviacijos smūgiai Sirijoje nevers keisti strategiją JAV vadovaujamai antiteroristinei koalicijai kovoje su „Islamo valstybe“, – pareiškė trečiadienį JAV Valstybės departamento atstovas Johnas Kirby.

„JAV vadovaujama koalicija tęs aviacijos antskrydžius Irake ir Sirijoje, kaip buvo planuota, remiant mūsų tarptautinę misiją, kuria siekiama palaužti ir sunaikinti ISIL“, – sakė jis žurnalistams, panaudodamas tarptautinę grupuotės „Islamo valstybė“ pavadinimo santrumpą ISIL.

16.37 val. Oro smūgiai ne tik Homse

Rusija surengė antskrydžius iš viso trijose provincijose, ne tik Homse. Tai AFP patvirtino Sirijos saugumo tarnybos atstovas. „Rusijos ir Sirijos karo lėktuvai šiandien surengė daug smūgių į teroristų pozicijas Hamos, Homso ir Latakijos provincijose“, – teigė jis. Žuvo mažiausiai 27 civiliai gyventojai ir dar kelios dešimtys buvo sužeisti.

„Režimo karo lėktuvai surengė reidus Homso provincijos Rastano, Talbisės ir Zafaranijės miestuose“, – pranešė „Syrian Observatory for Human Rights“ direktorius Rami Abdel Rahmanas.

Pasak jo, penki žmonės žuvo Zafaranėje, septyni – Rastano ir 15 Talbisės miestuose. „Žuvusiųjų skaičius gali išaugti, nes dar yra dešimtys sužeistųjų, kai kurie jų – kritinės būklės, dar liko po griuvėsiais palaidotų žmonių“, – pranešė Londone įsikūrusi organizacija.

Tris netoli viena kitos Homso provincijoje esančias vietoves kontroliuoja įvairios sukilėlių, islamistų ir džihadistų grupuotės, tarp jų ir tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ padalinys Sirijoje „al Nusros“ frontas.

16.25 val. Kadyrovas pasirengęs prisijungti

Tuo metu Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas jau pareiškė, kad jo pajėgos pasiruošę prisijungti prie karinių veiksmų Sirijoje, jei tik V.Putinas duos ženklą.

Amerikiečiai įspėti likus valandai, atakuojami JAV remiami sukilėliai

Sirijoje antskrydžiai surengti prieš „Islamo valstybės“ taikinius, patvirtino Rusijos gynybos ministerija. Tiesa, JAV ambasada Bagdade teigia, kad jokių „Islamo valstybės“ pajėgų Homse neužfiksuota. Artimiausi taikiniai nuo bombardavimo vietos buvo už 240 kilometrų.

„Nors mes sveikintume konstruktyvų Rusijos vaidmenį, bet šiandienos demaršas nerodo tokių interesų“, – teigė JAV karinių pajėgų atstovas. „Tai taip pat neparodo noro deeskaluoti konfliktą artimiausiu metu“, – pridūrė jis, teigdamas, kad Rusijos pajėgos tik prieš valandą įspėjo apie būsimus antskrydžius.

Libane reziduojantis amerikiečių leidinio „Foreign Policy“ žurnalistas Davidas Kenneris paskelbė, kad viena iš atakuojamų grupių buvo ir JAV karinių pajėgų remiama Sirijos sukilėlių grupuotė.

V. Putinas: vienintelis būdas kovoti su terorizmu – imtis veiksmų anksčiau nei priešininkas

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį nurodė, kad pagrindinis būdas kovoti su teroristais Sirijoje – imtis veiksmų anksčiau negu jie. JAV pareigūnams pranešus apie pirmuosius Rusijos oro antskrydžius Sirijoje, V. Putinas teigė, kad toje šalyje bus dislokuotos tik karinės oro pajėgos, o operacijos bus laikinos, rašo „Reuters“.

Kalbėdamas per vyriausybės susitikimą, Rusijos lyderis akcentavo, kad vis dar įmanoma ir būtina suvienyti tarptautines pastangas kovoje su islamistų kovotojais Sirijoje.

Rusijos gynybos ministerija trečiadienį patvirtino, kad jos naikintuvai pradėjo oro antskrydžius prieš „Islamo valstybės“ pozicijas Sirijoje. Ministerijos atstovas Igoris Konašenkovas pranešė Rusijos naujienų agentūroms, kad šalies naikintuvai apšaudo šiam radikaliam judėjimui priklausančias transporto priemones ir saugyklas. JAV gynybos pareigūnas naujienų agentūrai „Associated Press“ taip pat nurodė, kad Rusija surengė pirmuosius oro antskrydžius Homso provincijos teritorijoje.

Rusijos parlamento aukštieji rūmai trečiadienį uždegė žalią šviesą prezidento V. Putino prašymui dislokuoti šalies karines oro pajėgas Sirijoje.

Sirijos prezidento Basharo al Assado administracija pasveikino tokį Rusijos sprendimą, pridūrusi, kad karinė parama buvo suteikta Damasko prašymu.

Rusija yra viena artimiausių B. al Asado sąjungininkių nuo Sirijos pilietinio karo, prasidėjusio 2011 metais, pradžios. Konfliktas nusinešė daugiau nei 25 tūkst. žmonių gyvybių.

JAV: Rusijos smūgiai Sirijoje neturės įtakos antiteroristinės koalicijos veiklai

Rusijos pradėti karo aviacijos smūgiai prieš sukilėlių objektus Sirijoje nevers keisti strategiją JAV vadovaujamai koalicijai kovoje su „Islamo valstybės“ grupuote, trečiadienį pareiškė JAV pareigūnas.

„JAV vadovaujama koalicija tęs aviacijos antskrydžius Irake ir Sirijoje, kaip buvo planuota, palaikant mūsų tarptautinę misiją, kuria siekiama palaužti ir sunaikinti ISIL“, – sakė trečiadienį JAV Valstybės departamento atstovas Johnas Kirby, panaudodamas tarptautinę grupuotės „Islamo valstybė“ pavadinimo santrumpą ISIL.

Paaiškindamas dramatišką įvykių eigą J.Kirby sakė: „Vienas Rusijos pareigūnas Bagdade šį rytą informavo JAV ambasados darbuotojus, kad Rusijos karo lėktuvai pradės kovos su ISIL misijas šiandien Sirijoje“.

„Jis taip pat paprašė, kad JAV lėktuvai vengtų Sirijos oro erdvės per šias misijas“, – pridūrė jis.

Savo ruožtu vienas aukšto rango JAV pareigūnas žurnalistams pareiškė, kad Jungtinės Valstijos nemano, kad šis trumpas perspėjimas rodytų, jog Maskva laikosi savo pažado palaikyti kontaktą su JAV pajėgomis, siekiant „pašalinti konfliktą“, jog jos pasitrauktų iš puolamo rajono ir būtų išvengta atsitiktinių susidūrimų.

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry dėl šio įvykio kalbėjosi per susitikimą su Rusijos kolega Sergejumi Lavrovu JT Generalinėje Asamblėjoje Niujorke, pridūrė pareigūnas.

Pasak jo, J. Kerry „perdavė žinią, kad mes neleisime pakeisti mūsų operacijų ir kad toks Rusijos pranešimas prieštarauja jų deklaruojamoms pastangoms išvengti konflikto ir neprisideda prie tokių pastangų, ir dar kartą aiškiai pasakė, jog reikia nedelsiant pradėti diskusijas apie tai, kaip išvengti to konflikto“.

Rusijos parlamentas leido Vladimirui Putinui naudoti karines pajėgas užsienyje

Rusijos parlamento aukštesnieji rūmai trečiadienį svarstė jėgos panaudojimo užsienyje klausimą, Maskvai neatmetant galimybės pradėti rengti oro smūgius prieš „Islamo valstybės“ teroristus Sirijoje.

Rusijos naujienų agentūros citavo Federacijos Tarybos pirmininkę Valentiną Matvijenko, kuri nurodė, kad klausimas dėl jėgos panaudojimo buvo svarstomas už uždarų durų. Skelbiama, kad 162 Federacijos tarybos nariai palaikė tokį siūlymą.

„Karinės pajėgos bus naudojamos padėti Sirijai kovoje su „Islamo valstybės“ teroristais“, – teigė Kremliaus administracijos vadovas Sergejus Ivanovas. „Federacijos Taryba vienbalsiai pritarė prezidento prašymui“, – sakė S.Ivanovas, kurio pastabas transliavo televizija.

Kreipėsi pats Sirijos diktatorius

Sirijos prezidentas Basharas al Assadas kreipėsi į Rusijos vadovą Vladimirą Putiną su prašymu suteikti karinę pagalbą, trečiadienį pranešė Kremliaus administracijos vadovas.

„B.al Assadas kreipėsi į mūsų šalies vadovybę su prašymu suteikti karinę pagalbą“, – nurodė Sergejus Ivanovas po to, kai Rusijos senatoriai vienbalsiai pritarė prašymui leisti šalies ginkluotosioms pajėgoms rengti oro smūgius Sirijoje.

S.Ivanovas pažymėjo žurnalistams, kad Rusija nusprendė padėti Sirijos lyderiui Basharui al Assadui tam, kad apgintų ko šalį nuo džihadistų, o ne dėl „kažkokių užsienio politikos tikslų ambicijų, dėl kurių mus dažnai kaltina Vakarų partneriai“.

„Kalbame apie Rusijos nacionalinio saugumo interesus“, – sakė S.Ivanovas ir pridūrė, kad Maskvai kelia susirūpinimą augantis užverbuotų savanorių, kurie vyksta kovoti „Islamo valstybės“ gretose, skaičius.

Kalbame apie Rusijos nacionalinio saugumo interesus“, – sakė S.Ivanovas ir pridūrė, kad Maskvai kelia susirūpinimą augantis užverbuotų savanorių, kurie vyksta kovoti „Islamo valstybės“ gretose, skaičius.

Jis pažymėjo, kad tūkstančiai Rusijos piliečių išvyko kovoti į Siriją, todėl Maskvai būtų išmintingiau „imtis preventyvinių žingsnių ir daryti tai tolimuose pasieniuose užuot susidūrus su šia problema čia ar vėliau“.

Kremliaus administracijos vadovas nurodė, kad balsavimas Senate buvo surengtas atsiliepiant į B.al Assado prašymą suteikti „karinę pagalbą“. Pasak jo, didžiausias skirtumas tarp Rusijos ir kitų šalių, tokių kaip JAV, yra tas, kad „jie nesilaiko tarptautinės teisės, o mes laikomės“.

Rusijos opozicija kritiškai įvertino Kremliaus prašymą ir tai, kaip vyko balsavimas Senate. „Tai, kad Federacijos Taryba mūsų pajėgų siuntimo į užsienį klausimą svarsto už uždarų durų atrodo nekonstituciškai“, – savo socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje parašė opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas.

„Ar tik jų anūkai vyks (kovoti)?“, – pridūrė jis.

Rusijos federacijos konstitucijoje rašoma, kad Rusijos prezidentas gali kreiptis į Federacijos tarybą dėl leidimo naudoti Rusijos kariuomenę užsienyje.

2014 metų kovo mėnesį Federacijos taryba suteikė V.Putinui leidimą įvesti kariuomenę į Ukrainą.  


LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi