Pasaulyje

2020.03.18 10:16

Kinija įvykdė atsakomuosius veiksmus JAV – išsiuntė žurnalistus iš šalies

LRT.lt 2020.03.18 10:16

Kinija „atkeršijo“ JAV – trečiadienį kinai išsiuntė žurnalistus iš trijų JAV laikraščių, skelbia BBC. 

Kinijos užsienio reikalų ministerija įsakė „New York Times“, „Washington Post“ ir „Wall Street Journal“ žurnalistams per 10 dienų grąžinti žiniasklaidos leidimus. Ministerija taip pat pareikalavo informacijos apie jų operacijas Kinijoje.

Šios priemonių buvo imtasi, kai Vašingtonas keliomis dešimtimis sumažino Kinijos piliečių, kuriems leista dirbti jos valstybinei žiniasklaidai Jungtinėse Valstijose, skaičių, žadėdamas laikytis abipusiškumo principo Pekinui ribojant užsienio spaudos veiklą.

Kinija taip pat draudžia laikraščių žurnalistams dirbti pusiau autonominiuose Honkongo ir Makao regionuose, kur yra didesnė spaudos laisvė nei žemyne.

„Tai, ką padarė JAV, yra nukreipta tik į Kinijos žiniasklaidos organizacijas, taip daroma dėl Šaltojo karo mentaliteto ir ideologinio šališkumo“, - antradienį pareiškė Kinijos užsienio reikalų ministerija.

JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo paragino Pekiną persvarstyti savo sprendimą, pavadindamas žingsnį „nesėkmingu“.

„Aš apgailestauju, kad šiandien Kinija priėmė sprendimą toliau riboti pasaulio galimybes vykdyti laisvos spaudos operacijas, kurios, tiesą sakant, būtų tikrai naudingos Kinijos žmonėms šiais neįtikėtinai sudėtingais laikais, kuomet daugiau informacijos, didesnis skaidrumas gali išgelbėti gyvybes“, – sakė M Pompeo.